Öğretmen Arkadaşlar Bu Programı Öğrenin Lütfen

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
1 senedir forumda değildim ara vermiştim şuan aranızdayım.
Yaklaşık 2,5 sene önce foruma yönetimle beraber kazandığımız AutoPlay Media Studio programı yayınına devame diyor ama malesef siz değerli arkadaşlar bu konuda çok ilgisiz kalıyorsunuz malesef.

Bu programı öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz arkadaşlar. Gerek mesleki hayatta gerekse kişisel yaşamınızda bir çok işinizi bu program sayesinde rahatca halledebilir hatta program yazarak apra bile kazanabilirsiniz. Ben ve diğer yardımcı arkadaşlar sizlere eğitimi konusunda yardımcı olmak için buradayız sizlerden ricamız programa olan ilginizi artırmanız ve aklınıza bir proje takıldığında yapamadığınız bir program olduğunda bu kategori altından bizlere sormanızdır.

Teşekkürler....

İncelemekte fayda var.

e-okula devamsızlık girişini kolaylaştırıcı bir program hazırlamak mümkün müdür?

Programlamaya az buçuk aşina sayılırım.

Nasıl bir yöntem önerirsiniz?

DotCom' Alıntı:
Programlamaya az buçuk aşina sayılırım.

Nasıl bir yöntem önerirsiniz?
Hocam ams ile yapmanız zor olur ama yaparsınız. Önce lsiteyi amsye excelden import ettirirsiniz daha sonra hücreleri split ederek girdirirsiniz.

Ama size öneirm şuan küçük çaplı projelerden başlamanızdır zamanla geliştirirseniz çok daha iyi olacaktır. Bir projeye başlayın takılınca forumdan yöneltin cevaplayalım inşallah.

hocam foruma tekrar hoş geldin,
autoplay media studio nedir? kim kullanacak neden kullanacak? bunlardan bahsetseniz de vatandaş bilgilense. bilen olur bilmeyen olur.

erdcannet' Alıntı:
hocam foruma tekrar hoş geldin,
autoplay media studio nedir? kim kullanacak neden kullanacak? bunlardan bahsetseniz de vatandaş bilgilense. bilen olur bilmeyen olur.
Hocam ams kısaca özetlemek gerekirse istediğiniz özellikte programı çok basit bir dil arayüzü sayesinde basitce yazarak ortaya profesyonel çalışmalar yazılımlar çıkarmanızı sağlayan bir nevi yazılım programıdır. Ams kategorisinde gerekli bilgi dökümanlarını yükledik ordan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

hocam hoşgeldin tekrardan,bi ara sizin sayenizde başladım sonra 1 sene bende ara verdim herşeyi unuttum:),kısmetse başlamak istiyorum

aynenbadi' Alıntı:
hocam hoşgeldin tekrardan,bi ara sizin sayenizde başladım sonra 1 sene bende ara verdim herşeyi unuttum:),kısmetse başlamak istiyorum
julian41' Alıntı:
Ben de inceleyecegim en kisa zamanda hocam. Bilgilendirme icin tesekkurler. :)
Arkadaşlar elimden gelen yardımı yaparım yeterki bu konuda sorular gelsin çalışmalar yapılsın. Aklınıza takılan soru olursa aynı aktegoriye konu açarak yardım talep edebilirsiniz.

Bunun yerine AMS videoları çekseniz daha yararlı olabilir. Basit projeleri hayata geçiren bu arada da kontrollerin kullanımını gösteren örnek projelerle çok daha fazla ilgi çekileceği düşüncesindeyim :)
A M S yi eskiden bolca kullanmış biri olarak program hakkında şunu söyleyebilirim.
- Excel deki makrolar benzeri hazır kodlar yardımı ile temel işlemleri tek tıklama ile yaptırabilirsiniz (Dosya açma - Program çalıştırma - Video oynatma)
- Daha gelişmiş kodlamalar için kendiniz kod yazarak işlem yapabilirsiniz. (Script dili kullanır. Temel programlama bilginiz varsa öğrenmeniz gereken tekşey syntcax [yazım kuralları])

Örnek olması açısından birkaç yaptığım / yaptırdığım projeyi söyleyeyim
- Törenlerde bilişimcilerden istenen tören programını kolayca hazırlıyorum. 1-2-3-4 diye butonlara tören programınındaki istiklal marşı - video - sunu vb.. dökümanları kodluyorum. sunum yapacak edebiyat öğretmeni arkadaş tek tıklama ile kolayca işini hallediyor ;)
- MYO da derse gittiğim zaman öğrencilerimiden bir gruba bitirme projesi olarak SQL server eğitim seti hazırlatmıştım. Videoları kendileri çektiler, Articulate Quiz maker ile quizler hazırladılar, AMS de birleştirip bir eğitim setine dönüştürdüler.
- İnternette görmüş olduğunuz katılımsız kurulum paketlerini seçerek kurduğunuz Toolkit leri kendiniz de yapabilirsiniz...

BaRBaRYaN' Alıntı:
Bunun yerine AMS videoları çekseniz daha yararlı olabilir. Basit projeleri hayata geçiren bu arada da kontrollerin kullanımını gösteren örnek projelerle çok daha fazla ilgi çekileceği düşüncesindeyim :)
A M S yi eskiden bolca kullanmış biri olarak program hakkında şunu söyleyebilirim.
- Excel deki makrolar benzeri hazır kodlar yardımı ile temel işlemleri tek tıklama ile yaptırabilirsiniz (Dosya açma - Program çalıştırma - Video oynatma)
- Daha gelişmiş kodlamalar için kendiniz kod yazarak işlem yapabilirsiniz. (Script dili kullanır. Temel programlama bilginiz varsa öğrenmeniz gereken tekşey syntcax [yazım kuralları])

Örnek olması açısından birkaç yaptığım / yaptırdığım projeyi söyleyeyim
- Törenlerde bilişimcilerden istenen tören programını kolayca hazırlıyorum. 1-2-3-4 diye butonlara tören programınındaki istiklal marşı - video - sunu vb.. dökümanları kodluyorum. sunum yapacak edebiyat öğretmeni arkadaş tek tıklama ile kolayca işini hallediyor ;)
- MYO da derse gittiğim zaman öğrencilerimiden bir gruba bitirme projesi olarak SQL server eğitim seti hazırlatmıştım. Videoları kendileri çektiler, Articulate Quiz maker ile quizler hazırladılar, AMS de birleştirip bir eğitim setine dönüştürdüler.
- İnternette görmüş olduğunuz katılımsız kurulum paketlerini seçerek kurduğunuz Toolkit leri kendiniz de yapabilirsiniz...
Yaptığınız örnek programı bana yollarsanız tekrar kodlayabilirim ve güzel bir örnek olabilir fonksiyonel olarak.

hocam özel mesajda da açıkladığım gibi. örneklerden biri çok büyük diğeride okuldaki bilgisayarda :)

hocam yaptığımız çalışma farklı çözünürlükte çalışan pclerde sorun yaratıyor her bilgisayarda tam ekran çalışması için programın ne yapmam gerek.okul yıllığı yapacağım için acil yardım ederseniz sevinirim.

Geri