Öğretmen bilgisayarından öğrenci bilgisayarlarını açabilme

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi öğrencilerin bilgisayarını kasadan kendileri değil de, öğretmen bilgisayarından kendim açmak istiyorum. Bunu yapabileceğim bir program var mı?

Hocam internet cafe programlarının hepsi yapıyor,

ornek volsoft cafe programı. ben nss 9.02 kullanıyorum, oyle bir ozellik gormedim, aramadım da var mı billmiyorum.

Net support school kullanıyorsan Öğretmen bilgisayarından Power On ve Power Off diye seçenekler var. Bu şekilde öğürenci bilgisayarlarını açıp - kapatabilirsin.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle öğrenci bilgisayarlarının BIOS ayarlarından Power Management bölümünden Wake on LAN özelliğini enable yapmak gerekiyor.
NetOp School ve benzeri lab yönetim programlarıyla bu işlemi yapabilirsiniz.

Arkadaşlar benim sorunum farklı net support normal çalışıyor fakat ekranımı öğrenci pclerine aktardığımda öğrenci monitörlerinde görüntü kararıyor...Ayrıca projeksiyondan normal görüntü alabiliyorum video izlediğimde görüntü alamıyorum...

Faronics Insight programıyla da yapılıyor ama programın full sürümünü bulamadım. Öğrenciler bilgisayarı normal açmıyor nasıl açıyorlarsa kaç tane kasanın power tuşu bozuldu bilgisayarı açamadık.

Geri