ÖĞRETMEN İRADESİDİR.TEBRİK EDERİM.

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
EĞİTİMCİ MESLEKTAŞLARIMIN HAKLARINI MASADA SAVUNACAK SENDİKA BELİRLENDİ.
Memurlar.net alıntısıdır... http://www.memurlar.net/haber/517411/
yetki.jpg

Eğitim Bir Sen'in yayımladığı grafiğe
Eğitim Bir Sen 72,
Türk Eğitim sen 5,
Eğitim Sen 4 ilde yetki aldı
HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

saygı duyuyorum..kimse halimden memnun değilim demesin buralarda...şaka gibi gerçekten

sendikam hiç olmadı ve olmadığı için de çok çoook çoooooook mutluyum.. çünkü başımı ağrıtan o kadar iş var ki...

haritadaki bazı iller yanlış işaretlenmiş özellikle sarılar

desenize bu 2 sene de satıldık. :eek: İnşaAllah bu sefer 100 tl teklif ederler ve yetkili sendika yok yok zamma gerek yok der. Böyle kafaya böyle şapka arkadaşlar. :+1:

Yok bu defa üye sayısı fena artmış....Zamma vs ye ihtiyaç yok demekki herşey yolunda.

vay anasını be....
affınıza sığınarak biraz içimi dökeyim...
Ya kardeş yalakalığı hangi peygamberden öğrendiniz,
hiç mi okumadınız alimler zalim idarecilerin elinde oyuncak olur diye..
Bir müdürlük için, müdür yardımcılığı için sendika mı değiştirilir.
sizi hangi öğretmenler okuttu, hangi ana babalar yetiştirdi bilmem.
size öğretilmedi mi hiç memuriyette siyaset olmaz diye... niye fikrinizi iki dakkada değiştirdiniz.
hani bu ülkenin çocuklarını tarafsız bir şekilde elimizdeki müfredata uygun yetiştirecektik, beynimizdeki fikirlerimize inat.
10 sene sonra ne olcak memleketin hali bilmiyorum. iyice iblis olduk, haşa Allah'tan kesilecek nerdeyse ümidim.
Müdürlük sınavında benim hakkımı yiyerek eline ne geçti.
Hani aynı Allah'a aynı peygambere inanıyorduk.
hani aynı kıbleye yöneliyor, aynı Allah'a el açıyorduk.
Vel hasıl kelam tek parti yaramıyor bize.
Leküm diniküm ve liyedin. Başka söze ne hacet.

hocam ben din açısından baktım,
bize nurun ala nur ayeti tefsir edilirken abdest üzerine abdest nurdur, sakın olaki camiden abdestli iken abdest almayın milletin malıdır, vebale girersiniz. yerlere çöp atmayın, çöpçünün eskittiği bir kılın hesabını veremezsiniz diye öğretildi. Müdürlere bak tüm sınavlarda görevliler, diğer memurların haklarını yiyorlar. müdürlük mülakatlarında da aynısı oldu. Anladım ki aynı din üzerine yetişmemişiz o yüzden....
bunların dini kendine benim dinim bana...

Maalesef tablo doğru.
Çevremde de bu tarz çok geçen öğretmen oldu.
Arkalarından çok şey söyleyip geçen de gördüm.

Benim yaptığım şu oldu. Hayatımdan çıkardım hepsini.
Böyle insanların çevremde olmasına gerek yok.

Bir şeyi savunursan gerçekten savunursun.

Bir insan karakterini , haysiyetini nasıl satar, işte bu tablo bunun özeti.
Bu tablo öğretmenlerin kalitesini gösteren tablo

Hepinize hayırlı olsun.

hiç kimse atıp tutmasın biz eğitimci olarak kendimiz düzelmedikçe ,makam, mevki sevdasını adalet,hak,hukuk gibi değerlere değiştikçe hiç kimse yukardakilere kızmasın artık...

Hocam bizler mevzuyu çok yanlış anlamışız. Bizler sendikaları, öğretmenlerin haklarını savunan sivil toplum kuruluşları olarak biliyorduk. Ancak; öğretmenler, haklarının savunulmasını istemiyor. Öğretmenler, hakkı olmayan kazançları elde etmenin peşinde. "Nereden, ne gasp ederiz acaba?" diyerek yola çıkanlar tabi ki EBS'yi tercih edecekler.

Fazladan gelir elde etmenin peşinde bir çoğu. O geliri hak etmiş, hak etmemiş; hiç önemli değil. Ama şunu unutuyorlar; rızık kullardan beklenmez, rızık Allah'tan beklenir!

İller arasında İzmir'de güzel yerler açılır inşallah :roll:

310 bin eğitim bir sen üyesine sormak lazım. bu sendika maaşınız mı artırdı özlük hakkınızı mı artırdı. üye olmanızdaki gerekçe nedir? sendikanın amacı belli...
hükümet değişse bu 310 bin üye utanmadan sendikasından istifa mı edecek? hangisi iktidardaysa ona mı üye olacak. yazıklar olsun böyle anlayışa. birde eğitimci olacaksınız.

Sorun yok hocalarım. Sakin olun. Herşey kontrol altında. Biz üyelerimizin verdiği destekle daha çok işler yapmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Diğerleri konuşur biz yaparız...

AKADEMİA' Alıntı:
Sorun yok hocalarım. Sakin olun. Herşey kontrol altında. Biz üyelerimizin verdiği destekle daha çok işler yapmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin. Diğerleri konuşur biz yaparız...
Mesela...

stajyer öğretmenleri tehditle sendikaya üye yapan eğitim bir sen .... bu gunu unutma

patari' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
Mesela...

Koltuk isteyene koltuk, makam isteyene makam, ayrıcalık isteyene ayrıcalık. Bir tek şartımız var, sorgulamadan, ne olursa olsun isteklerimizi yerine getirmek. Eğer kişiliğiniz yoksa, iradeniz zayıfsa, paraya, makama, koltuğa zaafınız varsa, insanlara kötülük yapmaktan ve hak yemekten korkmuyorsanız bize gelin. Sizinle çok iyi çalışabiliriz. Ama bize "bizi en çok isteyenin siz olduğunuzu ispatlamalısınız". Gerisi kolay.

Geri