Öğretmen bilgisayarı yeniden başladığında bilgiler siliniyor

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Okulumuza bir tane yeni bilgisayar temin edildi. Öğretmen bilgisayarının donanımlarına sahip.

Bilgisayarı ihtiyaç duyduğumuz odaya kurduk. Sonrasında yazıcıyı tanıttım. Birkaç ayarı yaptım. Ertesi gün okula geldiğimde ilgili kişi yüklediği belgelerin silindiğini söyledi. Baktım. Benim yaptığım değişiklikler de gitmiş. İlk günki gibi olmuş...Kasaya baktım. Herhangi bir güvenlik kartı yok. Bilgisayardas DeepFreze gibi bir program da yüklü değil.

Bilgisayarda Panda 2008 yüklü. 7890 şifresi ile internet girişinize izin veriyor. Aksi halde internet de görünmüyor.

Sorularım

1- Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yaptığımız değişikliklerin kalıcı olmasını nasıl sağlayacağız?
2- Pandanın şifre sormasını nasıl önlüyoruz?

.

ben geçen sene karşılaşmıştım öyle bir bilgisayarla ulaştırma bakanlığının verdiği mı neydi.hocam sağ alt köşede bi program olması lazım...Şifresi 1 den 8e kadar yada 9 a kadar...değiştireceğin şeyleri yap, internet şifresini de gir 7890 ı..orada uptade baseline seçeneği olması lazım.değişikleri kaydediyorsun bu kadar :) Umarım işine yarar

Hocam OBP Recovery koruma programı oluyor. O programın ayarlarından yapabilirsin. Şifre ya 12345678 ya da 7890 oluyor.

.
newmoon' Alıntı:
drive vaccine pc restore plus programı olabilir. Eğer yüklü ise pasif duruma getirmeniz gerekir. Deepfreez den çok daha kaliteli bir programdır.
guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/drive-vaccine-pc-restore-plus-programnin-kullanimi-resimli-t31968.html
sayfasından bakmanızı tavsiye ederim.

Bu program yüklü değil hocam. Ben bu programı başka bilgisayarlarda kullanıyorum. Güzel bir program.
Burada tavsiye edilenlerin hepsini yarın deneyeceğim. Vakit ayıranlara teşekkürler. İnşalllah çözüme kavuşurum.
Fikri olan paylaşmaya devam ederse sevinirim.

.

.

Sorun çözüldü...

Bilgisayar açılırken BIOS arayüzü görünümüne benzeyen Sheriff Protek V7.3 koruma yazılımı varmış.

Bu ekranda Ctrl+Enter tuşuna basılarak değişikliklerin yapılabileceği Supervisor modundan giriş yapıyoruz. Bu moda girmek için belirlenen şifre : 1234

Böyle giriş yapıldığında C üzerinde yapılan değişiklikler kalıcı oluyor.

.

Veya kökten çözüm için ürün ile birlikte gelen imajı kur. İmajda güvenlik kartının driverı yüklü olmadığı için bu şekilde bir sorununuz da olmamış oluyor.

arkadaşlar aynı bilgisayar bende de var. geçen sene kullanmıştım kendi adıma oturum açmıştım onun şifresini unutmuşum :? ne yapmalıyım.

Geri