Öğrenciler için ücretsiz web hostingleri önerirmisiniz ?

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba

Biliyorum araştırsam bir çok hizmet bulurum ama benim amacım tecrübelerinizden istifade etmek.
HTML ve PHP kursuna gelen öğrencilerim var. Haftaya sitelerini artık internette yayınlamaya gelecek sıra.
Sizlerin kullandığı ücretsiz hostingler varsa lütfen yazar mısınız.?

Ben meslek lisesindeyim. Hostinger ücretsizlerin neredeyse en iyisi ancak meb hattı yüzünden tam bir işkenceye dönüyor. Araştırılırsa farklı hostingler de bulunur. Ben çözümü bayilik alarak hallettim.

ahmetismet' Alıntı:
Ben meslek lisesindeyim. Hostinger ücretsizlerin neredeyse en iyisi ancak meb hattı yüzünden tam bir işkenceye dönüyor. Araştırılırsa farklı hostingler de bulunur. Ben çözümü bayilik alarak hallettim.

Uyarınız için teşekkürler

vlk4n' Alıntı:
Yalnız bilgidiğm kadarıyle ücretsiz servislerde uzaktan mysql yok bunda

Şimdilik html yetiyor. Fakat sonra lazım olacak
bir adet veritabanı yeter. pypmyadmin ile yönetilir inşallah
uarınız için teşekkürler

Hostinger güzeldi fakat meb hattında olmuyor tek bir bilgisayar alabiliyor ekstra varsa öğrensek iyi olur

Merhaba Hocam,

Bi yıl kendime host alıp 30 ftp hesabı açıp çocuklara dağıttım sonuç 2-3 öğrenci dışında ilgi yok.
Başka bi yıl öğrencilere ücretsiz tk domain alıp reseller paket aldım ve çocuklara ücretsiz cpanel verdim sonuç: 2-3 öğrenci dışında ilgi yok

Eskiden bende böyle bedava hosting arıyordum sonra şunu fark ettim ki insanoğlu için bedavanın bir değeri olmuyor. Para verecek ki değerini anlasın.
Geçen yıldan beri isteyenlere en ucuz ve kaliteli ücretli domain+hosting nereden alınır anlatıyorum. öğrenci ininal kart alıp para yüklüyor. Gerçek bir alan adı ve hosting nasıl alınır nasıl yönetilir A'dan Z'ye öğreniyor. para verdiği için de içerik ekliyor. Bu sefer 8-9 öğrenci ilgili. Geçen yıldan kendi alan adı ve hostingini alanlardan iki tanesi başkaları için alan adı hosting alıp iş yapmış mutlu oldum.

İşin bu yönünüde düşünmenizi isterim.
Bu arada Alan adı + hosting 35TL haberiniz olsun isteyenlerle indirim kuponu gönderebilirim.

hocam www.hostinger.web.tr daha önce kullandık. şimdi meb engeli panele girmemize müsade etmiyor. bizde sınırsız ftp hesabı sınırsız alt alan adı,sınırsız mysql veri tabanı hizmeti veren hosting.tr den yaklaşık 180 tl civarında hosting aldık.
öğrencilerden yaklaşık 8tl para topladık hepsine bir adet ftp hesabı ve alt alan adı tanımladık . onlara mysql veri tabanı açtık. hersey yolunda. Öğrencilermizin ilgisi iyi.

mutlu112' Alıntı:
hocam http://www.hostinger.web.tr daha önce kullandık. şimdi meb engeli panele girmemize müsade etmiyor. bizde sınırsız ftp hesabı sınırsız alt alan adı,sınırsız mysql veri tabanı hizmeti veren hosting.tr den yaklaşık 180 tl civarında hosting aldık.
öğrencilerden yaklaşık 8tl para topladık hepsine bir adet ftp hesabı ve alt alan adı tanımladık . onlara mysql veri tabanı açtık. hersey yolunda. Öğrencilermizin ilgisi iyi.

Paylaşımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

mutlu112' Alıntı:
hocam http://www.hostinger.web.tr daha önce kullandık. şimdi meb engeli panele girmemize müsade etmiyor. bizde sınırsız ftp hesabı sınırsız alt alan adı,sınırsız mysql veri tabanı hizmeti veren hosting.tr den yaklaşık 180 tl civarında hosting aldık.

https://www.hosting.com.tr/ için iki sorum olacak hocam.

- yönetim paneline meb hattından girebiliryor musunuz?
- sitelerin ilk açılış hızları tatmin edicimi

yönetim paneline meb hattından girebiliyoruz yardımcı oldular.
sunucuları sonderece hızlı problem yaşamadık

Geri