Öğrencimin masum isteği.. :)

Kodla Büyü

traxx26

Aktif Üye
çocuktur tabiki ister diyeceksiniz ama, hakikaten çocuklar büyük keyif alıyor dersten..

bugün yine bir öğrencim yanıma geldi:
öğretmenim bu dersin saati arttırılamaz mı? babamla milli eğitime gidip söyleyeceğim yaa.. pufff :((

dedi ve gitti..

tabi bende bir burukluk oluştu.. çocuğa anlatamazsınki BT rehberliği, seçmeli, norm fazlası...
yine de çocukların bu yaklaşımları iyi moral veriyor..

benim lab çökmek üzere 8 yıllık bilgisayarlar var ama çocuklardaki heves sanki nasaya giriyorlarmış gibi :)

labaratuara sanki, promosyon mal satan markete giriş yaptıkları gibi girişleri yok mu :lol:

Seçmeli ders formunda BT ve Yazılım şeklinde yazıyor, bir öğrencimiz dersleri seçerken kısık sesle anneeeee bilgisayar yok burda demişti gülmüştüm bende. :)

burda da zeka oyunları dersindeki öğrenciler ilk dersten caymış bilişim istiyollar. ama seçmeli bilişim bile yok bizde. seçemezsin öle bi ders yok. mamafih öğrenciler istedikleri dersi seçme özgürlüğünü kullanamıyollar

hakkaten bizim kıymetimizi en çok çocuklar biliyor :D

zaten diğer tüm hocalar bizi kıskandığı için biz bu hallere düştük.Bizim bakanlıkta zümremiz yok ki

benim öğrencilerde kendi aralarında para toplayıp yeni bilgisayarlar alacaklarmış :) acıyolarmışta bana :( tamir için devamlı yere eğilip duruyomusum :D :D

geçen gün 5. sınıflara 7. saat dersim vardı öğrenciler sabah birinci dersten başlayarak her gördükleri yerde hocam bugün bilgisayar dersimiz var diyip diyip seviniyorlardı.

traxx26' Alıntı:
çocuktur tabiki ister diyeceksiniz ama, hakikaten çocuklar büyük keyif alıyor dersten..

öğretmenim bu dersin saati arttırılamaz mı? babamla milli eğitime gidip söyleyeceğim yaa.. pufff :((

dedi ve gitti..

tabi bende bir burukluk oluştu.. çocuğa anlatamazsınki BT rehberliği, seçmeli, norm fazlası...

Hocam meslekteki kaçıncı yılınız? Ben 6. yılımda bıktım bilgisayar derslerinden. Bende girmek istemiyorum çünkü yıllardır 4 ten 8 e kadar her sınıfa aynı şeyleri anlatıyoruz. Acaba sen farklı olarak başka neler yapıyorsun, belki bizde uygularız hocam..

Çocuklar genelde seviyor bilgisayar derslerini. Van da çalışırken diğer derslerde çok başarısız olan öğrencim vardı. Ama benim dersim de etkinlikleri ilk o bitirirdi. Öğrenciler bile şaşırıyodu bu öğrencinin performansına. Benim 7. yılım şimdiye kadar dersime sıkılarak gelen öğrenci görmedim çok şükür. Bilgisayar çocuklar tarafından sevildiği için avantajlıyız daha rahat ders anlatabiliyoruz ama bide şu dersimizi öldürmeselerdi. Her geçen yıl bir önceki yılı aradım 7 yıllık meslek hayatımda :(

öğrencilerin ve eğitimcilerin isteklerini bir meb dinlemiyor zaten. öğrencilerin isteklerine göre bir program oluşturulsa daha başarılı nesiller oluşturulabilir

beyazgolge' Alıntı:
geçen gün 5. sınıflara 7. saat dersim vardı öğrenciler sabah birinci dersten başlayarak her gördükleri yerde hocam bugün bilgisayar dersimiz var diyip diyip seviniyorlardı.
2 yıl ara verdikten sonra tekrar 5. sınıflarla derse girmek güzel.
Örtmenimmm beni kullandırmıyo ! :)
Örtmenimmm saçımı çekti ! :)

Benim öğrencileri ben askeri düzende alıyorum sınıfa. Sıra dağınıksa bekliyorum. Ne zaman ip gibi olurlarsa o zaman alıyorum :) onlar için kaybedilmiş 1 dakika bir saate bedel gibi geliyo. o yüzden ayak seslerini bile duymuyorum girerlerken :)

ferdierdem55' Alıntı:
Benim öğrencileri ben askeri düzende alıyorum sınıfa. Sıra dağınıksa bekliyorum. Ne zaman ip gibi olurlarsa o zaman alıyorum :) onlar için kaybedilmiş 1 dakika bir saate bedel gibi geliyo. o yüzden ayak seslerini bile duymuyorum girerlerken :)
Ben de benzer şekilde alıyorum. Nasıl şans ise görev yaptığım 3. okulda da BT sınıfı ile öğretmenler odası karşı karşıya. :(
CREA PC li labda tüm elektrik ve ağ kabloları tabana döşeli. Sınıfın zemini kapı girişinden 15-20 cm bir basamak kadar yüksekte. Acele ile girdiklerinde takılıp düşen oluyor. Kapının sağına-soluna kızları ve erkekleri ayrı sıra yapıyorum. İçeri tek sıra halinde giriyorlar. Komut verirken düdükten yararlanıyorum.

tuncay2744' Alıntı:
traxx26' Alıntı:

dedi ve gitti..

Hocam meslekteki kaçıncı yılınız? Ben 6. yılımda bıktım bilgisayar derslerinden. Bende girmek istemiyorum çünkü yıllardır 4 ten 8 e kadar her sınıfa aynı şeyleri anlatıyoruz. Acaba sen farklı olarak başka neler yapıyorsun, belki bizde uygularız hocam..

benim meslekte 3. yılım hocam.. yaptığım ekstra birşey yok. herkes gibi müfredattaki çalışma kitaplarının konularını işliyoruz.. ama tabi arada derse renk katmak gerekiyor.. naçizane çocuklara sürpriz CD, oyun vs veriyorum sorulara verdikleri doğru cevaplar karşılığında... araya espriler de serpiştirdiğinizde sizden tatlı öğretmen yok.. :)) benim ikinci bir avantajım da sınıflarım çok kalabalk değil.. taş çatlasın 35 kişi..

keramet sende değil oğlum bilgisayarda, düşüncesi gelir ve güzel anların keyfini yaşayamam çoğu zaman. Öğretmen olarak farkını hissettirip çocukla bilgisayar arasında durabilene ne mutlu...

Geri