Öğrenci Takip Sistemi

Kodla Büyü

mehmetaltin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar android tabanlı öğrenci not ve davranış kayıt ve analizleri yapıp veliye not veya davranış mesaj gönderen bir program var mı?Yoksa oluşturulabilir mi?

Sosyal bir Ağ olarak Classdojo'yu kullanıyorum. Öğrenci DAvranışlarını kendi belirlediğim Olumlu/Olumsuz ölçütlere göre değerlendiriyorum. Buna göre sistemde bir puan oluşuyor. Bu puanı hem DErs içi performans hem de ekstra not olarak kullanıyorum. Öğrenciler elimde sürekli telefon ile geziyorken sürekli katılmak istiyorlar. Daha ne isteyeyim. Sınıfta yaptığım tüm uygulamaları video/foto olarak tüm okul ile paylaşabiliyorum. Öğrenci ve Veli katılımı sistemden bastırılacak davtiye kodu ile mümkün. Okul dışına kapalı yani. Güvenli bu nedenle de. Veli-Öğretmen-İletişimini sağlıyor. Öğrenciler, ödevlerini paylaşabiliyor. Öğretmen de Veli de Öğrenci de sistemi hem android hem de Web arayüzü üzerinden kullanabiliyor. Ama Android arayüzü zaten tadından yenmez.

Bir tek not saklamak için kullanılmıyor -ki amacı da bu değil zaten. Notlar için okuduğuma dair bilgileri giriyorum. Ama her öğretmende olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Geri