Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğrenciye fiziki müdahale

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Evrak, Plan, Zümre' kısmında f_dogan76 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ctrl+alt+delete

  ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.043
  Beğeni:
  57
  bakan habire masal anlatıyor ama bu konuda ses seda yok.çalışanlarını bu kadar ezen başka bir kurum yok.polis adam öldürür kurumu arkasında durur doktor hatasıyla birisi ölür kurumu doktoru korur.öğretmen tokat atar soruşturma üstüne soruşturma açılır.doktorlar darp raporu vermek için can atar savcı katil muamelesi yapar
   
 2. mihmandar1

  mihmandar1 Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2009
  Mesajlar:
  100
  Beğeni:
  6
  Bu arada şikayet mahkemeye intikal ettiğinden ötürü, veli şikayetini geri çekse bile olay artık kamu davasıdır.
   
 3. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  134
  savcılık takipsizlik verirse dava açılmıyor. kamu davası dahil. takipsizliğin verilebilmesi için karşılıklı uzlaşmanız gerekiyor veya savcının yürekli olup gerçekten sizin haklılığınızı anlayıp ona göre soruşturmayı ya mahkemeye havale yada takipsizlik vermesi gerekiyor.
   
 4. kodleon

  kodleon Site Gezgini

  Kayıt:
  1 Haziran 2015
  Mesajlar:
  47
  Beğeni:
  10
  Arkadaşlar baştan sona okuyunca nasıl bir meslekteyiz diye düşünmeye başladım. Örnekler tek tük olsa neyse ama çok fazla gerçekten. Bu sistem bu şekilde devam ettikçe daha çok duyarız böyle olayları.
  Veli olarak senin çocuğun okulda hangi davranışı yaptıda öğretmeniyle böyle bir olay yaşadı diye soracağına direk şikayet ediyorlar. Gerçekten moral bozucu şeyler. İşimizi mi yapalım böyle dingillerle mi uğraşalım.
   
 5. LastBreath

  LastBreath Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  16
  Beğeni:
  2
  Hocam sizin adınıza çok üzüldüm. İnanın okurken sanki ben yaşamışım gibi üzüldüm. Her dersime acaba sizinki gibi bir durum yaşar mıyım korkusuyla giriyorum. Düşünsenize dokunsanız bile bunu yanlış anlayıp evirip çevirip suçlanabiliriz. Bizi veli ve öğrenci önüne atanda suç. Kendimi bu meslekten derhal kurtarmak için uğraşıyorum. En son adalet bölümü bitirdim inşallah dgs ile hukuk kazanabilirsem bir daha arkama bile bakmam. Zaten branş olarak bitik durumdayız. Robotik arduino filan geldi sözde baktım norm fazlası olmuşum ders komple kalkmış okulda. Ordan oraya sürtmektense önce işimi garantiye alıp sonra istifamı vericem. İnşallah o günleri görebilirim. Sizin içinde hakkınızda hayırlısı olsun. Öğretmek için uğraşmaya değmez. Bu ülkede eğitim değil bakıcılık yapılıyor. Her seviyede aynı. Neyse inşallah her şey yoluna girer sizin için.
   
 6. bilisimmeslek

  bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  655
  Beğeni:
  115
  Çocugun velisi çocuğunu koruduğunu düşünürken aslında çocuğuna ne kadar büyük kötülük yaptığını anlar inşallah. Ilerde o çocuk kendisi ve ailesine büyük dert olur. O zaman anlarlar ama iş işten geçmiş olur.
  Allah yardımcınız olsun. Inşallah sorunsuz atlatırsınız. Savcı ile görüşürseniz ifadede falan mutlaka iyi niyetinizi hissettirin hocam. Takipsizlik vermesini kolaylaştırabilir.
   
  posteki ve ercinc98 bunu beğendi.
 7. sanalomer

  sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  949
  Beğeni:
  17
  Arkadaşlar işte öğretmen olarak yaptığımız en büyük eksikliklerden biri ne yazık ki öğrenci hatalarını tam vaktinde görmezden gelmek. Bazen iyi niyetle bazen vakit kaybı olmaması için. Ama yapılması gereken şey, çocukta en ufak bir hatanın dahi mevzuattaki usullerce hemen kaydını alıp gerekli işlemleri başlatmak. Örneğin bu olaydan önceki olayların kaydı elinizde ve idarede olsa idi, sizin için önemli bir dayanak olabilirdi. Ya da olay belki de bu noktaya kadar gelmeyebilirdi. Bu yüzden hem sizin hem de çocuğun iyiliği için yapılan olumsuz davranışların anında üzerine gidilmesi gerekiyor.

  Çok fazla ayrıntı vermemişsiniz ama anlattıklarınızdan hareketle ciddi bir sonuçla karşılacağınızı sanmıyorum. Ama yukarda bir arkadaşımızın dediği gibi iyi niyetinizi hissettirerek ifade vermeye dikkat edin.
   
 8. BT_OK

  BT_OK Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2018
  Mesajlar:
  12
  Beğeni:
  1
  Böyle olayları görünce iyi ki okulda değilim diyorum. Sırf bu tarz lakayt davranışlarla karşılaşmamak için okulda çalışmak istemiyorum. Sabır taşı olsan çatlarsın bir değil iki değil neleri var. Öğretmeni bu kadar çaresiz hale getiren sistemde iyi bir öğretmen olmaya çalışıyoruz....
   
 9. DNA

  DNA Site Gezgini

  Kayıt:
  15 Ekim 2007
  Mesajlar:
  82
  Beğeni:
  2
  Hocam şimdi yeni bir uygulama varmış adliyelerde adı arabuluculuk yöntemi. Bunun çıkış sebebi adli yükü azaltmakmış. Bir ön dava süreci olarak düşünebilirsiniz. Burda çözüme yanaşmayan taraf asıl davada dezavantajlı duruma düşüyormuş. Bana bilen bir kişi ticari bir durum için önermişti. Sizin durumunuzda geçerli mi bilmiyorum ama bir araştırın derim. Ayrıca ifade vermeye iyi bir avukatla gitmenin de faydası olabilir naçizane tavsiyem.
   
 10. kgunduz

  kgunduz Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Ekim 2009
  Mesajlar:
  794
  Beğeni:
  20
  Sıla ile Arda Kural olayında duymuştum evet var galiba arabulucuk bu tür olaylarda da.
   
 11. mehmetdiyebiri

  mehmetdiyebiri Site Gezgini

  Kayıt:
  21 Eylül 2017
  Mesajlar:
  42
  Beğeni:
  8
  Hocam benim de senin gibi yaptığım zamanlar oldu. Ama artık uğraşmıyorum. Bazı öğrencileri evde anasının babasının terbiye etmek için uğraşmadığı kadar ÖĞRETMENLER uğraşıyor.
  Artık canımı sıkan disiplin kurallarına aykırı bir durum olduğunda yazıyorum tutanağını, arıyorum velisini de bilgilendiriyorum. Disiplin kurulu da veriyor cezasını. Kuzu oluyor öğrenci.

  Ben niye hem şahsımı hem mesleğimi tehlikeye atayım ki ?
   
  paradiso, sanalomer ve bilisim43 bunu beğendi.
 12. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Arabuluculuk meselesi yargı sistemine yeni girmiş. Hangi suçların uzlaşmaya tabi olduğu belirtilmiş. Bizim durumu ise arabuluculuk yapan bir tanıdığıma sorduğumda direkt uzlaşmaya tabi olduğunu söyledi fakat işlenen suçun memur sıfatıyla işlendiğini de düşündüğünde uzlaşmaya tabi olmayabileceğini söyledi. Yani tereddüt yaşadı. İki yargı mensubuna sormuş biri uzlaşmaya tabi olduğunu diğerini uzlaşmaya tabi olmadığını söylemiş.
   
 13. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Dün savcılığa gidip dosyanın akıbetini sordum. Dosyayı uzlaştırmacıya gönderdiklerini söylediler. 1 ay sonra arabulucu tarafları çağırıp, uzlaştıracakmış. Uzlaşma olmazsa mahkeme safhası başlayacakmış.
   
 14. COBOL

  COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.974
  Beğeni:
  101
  Esas sorunlu olan bence veliler sn. hocam. Kendi çocuğuna, ne dur demek var ne terbiye konusunda bir kıpırtı. Şikayet müessesesi, veli için çok fazla sıklıkla kullanılan bir ego giderme silahı haline dönüşmüş.
  Velimiz, kendince diyor ki;
  "Ben çocuğuma önem veren ilgili bir ebeveyn im. En iyi öğretmen benim. Ben öğrenmem, öğretirim"

  Halbuki, kendi kuralına göre yetiştirmeye çalıştığı çocuğu, toplum kurallarını ve değerlerini tanımaz bir halde yetişiyor.
  Bindiği dalı kesen bir sistem var sonuçta. Bu süreçte yıpranan öğretmen ve çöken ise Ahlaki yapı oluyor.
  Bu günler, daha iyi günlerimiz.
   
  Son düzenleme: 15 Aralık 2018
  atalayarslan bunu beğendi.
 15. atalayarslan

  atalayarslan Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Eylül 2017
  Mesajlar:
  55
  Beğeni:
  23
  Geçmiş olsun muhterem hocam. Dilerim en az zararla atlatır ve bir daha hiç yaşamazsınız bunları.
   
  Son düzenleme: 21 Ocak 2019
  paradox99, posteki ve COBOL bunu beğendi.
 16. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Bu sözlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum hocalarım lakin bu tespitlerinizin ve bu temennilerinizin hukuk sisteminde yeri olmadıktan sonra bu tarz hadiselerin ardı kesilmeyecek galiba...
   
  atalayarslan bunu beğendi.
 17. bbneet02

  bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  624
  Beğeni:
  134
 18. aliantep27

  aliantep27 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.272
  Beğeni:
  8
  Var mı bir gelişme hocam.
   
 19. f_dogan76

  f_dogan76 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2017
  Mesajlar:
  206
  Beğeni:
  50
  Cuma günü(11/01/2019) uzlaştırmacı, telefonla aradıktan sonra okula geldi. Hadiseyi ona da anlattım. Karşı tarafla henüz görüşmediğini maddî taleplerinin olabileceğinden bahsetti, akşama kadar uzlaşmayı sağlayabileceğini söyledi ve okuldan 11:30 civarında ayrıldı. Saat 15:30 civarında telefonla tekrar aradı, karşı tarafın uzlaşmak istemediğini söyledi, vekilleriyle de görüştüğünü onların da aynı şeyleri söylediğini ekledi. "Sizin için hocam çok ısrar ettim lakin şikayetlerinden vazgeçmeyecekler" dedi. Dosyayı da savcılığa teslim ettiğini, bundan sonra mahkeme safhasının başlayacağını ifade etti.
  Velinin ne maksatta olduğunu, ne istediğini anlamış değiliz. Anladığım bir şey var teşbihte hata olmasın: canavarın karşısında zillete düşmenin canavarın iştahını açtığı, tırnağının ve dişinin kirasını da istediği.
   
  sellioğlu ve RJ45 bunu beğendi.
 20. bznesm_srkn

  bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2013
  Mesajlar:
  691
  Beğeni:
  40
  Allah yar ve yardımcınız olsun hocam, ama unutmayın yaşlı bir dedeyi geçenlerde demir sopa ile döven bir adam serbest bırakıldı ve bunun gibi onca olay var bişey çıkmaz üzülmeyin sınıfta ki öğrencilerin de sizin tarafınızda olacağınızı düşünüyorum varsın olsun mahkeme sessizliğe bırakın gitsin
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal