Öğrencilere 15 Dakikalık Konu Anlatım Videoları Çekmek

Kodla Büyü

mafyonse

Site Gezgini
Arkadaşlar öğrencilere konuları canlı derse takviye olarak 15 dakikalık kısa videolarla özet olarak anlatıp pekiştirmelerini sağlamak konusunda bir düşüncem var. Hangi video çekme programını tavsiye edersiniz ve ya böyle bir çalışma yapan arkadaşlar var mı? Tecrübelerinden faydalanmak isterim...

Son düzenleme:
Ekran görüntüsü yanı sıra sesimi de kaydedecek ve mp4 formatında aktarabilecek, boyutu az olabilecek kaliteli videolar çekmek için önerisi olan meslektaşlarım var mı?

Güzel fikir. Bir sürü online ders kanalı var. Bilginin çeşitliliği iyidir.

Bandicam.
Kamera ve mikrofon ayarlarını kontrol ettikten sonra kayda geçin veya kısa süreli deneme kaydı çekin. Bazen mik. açık sanıp kaydı yenilemem gerekiyor :D
Tam ekran, ekranın belli bölümü, görüntü çözünürlüğü, klavye kısayolları gibi özellikleri gayet kullanışlı.
Camtasia ile de düzenlemeleri yapıp atabilirsiniz, gayet güzel olur.

Camtasia hem ekran kaydı hem editlemede çok iyidir bende kendi kanalimda bunu kullanıyorum

OBS Studioyu kullanıyorum, farklı formatlarda kayıt imkanı sunuyor. Aynı zamanda Youtube ile senkronize olabiliyor.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler arkadaşlar. Tecrübeleriniz benim için kıymetli.. Tüm önerilerinizi deneyeceğim. Umarım bu fikrim denemek isteyen diğer arkadaşlara da çok faydalı olur. Saygılarımla..

Obs nin dosya boyutu da çok küçük.. Eğer editleme yapmayacaksan güzel.80 gb dosyayı edicleyince zar zor 160 a indirdim

Geri