Öğretmen 23 Mayısta greve gidiyor

Kodla Büyü
okanformula' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:
Kaynak genel merkezle görüştük bu gün açıklama yapılacak...

Hocam eğer öle bişey olursa tebrik edeceğim, Eğitim Bir Sen'i eleştirenlerden biri de benim, insanların sendika görüşüne saygılıyım ancak birlik olmamız gerektiğini de hep söylemişimdir. Keşke dediğiniz olsa da hep birlikte hakkımızı aramaya gitsek, tek yürek...

keşkeeeeeee. halen sitelerinde biraçıklama bulunmuyor bu arada

okanformula' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

Hocam eğer öle bişey olursa tebrik edeceğim, Eğitim Bir Sen'i eleştirenlerden biri de benim, insanların sendika görüşüne saygılıyım ancak birlik olmamız gerektiğini de hep söylemişimdir. Keşke dediğiniz olsa da hep birlikte hakkımızı aramaya gitsek, tek yürek...

Hocam ebs li bir arkadaşa sms geldi. Sevk eylemi yapıyorlarmış. Yani kendinizi sağlama alın mesajıyla dolu bir eylem kararı... Yok böyle birşey...

Arkadaşlar cep telefonuma mesaj geldi genel merkezden..
Yarın Eğitim Bir Sen lilerde eyleme katılıyor......
Ben sevk alacaktım merkez bu kararı almasa da. ama iyi oldu.

beslenmeciler' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

Hocam ebs li bir arkadaşa sms geldi. Sevk eylemi yapıyorlarmış. Yani kendinizi sağlama alın mesajıyla dolu bir eylem kararı... Yok böyle birşey...

Şaştım kaldım, bunu bile korkarak mı yapacaklar? Olsun hocam ben bunu bile iyi bir gelişme olarak görüyorum...

beslenmeciler' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

sevk eylemi değil arkadaşlar....

serkanozen1' Alıntı:
Arkadaşlar cep telefonuma mesaj geldi genel merkezden..
Yarın Eğitim Bir Sen lilerde eyleme katılıyor......
Ben sevk alacaktım merkez bu kararı almasa da. ama iyi oldu.

Hocam size gelen mesajı açıklar mısınız? cidden sevk almanızı mı istiyorlar?

beslenmeciler' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

hocam sevk falan yok nerden çıkardınız. bana gelen mesaj aynen şu şekilde : yarın iş bırakma ve aynı gün saat 11 de akp il binası önünde basın açıklaması ve siyah çelenk bırakma eylemi olacaktır. tüm üyelerimizi bekliyoruz. saygılarımla...

2. mesaj : taleplerimiz karşılanmadığı için yarın (23 mayıs) tüm türkiyede bir günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. tüm eğitim çalışanlarına duyurunuz...

o zaman daha önceden söylediğim gibi TEBRİKLER EĞİTİM BİR SEN, grev kararınız için, bizi yanlız bırakmadığınız için...

hiç bir eyleme katılmamıştım bende katılacagım artık dur demek gerekiyor..ne bu ya 3+3 müş :verymad: :verymad:

evet ben gördüm ebs li bir arkadaşıma gelen mesajı. yarın onlarda eylemde. hatta sevk almanıza gerek yoktur diyor. öyle bir algı çıkmasın diye. kutluyorum arkadaşları.

Grev resimleri basbakan

Ekli dosyalar

• erdogan_grevde.rar
    93.8 KB · Görüntüleme: 23
Önemli olan hangi sendikadan olduğumuz değil , önemli olan hakkımız olanı almak. Yarın meydanlarda hep birlikte el ele olalım arkadaşlar. Beraberliğin ve dik durmanın zamanı..

Umarım bu olay öğretmenlerin birleşip aynı paydada buluşması ve birimizin hepimiz demek olduğunu hatırlaması için bir sebep olur.

bana gelen mesajı aynen yazıyorum...

ek ödeme hakkımızın verilmemesi sebebiyle yarın tam gün hizmet üretmiyor iş bırakıyoruz. ankarada da iş bırakıyor ve oturma eylemi yapıyoruz... (EBS)

(bazı arkadaşlara söylüyorum, desteğe köstek olmayın. sendikacılık yapmayın... yarın birlik günü...)

arkadaşlar memur seni telefonla arayıp sordum. Eyleme katılıyorlarmış, saat 12'de basın açıklaması yapacaklar. Aklında hala soru işareti kalanlar için... Sendikasız olan arkadaşların da sevk almasına gerek yok.

ebs de katılıyorsa ilk defa bütün sendikalar birleşmiş demekki tebrik ediyorum ayrıca bu sadece öğretmenlerin değil tüm memurların eylemidir.

Bizim okulumuzda 18 öğretmen var, ve yarın ben, nişanlım ve bir öğretmen arkadaş dışında kimse eyleme katılmıyor. Okulumuzda sadece 2 kişi sendikasız. Bazen utanıyorum, çalıştığım ortamdan. Türk Eğitim Sen'in okul temsilcisi bile şükür diyo gelmio, eyleme. Aslında bu tayfayı düşününce bu maaş bize çok bile...

hocam nerden uyduruyorsun sevk eylemi diye. sevk eylemi değil tam gün iş bırakma eylemi sevk alma gibi durum söz konusu değil. sevksiz eylem yapılacak. memur sen bu şekilde yapacak. gelen sms de sevk alın diye hiç bir cümle yok uydurmayın

Geri