Öğrencimin yaptığı Araba park etme oyunu

Kodla Büyü

yasin1905

Aktif Üye
Arkadaşlar öğrencilerimden Emre'nin kendi düşünüp yaptığı araba park etme oyununu paylaşıyorum. Tur atlamalı, hafiften zor, çocuk için güzel sayılabilecek bir oyun. Ufak hataları var onlar düzeltilir sıkıntı değil. Örnek olması açısından kullanabilirsiniz. :)
SB uzantılı hali
EXE uzantılı hali

Ekli dosyalar

• Emre ile araba sb.rar
    50.9 KB · Görüntüleme: 619
  • Emre ile araba.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 468
Exe'sinde biraz sorun var sanırım. Diğer dosyayı incelemedim. İlk seferde birkaç saniyede oyunu kaybettin diyor. Sonrasında da düzgün bir şekilde seviyeyi başlatmıyor.

Çocuklar çok güzel fikirlerle geliyor, hayal güçleri muazzam. Bu çalışma da çok güzel, sizi ve öğrencinizi tebrik ederim hocam.

omd' Alıntı:
Exe'sinde biraz sorun var sanırım. Diğer dosyayı incelemedim. İlk seferde birkaç saniyede oyunu kaybettin diyor. Sonrasında da düzgün bir şekilde seviyeyi başlatmıyor.

Ufak tefek hatalar diye bahsettiğim buydu hocam, düzeltme yapmak lazım. Foruma yüklerken acele işim çıkmıştı, düzeltmedim. Şimdi de telefondan giriyorum :) Ama öğrencime böyle bir hata olduğunu söyledim; kendi kodlarını incele - hataya neden olan yeri bul ve düzelt dedim ; düzeltti.

Ben kendim yapmak yerine öğrenciye buldurmayı tercih ediyorum. Daha uzun sürüyor çözüme ulaşmak. ama daha kalıcı :)

Size-bize kolay bu işler ama öğrenci için durum farklı ; öğrenme açısından bakmak lazım olaylara.

Geri