Ögretmen iken genel idare hizmetlerine gecis

Kodla Büyü

SADETTİN

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmen iken Genel İdare Hizmetlerine geçişte maaş durumu nasil olmaktadir? Azalma olduğunda miktar ne kadar olur?

gih lisans memur maaşları 2100-2200 diye biliyorum. başka ödeme yok.

Ek dersi hiç almadığını düşün hocam. Aşağı yukarı @Rüzgara Karşı' hocamın dediği gibi bir şey alıyorlar. Kardeşim gih vhki. Ondan biliyorum.

Şu anki durum itibari ile genel idare hizmetlerine geçmeme az kaldı. Maaş durumunu ağustos ayında anlayacağız . En azından geçmeyi düşünen ya da geçmek zorunda olanlara tecrubelerimi sunacağım.

Resmî Gazete : 17/4/2015-29329
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ
BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
Amaç
MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, eğitim-öğretim hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için aday öğretmenliğe ve öğretmenliğe yapılacak atamalar ile öğretmenlerin yer değiştirmelerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.
................................
Hizmet sınıfının değiştirilmesi

MADDE 58 – (1) Öğretmenlik görevini devamlı surette yapamayacakları resmî ve özel eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversite hastanelerince düzenlenen sağlık kurulu raporunda belirtilenlerden Sosyal Güvenlik Kurumunca raporu uygun bulunanlar ile haklarında yapılan denetim ve soruşturma sonucunda yetersizliği nedeniyle öğretmenlik görevini yapamayacağı tespit edilenler diğer hizmet sınıflarındaki durumlarına uygun kadrolara atanabilir.

(2) Bakanlığın merkez veya taşra teşkilatında yöneticilik görevleri hariç olmak üzere eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki görevlere istekleri üzerine atananlar, bu görevlerde en az üç yıl çalışmadan yeniden öğretmenliğe atanamaz. Bunların atamaları üç yılın sonunda zamana bağlı olmaksızın yapılabilir.

Yani yeni çıkan yönetmelikle 3 sene memuriyet çalışma şartı gerekiyor.

2014
T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME,DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATI ŞEF VE MEMUR KADROLARI İÇİN
GÖREVDE YÜKSELME SINAVI BAŞVURU KILAVUZU

2014 Yılı Şef-Memur Görevde Yükselme .soruları
2014 Yılı Şef-Memur Görevde Yükselme Atama Kılavuzu sayfası http://ikgm.meb.gov.tr/www/2014-yili-se ... icerik/409

Şef olabilecek arkadaşların bilgisi olsun diye soruları başvuru ve atama kılvuzunu ekledim. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• MEB_SefMemurKlavuzVeEKLER_PGY.zip
    885.4 KB · Görüntüleme: 25
  • meb_merkez_gys_eylul.zip
    1.2 MB · Görüntüleme: 29
ark lar MEB de muhendislige geçince maaşlar ne oluyor bilen varmı extra odemeler oluyor mu mebse müh olmanın bi avantajı varmı

Yol yakınken geçen geçsin, kariyer planlamanızı buna göre yapın..... 13 yıl oldu.... üniversite arkadaşlarinın kimi milli eğitim müdürü kimi şube müdürü. 13 yılda değişen 1970lerin türkiyesi lisedeki arkadaşların çoğu da bir devlet dairesinde... doğduklarından beri bir partiye gönül vermişler

xxltc' Alıntı:
ark lar MEB de muhendislige geçince maaşlar ne oluyor bilen varmı extra odemeler oluyor mu mebse müh olmanın bi avantajı varmı
Maaşı yukarıda arkadaşın yazdığı memurlar.net robotuna göre hesaplayabilirsiniz. Bunun dışında artı bir gelir yok. Sınav görevi çıkarsa, seminer vs. çıkarsa öyle.

Öğretmen olarak (Görev Süresi : 9,5 Yıl) Ağustos maaşı : 2423.6
Genel İdare Hizmetleri Memur maaşım : 2107.79
Genel İdare Hizmetlerini aklından geçiren bu hesaplamaları yaparak tercih edebilirler.

Hocam özel değilse öğrenmek istedim. Neden öğretmenlikten ayrılıyorsun? Genel idare hizmetleri ne oluyor tam olarak?

Ben de öğretmenlikten diğer memur kadrolarına geçmek istiyorum fakat bu yolun kapatıldığını sanıyordum. Rapor almak dışında nasıl bir yol var öğretmenlikten kurtulmak için bilen veya başaran biri yazarsa sevinirim. (not : okulda idarecilikte istemiyorum , kısacası milletin salak ve şımarık çocuklarını ayrıca onların "benim cocuğum süperdir diyen" cahil velilerinin suratını görmeyeceğim bir ortam )

tuncay2744' Alıntı:
Hocam özel değilse öğrenmek istedim. Neden öğretmenlikten ayrılıyorsun? Genel idare hizmetleri ne oluyor tam olarak?
Sağlık sorunumdan dolayı ara vermek zorunda kaldım. Genel idare Hizmetleri tıpki öğretmen Eğitim-öğretim Hizmetler sınıfından yer alıyorsa Memur,Veri Hazırlama yani büro işlerine bakanlar Genel İdare Hizmetleri sınıfına girmektedir.

Geri