Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğrenciye fiziki müdahale

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında f_dogan76 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. selocan32

  selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2007
  Mesajlar:
  314
  Beğeni:
  21
  Allah yar ve yardımcınız olsun hocam.
   
 2. cahraz

  cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  536
  Beğeni:
  17
  Allah yardimciniz olsun hocam.uzlastirici bile uzlastiramamis ha.onem verdikce artiyor adamin iatekleri.umarim bu gunleriniz hrmen gecer.her serde hayir vardir hocam
   
 3. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  134
  ...
   
  Son düzenleme: 15 Ocak 2019
 4. ctrl+alt+delete

  ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.043
  Beğeni:
  57
  okul idaresi öğrenci hakkında işlem başlattı mı hocam
   
 5. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Ya aslında öğrenci bu hadiseden memnun değil, uzlaştırmacı öğrenci ile de konuşmuş. Öğrenci ılımlı fikirleri sahip dedi. Göl gör ki; öğrencinin velisi bu meseleni çözümün farklı mecralarda arıyor.
   
 6. fatal

  fatal Site Gezgini

  Kayıt:
  12 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  87
  Beğeni:
  6
  Adamla uzlasmayi düşünme bu saatten sonra canini sikma hükmün aciklanmasin geri birakilmasi karari verilir.5 yil böyle bi olaya bulasmassin siciline islemez salla gitsin ha hakimin karşisina çıkarsan da herşeyi oldugu gibi anlat
   
  msingil bunu beğendi.
 7. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  134
  ..
   
  Son düzenleme: 15 Ocak 2019
 8. kazuo

  kazuo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  507
  Beğeni:
  22
  O öğrencinin kaç zayıfı var hocam? Bu tip velilerle kitabına uygun mücadele edemezsiniz. Eğer o öğrencinin zayıfı yoksa okulunuzdaki öğretmenlere yazıklar olsun.
   
 9. HSBA

  HSBA Site Gezgini

  Kayıt:
  13 Şubat 2015
  Mesajlar:
  65
  Beğeni:
  14
  Hocam asıl o velinin kafasına vuracan böyle bir evlat yetiştirdiği için ama elden bir şey gelmiyor .Öğretmenin saygınlığını otoritesini 2 paralık ettiler .Eskiden olsa veli çocuğuna kızardı ki öğretmenine nasıl davrandında bu cezayı hakettin diye ki ;Eskiden bu olaylar parmakla gösterilecek kadar azdı.Veli okula öğrencisi adına özüre gelirdi.Zaman değişti.Aklınızda bulunsun hocam böyle bir olay olduğunda tutanağınızı tutun disipline sevk edin çocuk la velisi uğraşsın haklıyken haksız duruma düşmeyin.inşallah tatlıya bağlanır
   
  Son düzenleme: 15 Ocak 2019
 10. alyy40

  alyy40 Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2009
  Mesajlar:
  20
  Beğeni:
  0
 11. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Öğrencinin 2 dersine giriyorum. Dersin biri baraj dersi ve öğrenci bu dersten başarısız oldu.
   
 12. siyanur86

  siyanur86 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  337
  Beğeni:
  4
  Hocam aynı süreçleri birebir yaşamış biri olarak yazıyorum. Veliye asla taviz vermeyin ağırlığınızı acilen koyun yoksa öğrenci eve geldiler yalvardılar diyecek. Siz 5 sene ertelemeli 3500 lira ceza alacaksınız her türlü. Veli şikayetini çekse de alacaksınız kamu davasına dönüyor. Bende aynı süreci yaşadım veliler gelmemi beklemiş iş savcılığa düştüğü an bitiyor geri dönüş yok. Ağırlığınızı koyun max 1000 lira dosya masrafı ödersiniz. Hüküm ertelenir ama öğrenci gözünde değeriniz düşmez. Siz uzlaşmaya çalıştıkça değeriniz düşüyor. Bana uzlaşalım dediler savcılığa intikal etmiş mi dedim evet vermişler dediler. Konuşalım diye haber salmışlar bende geri haber saldım 3500 lira para değil mi verip bir daha döverim oğlunuzu diye.
  Her türlü ceza alacaksınız adli olarak. Benim bu sene bitti cezam.
   
  sanalomer, vlkn123 ve paradiso bunu beğendi.
 13. paradiso

  paradiso Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Ocak 2010
  Mesajlar:
  364
  Beğeni:
  26
  iyi yapmışsınız hocam, sizinle aynı fikirdeyim :D
   
 14. mciner43

  mciner43 Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Kasım 2007
  Mesajlar:
  169
  Beğeni:
  25
  Öncelikle geçmiş olsun hocam. Arkadaşlar yazılabilecekleri yazmış. Maalesef disiplin tutanaklarının bir çoğu rehberlik servisiyle görüşülüp sonlandırılıyor. Araya birileri giriyor çözülüyor. Ben 14 yıl içinde kopyadan, sigaradan, müstehcen video izlemekten 3 kez tutanak tuttum. Yıl sonu disiplin cezalarının kaldırılması için yapılan oylamada çocukların ismi bile okunmadı. Elimizde yapacak başka bir şey de yok tutanaktan başka. Ama öğretmen hakkında en ufak şikayet soruşturma konusu oluyor.

  Benim anladığım kadarıyla sizin karşılaştığınız gibi durumlarda veliye akıl verenler çok oluyor 'Şu kadar tazminat alırsınız vs. şeklinde. ' Para için maalesef 40 takla atan insanlar var. Ne koparabiliriz diye zorluyorlar. Maalesef her sene daha da kötüleşiyor durum. Allah yardımcımız olsun.
   
  atalayarslan bunu beğendi.
 15. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  134
  aynen öyle ne koparabiliriz tarafı çok yaygın hatta daha önce çalıştığım ilde adet haline gelmişti öğretmeni en ufak şeyde şikayet edip şikayeti geri çekmek için arka yollardan dolanıp para talep edilmesi.Bu tür durumlarda polisle işbirliğine gidin rüşvete girer suç üstü yaptırın görsünler e...lerini.
   
 16. msingil

  msingil Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Aralık 2011
  Mesajlar:
  182
  Beğeni:
  5

  Sayın hocamın dedikleri bu dakikadan sonra geçerli olurdu benim için de. ceza ise ceza ,kendinizi daha fazla yıpratmayınız.
   
 17. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Okulun açıldığı ilk gün müfettişler geldi. Öğrencinin bulunduğu şubeden bazı öğrencilerle görüşmüşler. Okul müdürü müfettişlerin geldiğini haber verip okulda bulunmamı söyledi. Neyse müfettişler benim de ifademi aldı. Öğrencilerle görüştüklerini öğrencilerin beyanlarını okudular. Olayın nasıl olduğunu sordular. Ben de hadiseyi seyri ile birlikte anlattım.
  İyi niyetli oldukları kanaatine vardım. Öğrenci velisi ile hadiseden sonra görüşmek istediğimizi velinin kabul etmediğini, uzlaştırmacının geldiğini onun da uzlaşma sağlayamadığını, velinin ne maksatla hareket ettiğini anlamadığımı filan söyledim.
  İlaveten öğrencinin hadisenin ertesi gününde okula geldiğini, öğrencini uzuvlarında her hangi bir kan, kırık, çıkık, kalıcı bir iz olmadığını sadece sağ gözünün altında bir kızarıklık bulunduğunu ekledim.
  O şubedeki öğrencilerle görüştüğümü, onları teskin edici, sakinleştirici sözler söylediğimi, kimseye kırgın veya küskün olmadığımı söyledim. Öğrenci ile şu an bile eski şakalaştığımı lakin velinin tarafını çözemediğimi belirttim.
  Tayin düşünüp düşünmediğimi sordular. Daha iyi şartlara sahip okul olursa neden olmasın dedim.
  Bakalım idarî soruşturma neticesinde ne olacak?
  Adlî tarafta ise iddianame hazırlandığını, iddianamenin mahkemeye gönderildiğini, ilk celsenin en erken mayıs veya haziran aylarında olabileceğini öğrendim.
  Şimdilik bu kadar...
   
 18. terhan

  terhan Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Ağustos 2017
  Mesajlar:
  40
  Beğeni:
  6
  Geçmiş olsun Hocam. Kendi okulumuzda olan bir hadise öğrenci velisi nakil için dilekce veriyor dilekçe iceriği "Çocuğa sürekli meslek lisesine geçmesi için baskı yapılıyor, öğretmenler ilgisiz vs.. sizi şikayet edecegim" Veliye sorsan çocuk sütten çıkmış akkaşık, çocuğun 11 tane zayıfı var.
   
 19. halox

  halox Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  181
  Beğeni:
  6
  velinin üstüne düştükçe netice böyle oluyor işte, bence niyeti bozmuş bu adam, derdi çocuk değil, uzlaşmaya yanaşmamasını tazminat koparma niyetine bağlıyorum, umarım iyi bir avukatla işin seyrini tersine çevirir; değil ceza almak karşı tarafa yasal haklarınız çerçevesinde tazminat ödettirirsiniz de görmüş olur hanyayı konyayı
   
 20. kaanrevan

  kaanrevan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  12 Mart 2008
  Mesajlar:
  269
  Beğeni:
  5
  Hocam öncelikle geçmiş olsun. İnşallah çok kısa sürede en az stres ve sıkıntı ile bu süreci atlatırsınız. Geçen sene bu videodakine benzer bir olay yaşandı bizim okulda. Hatta tüm ülkeye mal oldu olay. Hepiniz hatırlarsınız, öğretmeni kucaklayıp, çöp kovasına atmaya çalışan zaat... Bizim bölümdeydi o öğrenci olduğunu sanan insan. Okula devam etmek istedi biliyor musunuz? Yani sebepsiz yere yıllarını vermiş, dirseklerini çürütmüş öğretmenlerine bu hareketleri yapanlar, bu cesareti sergiliyorsa gerisini düşünün. Yeni yeni atlatıyoruz olayın sıkıntı stresini. Tüm gözler üstünüzde oluyor. Bir cuval incir berbat oluyor böyle durumlarda. Sonra bekle ki unutulsun meseleler. İnsan gerçekten bazen hareketlerini kontrol edemiyor. Ancak bu ülkede yaptığı hareketin cezasını eğer öğretmensen çekmesini isteyen çok daha fazla kişi oluyor nedense. Hatta birlikte görev yaptığımız arkadaşlar bile... Ama ne yazık ki kendini bilmez öğrenci denilemeyecek bu şahıslar yaptığı zaman hareketleri, bir çok kişi kılıfını buluyor ve onları aklamaya çalışıyor.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal