öğrencilerimize izletebileceğimiz film isimleri tavsiyeler..

Kodla Büyü

eleni

Üye
bilişim ve internet kulubü dahilinde okulumuz öğrencilerine film izletmek istiyorum.haftanın belirli günlerinde yapılacak bu etkinlik için sizlerden öğrencilere uygun izlediğiniz filmlerin isimlerini yazabilirmisiniz . teşekkür ederim şimdiden

bu mesajı ziyaret edenler film ismi verdiğimi düşünüyorlar sanırım.bir kaç tane yazayım.sizlerin desteğini bekliyorum .
arabistanlı lawrence
son tren
santa clause 1 - 2 - 3
elf
son cellat
pianist
merry madagascar
nostradamus
buz devri 1-2-3
shrek1 - 2 - 3 - yeni yıl özel
aklıma gelen olursa eklerim

1. basamakdaki gerçek ve kurgusal durumlarla ilgili animasyon film mutlaka izletiyorum.Arabalar, Fare şehri, vs. Wall-e filmini teknolojinin yararları ve zararları konusunda izletmiştim. Engelliler haftasında "My left foot" filmini izlemiştik. Kadınlar Gününde kadına şiddete yönelik kısa film izletiyorum her yıl. Babalar gününde "Nemo". 7. ve 8. sınıflara "Gandhi" belgeselini izletmeye dikkat ediyorum. Ayrıca sık sık dersin ilk 15 dakikasında kısa film izleyip onun hakkında konuşuyoruz ve nasihat vermekten çok çok daha etkili kesinlikle. Şimdilik bunlar aklıma geldi.

Öğrencilere izletilecek filmlerin mesajı olmalı. August Rush v e a moment to remember çok romantik. O yüzden OLMAZ. Dozu ağır gelir.
Tavsiyem ise: Umudunu kaybetme (Will Smith)

120 gerçekten güzeldi. gözlerim dolarak izledim. tabi çocuklardan benim kadar anlam çıkarmalarını beklemiyorum ama arkadaşları kardeşleri abileri yaşındaki insanların neler başardıklarını gördüklerinde belki daha sıkı asılırlar, daha sahip çıkarlar tarihimize..

1-5'e sevimli dinazor, orman çetesi, animasyonları, 6-8'e de 120, çirkin ördek yavrusu ile farecik (ergenlik dönemini güzel işleyen bir animasyon)
buz devri ve madagaskar 1-2 hepsine izletilebilir.

Robin Williams ın çoğu filminde ders alınabilcek unsurlar var tavsiye ederim

october sky(ekim düşü) izletilebilir.fakat Türkçe dublajı yok sanırım altyazılı olarak izletebilirsiniz.

Hachiko: A Dog's Story

Film afişini gördüğünüzde sıradan basit bir film diye düşüneceksiniz belkide . ( Benim gibi )
Ama kesinlikle değil.

wall-e yi çocuklara izlettim.. Robotlar bile aşık oluyo biz niye olmuyox diyerek izlediler:p

"radio" kesinlikle tavsiye ederim.özürlü birini anlatıyor.öğrencilerin özürlülere bakış açısınına olumlu katkı yapacağına inanıyorum

peki sevgili arkadaşlar
ayıptır sorması siz 40 dakikalık ders saatinde (o da zil çalar çalmaz herkes hazır... vakit kaybı yok) nasıl oluyorda film izletebiliyorsunuz?

arkası yarın kusagına mı ceviriyorsunuz
bir onceki dersteki arkadaslardan (kulüp bircok sınıf ogrencisinden olusuyor cunku) mı rica ediyorsunuz o ogrenciler icin
ders bitimi oldugu halde film bitene kadar mı bekliyorsunuz ne yapıyorsunuz....

hadi 4-5 tamam... 80 dakika... ya 6-7-8 ler....

Ben de ilköğretim de 4. sınıf ve üstüne arı, arabalar, buz devri, neşeli ayakları izlettim. Gerçekten eğlenceliydi. Lisede de bu animasyon filmlerin dışınde Ice Princess izlettim, çok etkilendiler.

Veda'yı izlemenizi kesinlikle öneriyorum..
Bunun dışında 120 çok güzel bi film..
Buz Devri,Arabalar vs gibi animasyonlarda ilgi çekici olabilir :oops:

Yaşı büyüklere Kelebek Etkisi ve Esaretin Bedeli izletilibilir.
Hatta isterse öğretmen arkadaşlar da izleyebilir bu filmleri, geçekten çok güzeller.

Film izletmeyle bilişim ve internet kulübünün bağlantısını çözemedim.

Umudunu Kaybetme

Hem büyüklere hem küçüklere. Kesinlikle çok güzel bir film. :) herkese tavsiyemdir.

Geri