Öğrencilerin adını puanına göre sıralamak ? Yardım Lütfen

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.. Teog sınavına giren öğrencilerin sıralamasını yapıyoruz. Öğrencilerin puanına göre ad soyadları sıralamam gerekiyor. Bunu excelde nasıl yapabilirim? yada bunu yapan bir program var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar :)

Re: Ynt: Öğrencilerin adını puanına göre sıralamak ? Yardım Lüt

Vardır belki Excel'e uygun program!!!
Çok zor bir işlem.
Onun için Üstatlar cevaplasın ;)

Re: Ynt: Öğrencilerin adını puanına göre sıralamak ? Yardım Lüt

COBOL' Alıntı:
Vardır belki Excel'e uygun program!!!
Çok zor bir işlem.
Onun için Üstatlar cevaplasın ;)

Ben de çok zor dedim rehberlikçiye hocam :) ama işte çıkmadık candan umut kesilmezmis sonuçta :) inşallah bilen biri vardır

Nl51gP.jpg

Buyrun önce verilerinizin hepsini seçin ve sonra verdiğim numaralara göre tıklayın.

Excel'de bu sıralamayı yapan teknoloji aşığı, aşkından kör oldu... :idea:

bu iş çok basit. ilk önce filteleme yapacaksın sonra veri-sıralama azalan

hocam basit bir işlem bu. sırala ve filtrele kısmından özel sıralamaya gir. ordan neyi sıralıcaksın neye göre sıralıcaksın ayarları yap. tamamdır.

acaba hocamız başka bir şey mi yapmayak istiyor da buraya yanlış yazdı yoksa gerçekten sadece sıralama mı ? :shock:

Arkadaşlar artık ne olur ciddi olarak cevap yazmayın şu konuya :D Öğretmen arkadaşımız muhtemelen rehberlik servisinin kendisinden bir isteğini dile getirmiş. Bunu bilişim teknoloji öğretmeni değil bilgisayar dersi gören herkes biliyor olmalı. Bunu kastetmeye çalışmış. Bi nevi derdini paylaşmaya çalışmış ama sanırım biz aşırı yardımseverliğimizden halan filtrelemeyi anlatmaya çalışıyoruz :?

cgg*seco' Alıntı:
Arkadaşlar artık ne olur ciddi olarak cevap yazmayın şu konuya :D Öğretmen arkadaşımız muhtemelen rehberlik servisinin kendisinden bir isteğini dile getirmiş. Bunu bilişim teknoloji öğretmeni değil bilgisayar dersi gören herkes biliyor olmalı. Bunu kastetmeye çalışmış. Bi nevi derdini paylaşmaya çalışmış ama sanırım biz aşırı yardımseverliğimizden halan filtrelemeyi anlatmaya çalışıyoruz :?

:D :)

cgg*seco' Alıntı:

Ben de çok zor dedim rehberlikçiye hocam

arkadaş zaten rehberlikçi olduğunu söylemiş.

Geri