Öğrencilere e-posta aldırmak için hangi servisi kullanıyorsunuz?

Kodla Büyü

tazika

Aktif Üye
Arkadaşla öğrencilere e-posta hesabı aldırmak için google hotmail ve yandex artık telefon numarası istiyor. Siz bu konuda ne yapıyorsunuz?

yandex kullanıyorduk bu sene biraz sıkıntılı. Alırken istemese de daha sonra telefonla doğrulama istiyor. çözüm bulan olursa ben de yeni bir hizmet sağlayıcıya geçmek isterim

Yandex iyi. Ancak telefonum yok seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor. Gmail den olmuyor.

Yandex kullanın. Telefonum yok dediğinizde soru cevap istiyor.
Çocukların hoşuna gidiyor kullanmak

Kaldırılmadı hocam. O da Gmail gibi, bazen istiyor bazen istemiyor. Sayfayı yenileyin, geçmişi temizleyin... tekrar deneyin. Geçen hafta açtık çocuklarla, e-posta adresi.

mail.com.tr kullanıyorum hocam. Hem basit hem de kullanışlı. MEB'in internetinde de çalışıyor.
Bu hafta ben de denedim ikide bir service temporarly unavailable hatası verip duruyor. outlook kullanarak evden açın dedim çoğuna sınıfta giriş yaparken hesabınız kilitlendi uyarısı veriyor. çözümsüz kaldım şu anda.

Ekli dosyalar

• 1670428501433.png
    1670428501433.png
    48.3 KB · Görüntüleme: 105
Son düzenleme:
Eposta adresi açmayanlar, şifresini unutanlar için ödev verme ve kontrol etme taktiği genelde işe yarıyor.
Ödevi eposta üzerinden gönderince ilk seferinde sadece birkaç kişi yapıyor. O ödevi kontrol edip, +/- verince ikinci ödevi daha çok kişi yapıyor.
Bu arada iş başa düştüğü için eposta adreslerini bir şekilde açıyorlar.

Bu arada Google Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki profil resmine bastığımızda, "Google Hesabınızı yönetin" bağlantısına basıp,
açılan sayfada, Güvenlik 'e bastığımızda "Google'da oturum açma" ayarı var.

Benim eskiden açtığım gmaillerde burada iki adımlı doğrulamalar kapalı, dolayısıyla sadece şifre ile oturum açabiliyorum.
Yeni açılan gmaillerde denenebilir.

Telefon istemiyor gibi

outlook da doğrulama kodu yok neden başka maillerle uğraşıyorsunuz
outlooktan mail açtırdım hocam ama derse geldiğimizde maillerinize girin bakalım dediğimde sınıfın yarısının hesabını kilitledi. telefon numarası girin oraya kod göndereceğiz uyarısı geldi. aynı anda girmeye çalıştığımız için oldu sanırım ama can sıkıcı bir durum oluştu yani.

Bir zamanlar Türk Telekom 4. ve 5. sınıflara ücretsiz mail hizmeti sağlamıştı.
EBA böyle bir hizmeti verse de bizi bu dertten kurtarsa.

outlooktan mail açtırdım hocam ama derse geldiğimizde maillerinize girin bakalım dediğimde sınıfın yarısının hesabını kilitledi. telefon numarası girin oraya kod göndereceğiz uyarısı geldi. aynı anda girmeye çalıştığımız için oldu sanırım ama can sıkıcı bir durum oluştu yani.
anladım hocam başıma gelmemişti hiç o şekilde

Ben de mesleki gelişim atölyesinde yaani üzerinde mail almayı + göndermeyi vs anlattım..

bu sene 5lerde o kadar uğraştım Gmail alma adımlarını yaptırdım doğum tarihini girdiklerinde ebeveyn e postası istedi, geri de dönemedik. mal gibi kaldık :D.
siz yaptırırken tembihleyin doğum tarihini 2000 falan girsinler.

yandex uzerınden aldırıyorum hatta yaptıım uygulamaları buradakı dıske atıyorum performansları yıne buradan alıyorum.

bu sene hangisini kullanalım, yandex telefon numarası istiyor, outlook hata veriyor meb hattından :(

Son düzenleme:
Eğer bir yere üye olunacak ve aktif kullanılmayacaksa mailinator tarzı geçici eposta servisleri kullaniyorum. Çünkü üyelik istemiyor. Şifre istemiyor. Kullanıcı adı yazıp geçiyorum. OkuladiNO seklinde

bu aslında büyük bir sorun. meb bırak öğrencilere kendi öğretmenlerine bile mail servisi sağlayamıyor. bu sorunu sürekli meb e yazarak aşmamız gerekiyor. sadece 4-5. sınıflara değil tüm öğrencilere bakanlık mail servisi sağlayabilmeli üniversiteler gibi. eba da çok basit bir alt yapıyla entegre edilebilir bu durum. en büyük eksiklerimizden biri bu

mail.com.tr deli etti bugün beni habire 503 hatası verip durdu
adam akıllı 20-30 kişiye birden aynı anda mail adresi açtırabieceğimiz bir servis yok mu arkadaşlar

Geri