öğretmen bilgisayarı kurtarma dvd nasıl çalışır?

Kodla Büyü

teacherelf

Üye
selamlar

bu sene görev yapacağım okulda geçen sene bakanlık tarafından kurulan exper pc lerden oluşan lab var. öğretmen bilgisayarında sorun var(açılmıyor) ve kurtarma cd sini kullanmak istiyorum. fakat cd den bilgisayarı başlattığımda northon ghost ekranı geliyor bir kum saatinden başka bir şey göremiyorum.makina donuyor. atladığım bir yer mi var? yardımcı olurmusunuz? :twisted:

hocam eğer cd başlangıçda boot edip çalışmıyorsa, bir de başka makinada deneyin eğer orada da olmaz ise normal bir xp service pack 2 cdyle makinayı yeniden kurun hocam. bunun başka yolu yok benim bildiğim.

makinayı tekrar kurdum zaten fakat bu seferde driver sorunu yaşıyorum. bu dvd çalışsa işim çok kolay olacak ya da exper makinaların anakart modelini bilen var mı?

hımm anladım hocam yani bildiğim bu kadar ancak driverleri internetten idiribelirsiniz bunu söyleyebilirim.

hocam sonuçta donanım bence işiniz varsa çıkartın, bütün işlerinizi halledin ondan sonra tekrar takarsınız yani sizin elinized olan bir şey bence çıkartın yapın hiçbir şey olmaz.

ben geçen sene o kurtarma cdsinden kurdum arkadaşlar.Donanımı kaldırdım.NAsıl kurulacağı kitapçıkla gelmişti bana.O aşamaları da izledim oldu.Mutlaka junior sherifi kaldırmanız lazım ama.Kolay gelsin

Biostan güvenlik kartını kaldırırsanız işlem yapılabiliyor...

Aynı şeyi öğrenci bilgisayarı için de olabilir...

exper öğretmen bilgisayarı

Ben de bilgisayarı yeniden kurdum fakat şimdi sürücülerini bulmak için didinip duruyorum. Elinde bu geri yükleme dvd si olan varsa gönderebilir mi? Yardım ederseniz sevinirim. Özel mesaj atarsanız görüşebiliriz.

ser_dar kardeşim o DVD nşn labaratuarında olması gerekiyor
eğer yeni atandıysan DVD ler CD ler müdür veya müdür yardımcındadır onlardan iste:)

bir de arkadaşlar bunu kartı çıkarmadan sadece biostan veya açılışta ctrl+g yaparak kurmak mümkün değil mi ille de kartı çıkarmak mı lazım kasadan??

ctrl+g yaparsan güvenlik kartını geçici olarak devreden çıkarırsın.yani bilgisayarı kapatıp açınca tekrar devreye girer.bunun yerine ctrl+home tuş kombinasyonunu kullan.sistemden junior sheriff i kaldır.sonra kasadan çıkar ve kurulum işlemini bu şekilde gerçekleştir.benim de exper bilgisayarlarda sorunlarım var.hiçbir cd yok.ne idare ne müdür korumuş cdleri.eğer aranızda ayb 1400 anaproje kapsamında bt sınıfı olan varsa ramazan ayı hürmetine bana cdleri ulaştırabilir mi?
:cry:

yetkili firmanın tel numarasından isteyebilirsin sanırım birçok dvd de hele kurtarma cd lerinde problem var bendekilerin de şifresi yok
ayrıca ben ctrl+g ile denedim güvenlik kartını çıkarmaya gerek kalmadı zaten ctrl+g yapınca sendne yönetici şifresi istiyor yazıp ok diyorsun uyarı veriyor HDD de yapılacak değişiklikler kalıcı olacak diye oan da tamam diyorsun bundan sonra bilgisayarı tekrar açıp kapatana kadar yapacağın tüm değişiklikler HDD e kaydolacak

zaten her program kurmalk istediğimizde veya image kurmak istediğimizde güvenlik kartını kasayı açıp çıkarmak zorunda kalmak çok saçma değil mi ömrümüz vefa etmez :lol:

cd leri lab kuran firmadan yani datateknik ten isyeyebilirsiniz kargoyla ücretsiz olarak gönderiyorlar

Geri