Öğrenim özrü biterse sıkıntı olurmu?

Kodla Büyü

ozhan07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğrenim özrüyle yer değişikliği yapmış birisi, yüksek lisans kaydını yenilenmezse sıkıntı olurmu? biraz araştırma yaptım yönetmelikte bunla ilgili bişey bulamadım. olmaması lazım diye düşünüyorum ama bunla ilgili bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim... teşekkürler..

bildiğim kadarıyla öğrenim özründe kadro değişmiyor görevlendirilme yapılıyor başka yere yani öğrenim özrü kalktığında kadronun olduğu şehre gidiyorsun , sağlık da bu böyle ama mebde aynı mı bilmem araştırın kesin

gulivo' Alıntı:
bildiğim kadarıyla öğrenim özründe kadro değişmiyor görevlendirilme yapılıyor başka yere yani öğrenim özrü kalktığında kadronun olduğu şehre gidiyorsun , sağlık da bu böyle ama mebde aynı mı bilmem araştırın kesin

görevlendirme yapılmıyor hocam. tayin olup kadrosu özrün olduğu yere geçiyor. yani hiç bir sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar öğrenim özrü kaldırılmıştı diye biliyorum. Hâlâ öğrenim özrü kabul ediliyor mu net bir bilginiz var mı?

şu an itibari ile bir değişiklik yok, hala kalkmış olması durumu devam ediyor.. ama burası türkiye ve seçimin bol olduğu bir yıldayız... o yüzden sabah ola hayrola

ben öğrenim özrüyle ankaraya geldim, görevlendirme olayı yok kadronla normal özür tayiniyle geliyorsun geri gönderme olayı yok, nasıl eş ve sağlık özründe yoksa onda da yok...

Artı öğrenim özrünü ağustosta yönetmelikten kaldırdılar mevzuatta bir dayanak kalmadı...

bu sene başında geçici bi değişiklikle yaptılar galiba. bende bi arkadaş adına soruyorum durumu tam olarak bilmiyorum. kadronla geldiğine göre ve zorunlu hizmet yükümlüsü değilsen öğrenim özrü bitse de (yüksek lisans kaydı yenilemesende) bir yere gönderemezler durumu çıkıyor.

cevaplar için teşekkürler.

Dolayısıyla milletin derdi yüksek lisans filan değil, tayin olup kaçmak olduğu anlaşılıyor...

ozhan07' Alıntı:
bu sene başında geçici bi değişiklikle yaptılar galiba. bende bi arkadaş adına soruyorum durumu tam olarak bilmiyorum. kadronla geldiğine göre ve zorunlu hizmet yükümlüsü değilsen öğrenim özrü bitse de (yüksek lisans kaydı yenilemesende) bir yere gönderemezler durumu çıkıyor.

geçici değişiklikle değil hocam önceden kazanılmış haklar vardı danıştay nezdinde iptal olan kılavuz maddeleri vardı onlar iade edildi.

Geçmiş dönemde tayin isteme hakkı olup da verilmeyenler gönderildi yenilerin başvurusu alınmadı

aktasankara' Alıntı:
ozhan07' Alıntı:

geçici değişiklikle değil hocam önceden kazanılmış haklar vardı danıştay nezdinde iptal olan kılavuz maddeleri vardı onlar iade edildi.

Geçmiş dönemde tayin isteme hakkı olup da verilmeyenler gönderildi yenilerin başvurusu alınmadı

teşekkürler hocam dediğin doğru yüksek lisansa başlayıp tayin isteyecekken öğrenim özrü kaldırılmıştı galiba. o durumda olanlar için geçen yaz bi hak verildi.

bir önceki mesaj için;

şu anda öğrenim özrü olmadığına göre kaçıp kurtulmak için! öğrenim özründen başka nedenler aramak gerekiyor. böyle bi hak verildiyse gayet doğal bir şekilde kullanılabilir, bunun kaldırılması bunca yapılan yenilen hakların önüne geçecekse iyi ki kaldırılmış...

Geri