Öğretmen Arkadaşların Hatası

Kodla Büyü

formyfriends

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdi facede de gordum. bizim okulda 25 öğretmen var, ama adam her gun gırdıgı yeri dahı googleda aratıyor. eşim dahil. ben asla aratmam. arkadlarım meb i bile googleda aratıyor. her seyı yonetıcıler dahil. 1 yıl formatordum. ögretmen odası ve pc lab. takı hiç bir pc nın ana sayfası google degıldır ama genede ie nın eklentısı googledan aratıyorlar. ve pc lerde deepfrez var şifresi tek bende var. paylaşmak ıstedım ama kımseye mudahale etmedım ve serverları uyandırıyor dıye kuresel ısınma ve elektrık konularıda var işin içinde.

google da google ı aratıp bunu sık kullanılanlara ekleyenler vardı bizim okulda. bu da bişey mi hocam. fatih projesiyle ilgili kurs veriyorum şimdi. şunu daha iyi anladım. camiamızın ciddi bir rehberliğe ihtiyacı var gerçekten ...

hcm ben tarayıcıya normal adresi yazıyom ögretmen arkadaslarla kaç kez karşılaştım yazmıyor hocam dıyorlar aslında ben adres cubuguna yazıyom onlar ortada google gorunce böle dıyorlar bende değiştiydım zamanında ana sayfayı ıptal ettım

meb yeni şablonu başlayıncaokulun sitesi değişti okulda güncelledikten sonra arkadaşlar dedimsitemizi ziyaret edin güncelledimdiye adresi verdim herkese bir iki öğretmen hariç hepsi hocam site açılmıyor bi sorun var herhalde dediler herkes google aratmış orada da site yok adress çubuğuna adres yazmayı malesef bilmşyorlar.

hcm ben teknık olarak pek bılmem ama meb ı aratmanın yanında faceyı aratmanın mantıgı devamlı kullandıgın sıtelerı hergun onlarca kez aratmanın mantıgı yok ki birde daha önce bırılerı şöle bi ifade de attılar mesela sunucuda kımse yokma sunucu uyku pozısyonuna gecıyor gıbı dusunun dedıler googlede yazdıgınızda robot kolları sayesınde 1000 lerce sunucuyu uyandırır demişti

Meb sayfasını google yazarsan 3 kez klavye tuşunu kullanıyorsun adres çubuğuna yazarsan 14 kez klavye tuşunu kullanıyorsun. Bence daha mantıklı.

google zengin olmuyor hocam daha da zarar ediyor geçen itede paylaşıldı bu konu.Google türkiyedeki kullanıcıların siteye ulaşmak için google kullanmasından dolayı gogle zarar etmiş :D

ismailt' Alıntı:
google zengin olmuyor hocam daha da zarar ediyor geçen itede paylaşıldı bu konu.Google türkiyedeki kullanıcıların siteye ulaşmak için google kullanmasından dolayı gogle zarar etmiş :D

Birisinin uydurma hikayesi o. inanmayın keklemişler : )

ismailt' Alıntı:

google bu iddiayuı yalanladı yalnız :)

ismailt' Alıntı:

o nasıl oluyor hocam?

mudamet' Alıntı:
google da google ı aratıp bunu sık kullanılanlara ekleyenler vardı bizim okulda. bu da bişey mi hocam. fatih projesiyle ilgili kurs veriyorum şimdi. şunu daha iyi anladım. camiamızın ciddi bir rehberliğe ihtiyacı var gerçekten ...

aynen :)

Google çok büyük bir sorunu halletti aslında konuyu burdan görün. Sen veya ben adres satırına yazmayı bilebilir. Ama ekrem abime anlat bunu. Başlangıç sayfası devamlı değiştiği için masaüstüne "www.google.com.tr" kısayolunu attığım ekrem abiye. Klavyede bir tuş bulup bastığında onun değilde senin sevindiğin ekrem abiye.

Madem öyle küresel ısınma filan diyorsunuz ama tracert ( http://www.bidb.itu.edu.tr/?d=429 burda açıklaması var) komutunu ben söyleyene kadar farkında değildiniz belkide

cmd penceresinde
tracert http://www.google.com yazın bakın kaç bilgisayarda atlama yapıyorsunuz. Benim az önceki denememde 14 bilgisayar atladı. dns leri bilgisayardan saymıyor galiba onlar listede yok tabii.

Siz en iyisi küresel ısınmayı engellemek için http://173.194.70.94/ yazın öyle girin google a direk bağlanırsınız. Ki daha iyisi Bilgisayarınızı kapatın çünkü oda elektrik harcıyor.

Ben sizin gibi uğraşmam ie kullanmam. Adres ezberlemem. Ki millete de kolayı varken zoru dayatmam. Çünkü ben ekrem abiye tc kimlik nımarası öğrenmek için tckimlik.nvi.gov.tr ye gir diyene kadar o tc no yazar girer.
Tamam şunu ezberle bide http://kbstest.muhasebat.gov.tr:8080/TMYS/gen/login.htm

Ezberlemek istemiyorsan oradan oraya tıkla.

Yandex Browser kullan ne sen sıkılsın nede millet. ie kullanmada ne kullanırsan kullan çünkü adres ezberlemeyi zorlayan sadece internet explorer. Ben mebe girmek için adres satırına http://www.meb.gov.tr yazmıyorum meb yazıyorum giriyorum. Bu zorlamayı yapan meb yazınca http://meb/ diye saçmalayan sadece ie.

ie yi kaldırayım filan deme eokul mebbis filan ie de düzgün çalışıyor sadece.

Not: Ne kadar gıcık bir anlatış tarzım olduğunu biliyorum :D farkındayım. Sizde şekilde takılmayın.

Millet google da google aratırken mutlu karışmayın ellemeyin :) .

Yalan dolan haber seviyorum. Normal haberler insanın sinir sınırlarını zorluyor.

http://www.yadoha.com/magazin/googlein- ... recek.html

http://www.yadoha.com/internet/isyerind ... -aldi.html

supervisor_52' Alıntı:
google da aratmanın sakıncası nedir? bilgilendirir misiniz?

bi sakıncası olamaz tabiki de. sık kullanılanlar, yer imleri gibi mantıklar varken. yani çok kullandığımız siteleri tarayıcının kolay görünebilecek biyerine kaydedip ordan açmak varken. illa her seferinde google dan arayıp bulmak hem işi uzatmak, hem işin mantığına aykırı hem de google ı amacı dışında kullanmaktır.

geçen bi öğretmenimiz sitenin birisine girecekti. siteye giremedi. sordu bana neden olabilir diye. hangi tarayıcıyı kullanıyosun dedim. google dan açtım dedi. google chrome sandım ben de. internet explorerdan dene dedim ben de. "neee :?" dedi. insanlar "google.com.tr" yi tarayıcı sanıyor yaa. ve google yoksa internete giremeyiz sanıyolar. olurda google a bişey olursa internet bitti demektir.

geçen yıl okulun sitesinde anket yaptım. hangi tarayıcıyı kullanuyosunuz diye. firefox, internet explorer, google chrome, opera. diğer diye şıklar vardı. google chrome %90 civarında bişeydi. :? :? :?

bigün müdür çağırdı hocam bu benim bilgisayar internete girmiyor ne olmuş buna dedi.baktım giriyor ama google anasayfa değil.o googleden giriyor.googlr olmayınca internet yok sanıyorgooglr=internet.bu çok kişi tarafından böyle biliniyr.rehebr öğretmen bi siteye üye oluyor.mail adresni yazyor.www.xxx@hotmail.com diye giriyor.ben rehberliğe ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.rehberlikle çözülecek bir sorun değil.ciddi akademik eğitim lazım.

Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.
NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.
BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”
HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.
Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

:) komik

maalesef öyle insanlar varki google ı internet sanıyor giriş sayfası google olmayınca beni arayıp internetim yok bilgisayarım bozulmuş diyor adam ya :) sonra yarım saat dil dök

Girmek istedikleri siteninin ilk bir kaç harfini yazınca google güzelce kalanını tamamlıyor :D
Tüm adresi yazmayı ya da CTRL+ENTER ile www . com ları otomatik ekletmeyi öğrenseler de google üzerinden aratmak daha kolaylarına geliyor

Sürekli kullandığım siteler zaten sık kullanılanlar çubuğunda tek tıkla erişebiliyorum. Chrome tarayıcısının adres çubuğu zaten google arama çubuğuyla aynı.

Şimdiki okuluma ilk geldiğimde labdaki pc lerin açılış sayfası crea firmasının sayfası idi. 6 lardan 8 lere girdiğim tüm sınıflarda ve labda işi lan öğretmen arkadaşlardan internet açılmıyor , nasıl gireriz kelimelerini duymaktan bıktım. Adres çubuğundan girilebileceğini gösterdiğim halde yine aynı sorun devam etti. Anlamamakta ve unutmakta ısrar ediyorlar. Tüm makinaların koruma programlarını tek tek devre dışı bırakıp internet explorer açılış sayfasını google olarak değiştirdim, chrome tarayısını da yükledim.

Ülkemizde internet=google olmuş.

alitevetoglu34' Alıntı:
Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.
NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.
BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”
HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.
Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

:) komik

hocam bu zaytung haber
http://www.zaytung.com/

hatta çok komik bir haber linki vereyim
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=198217

Geri