öğrencilerin sarilmasi hakkinda

Kodla Büyü

cihan_27

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar yeni atandigim okula il disi ile geldim bayan agirlikli bir okul. Ogrencilerin cogu ogretmenlere sariliyor ilk kez karsilasiyorum boyle bir durum ile daha once 3 farkli ilde calistim. Simdi diyecegim bu durum normal mi degil mi ben musade etmiyorum ama diger ogretmenlerden farkli bir tavir sergilemis oluyorum bu sefer.

İlkokul dahil öğrencilere o tür davranışlar uygun değil doğrusunu yapıyorsunuz. Bişey olmaz olmaz bigün kendinizi gazetelerde bulursunuz öğretmen öğrenciyi taciz etti diye

Bende sarılmama konusunda iyi yaptığınızı düşünüyorum. Ben eskiden arabayla okula giderken yolda karşılaştığım öğrencileri okula kadar bırakırdım. Ama televizyonda izlediğimiz olaylardan sonra kim olursa olsun yürüsün diyorum. Atılacak bir iftirayı açıklama fırsatı dahi vermeden televizyonda linç edilir insan.

bende elimden geldiğince mesafe koyuyorum.bu durum 5.sınıflarda daha fazla oluyor.bazen bi anda sarılan olmaya çalışırsa da(kaçamazsam :) ) ellerimi arkama götürüyorum

özel alanınızı koruyun.. bayan erkek farketmez.. biri sarılır.. mahkemeye düşersin. kimse niyet bilmez kameradaki görüntüye bakar. Hatta düşük not verdiğin öğrenci bile komplo kurabilir..

Bir arkadaşım yıllar önce bir olay anlatmıştı:
Sınıfta bir öğrencinin sorusunu cevaplarken cep telefonunu (o zamanlar akıllı telf.lar yoktu) öğretmen masasında bırakıyor. Bir kız öğrenci de o telefondan kendisine mesaj atmış.. Öğretmenle mahkemelik olmuşlar.. Çok zor bir durum.. Düşünmek bile ürkütüyor.. Çünkü ispatı çok çok zor..

Bir zamanlar okulumuza (ilköğretim okulundaydım o zamanlar, çok tatlı, bıdık anasınıfı öğrencileri vardı mesela) gelen bir müfettişin söylediği; öğrenciye iki şekilde kesinlikle dokunmayın:
1-Öğrenciyi dövme maksatlı,
2-Öğrenciyi sevme maksatlı.

Geri