Öğrenciye anlatır gibi Session (Asp.net)

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
eml öğrencisine anlatır gibi visual studio için session olayını anlatır mısınız? önümüzdeki günlerde konuyu anlatacam ama anlamadım ki anlatayım... modülü yap geç de istemiyorum...
birkaç yere baktım, modüle baktım da pek anlatabileceğim gibi birşeye denk gelmedim... bir sitede mesela ad, soyad, cinsiyet olayını sessiona atmış başka bir yerde ad soyad başka yerde kullanıcı adı şifre... velhasıl anlamadım...
yardımcı olursanız sevinirim...

ebrugdk' Alıntı:
burhaneren hocam daha önceki videolarınızda mevcutsa eğer atabilir misiniz rica etsem acaba?

Hocam anlattığım yöntemler demode oldu biraz.Mesela bağlantılarda entity kullanmıyordum o zamanlar.Ancak asp.net mantığını kavratmak açısından hala faydalı olacağını düşünüyorum.10 ders hazırlamıştım. Kısa zamanda upload edip linki paylaşırım inşallah

hocam diyelim index.aspx sayfasında session oluşturdunuz ve parametrelerine kullanıcı adı ve şifre atadınız, geçiş yaptığınız tüm sayfalarda bu parametreleri kullanabilir, ekrana yazdırabilirsiniz. Ne zaman oturumu sonlandırdınız o zaman da çıkış yapmış olursunuz ve parametreler boş olur.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    56.4 KB · Görüntüleme: 716
Geri