Öğrenci raporlu son sınavlara girmezse ne olur?

Kodla Büyü

can61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öğrenci raporlu son sınavlara girmiyor. Dolayısıyla dönemi de kapattı. Raporu olmazsa G Yazılır diyor, bu öğrencinin raporu olduğuna göre sınav kısmı boş mu olacak. Sınav kısmı boş kalırsa 1. sınavını direk karneye mi geçirir yoksa aritmetik ortalamamı alır. Bilgisi ve resmi yazı linki gönderebilecek olan var mı?

ben şahsen raporu olanları da ikinci sınav yapmıyorum.Kimseye özel sınav hazırlayamam tekrar.Birinci sınav ve performansı verdim geçtim.Ortalamayı etkilemiyor G yazmazsanız.

Bizde de boyle bir 11. sınıf öğrencisi var. Donem sonuna kadar raporlu sanirim ilk sinav notuyla gececek. Cunku G yazarsak kaliyor. Bize boş birakin denildi ikinci sinav kismini ama emin degilim :/

Hocam ikinci sınav alanını boş bırakıyorsun, ders içi etkinlik için verdigin not ile ilk sınav notunun ortalaması karne notu olarak geçiyor.

ozgurel' Alıntı:
Hocam ikinci sınav alanını boş bırakıyorsun, ders içi etkinlik için verdigin not ile ilk sınav notunun ortalaması karne notu olarak geçiyor.
teşekkürler hocam doğrusu buymuş.

bizde 2 sınavada girmeyen var
birde benim derse bende önce giren 1. sınavı yapmamış bende bu hafta başladım 2. sınavları yaptım not girerken baktım 1. sınav notu yok sorduk yapmamış ne yapayım bu saatten sonra zamanda yok nasıl yapayım notlarını boş bıraksak olurmu 1. sınavı

zaten bu sınavın hiçbir tutar yanı yok öğrenci lehine falan da değil başarısız öğrenci yine başarısız oluyor notu daha da düşüyor. ne yapacaklarını şaşırdılar artık

Parhelion' Alıntı:
zaten bu sınavın hiçbir tutar yanı yok öğrenci lehine falan da değil başarısız öğrenci yine başarısız oluyor notu daha da düşüyor. ne yapacaklarını şaşırdılar artık

aynen katılıyorum.Aynı sınav sorularını versem de daha düşük alanlar oldu.

Arkadaşlar cevapları okudum. Bu son sınava girmeyen raporlu öğrencinin sınav notunu boş bırakarak girdiği sınavlar ve sözlü notlarının ortalamasının alınması uygulaması bir teamül mü yoksa herhangi bir yerde, resmi bir evrakta yazılı mıdır? Yazılı ise ilgili evrakın ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Hocam iki sınav notu girersen dönem sonu notu oluşur aksi halde sınıfta kalır.Öğrenciyi sınav yapmalısın yapmamak için 0 vermek veya G yazmak için okul idaresi aracılığıyla veliye durumu bildirmliydin.Resmi olarak bu işlemi yapmadıysan G de yazamaz 0 da veremezsiniz.Kolay gelsin.

Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği
MADDE 45- (1) a
Öğrenciler her dersten en az iki yazılı sınava katılmak zorundadırlar.
MADDE 51-
(2) (Değ: 1/7/2015-29403 RG) Yönetmeliğin 36 ncı maddesine göre özürleri nedeniyle 60 günlük devamsızlık kapsamında değerlendirilen öğrencilerin dönem puanları zorunlu hâllerde bir yazılı sınav eksiğiyle verilebilir.

MADDE 36

(5) (Değ: 1/7/2015-29403 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır.

Geri