Öğrenci pc imaj öncesi program tavsiye?

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Vestel promegalarım var. Ramini yükselttim. Win 7 starter yükledim. Sıra geldi gerekli programların yüklenip imajın alınmasına.
Keşke tüh şunu da kursaydım olmayacağım gerekli program tavsiyelerinizi bekliyorum.
Çalışmam sunucu ortaya çıkan imajımı sizlerle paylaşacağım.

Programlarin en guncel versiyonlarını degil de daha az kasanlarini yuklemenizi tavsiye ederim hocam.
Adobe reader 7 gibi. Saygılar.

hocam sistemler ne düzeyde
ben gom clasic media player
ie 9 chrome opera firefox
office 2010 siz 2007 de kurabilirsiniz
strach
kurdum dahada aklıma bişey gelmedi :D

Re: Ynt: Öğrenci pc imaj öncesi program tavsiye?

neverjealous' Alıntı:
Programlarin en guncel versiyonlarını degil de daha az kasanlarini yuklemenizi tavsiye ederim hocam.
Adobe reader 7 gibi. Saygılar.
Adobe Reader yerine 800kb lık "sumatra pdf" imzamdaki matematikçi linkinde mevcut.
En güncel olanı 5 mb sitesinde.

Office2003 için setup (60 mb) katılımsız, word office power point (fazlası yok) nette mevcut.
Not; arayan bulur.

İlk olarak ben hep winrar'ı yüklerim hocam. Çünkü flashımda diğer yükleyeceğim programlar zip'li halde durur genelde. Office 2007, adobe reader, media player classic, 360 total security, planınızda varsa Scratch vs.olabilir.

Bende de Vestel Promega var ve Celeron İşlemci ile 484 mb RAM'e sahipler..

Windows XP SP3 PRO işletim sistemi kurup aşağıdaki programları sırasıyla kurdum; sorunsuz bir şekilde kullanıyorum...

Winrar
Flash Paketi (Adobe Flash, Air, Shockwave, Silverlight, Java içerir)
K'lite Codec Pack Full (Classic Media Player içerir)
Sumatra PDF
Google Chrome
3 Adet Flash Oyun (Sinir Küpü, Tilt, Hızlı Yazı Yazma)
Microsoft Office Professional Plus 2010 SP2 (Word-Excel-Powerpoint)
Toolwiz TimeFreeze

En son "Sistem Geri Yükleme Noktası" da oluşturduktan sonra Acronis ile imaj aldım ve geri kalanına o şekilde yükledim..

yesimk06' Alıntı:
Vestel promegalarım var. Ramini yükselttim. Win 7 starter yükledim. Sıra geldi gerekli programların yüklenip imajın alınmasına.
Keşke tüh şunu da kursaydım olmayacağım gerekli program tavsiyelerinizi bekliyorum.
hocam ramlari kaç gb taktınız birde nerden aldınız? window7 hızlı çalışıyor mu sadece ram yükseltmek yetmeyebilir belki işlemcilerde zayıf

yusufcuk51' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
hocam ramlari kaç gb taktınız birde nerden aldınız? window7 hızlı çalışıyor mu sadece ram yükseltmek yetmeyebilir belki işlemcilerde zayıf
Hocam ram olayı tam bir macera. Pclerde 512 mb DDR 400 MHz ram vardı. Sahibinden.com üzerinden oturduğum ildeki ilanları listeledim. Tanesi 5 tl den ram buldum. Sonradan Hırsız olabileceğini düşündüm. Ram lazımsa yardımcı olurum.
Win 7 kurmak için 1 gb ram gerekiyor yani yükseltmek gerekli. Göz farketti kesinlikle tavsiye ederim.

Windows XP ile devam etmek mantıklı değil bence. Artık sorun oluyor.
Bir de sorum olacak. Ramleri 2 gb yapmanın faydası olur mu? Bir arkadaş 1 den fazlasını desteklemiyor dedi bi arkadaş isterse 5 gb olsun dedi. Emin olamadım doğru söylediğine.

naçizane, bir mesajlaşma programı ve 10 parmak programını da ben tavsiye ederim. .. Daha olmaz ise tahtalarda kurulu libre ofisi kur derim bence hocam, ben düşünüyorum en azından alışkanlık olur.

mse' Alıntı:
naçizane, bir mesajlaşma programı ve 10 parmak programını da ben tavsiye ederim. .. Daha olmaz ise tahtalarda kurulu libre ofisi kur derim bence hocam, ben düşünüyorum en azından alışkanlık olur.
Evet hocam fikirleriniz çok güzel. Teşekkürler

hocam 1 gb ramlarla sistemler nasıl çalıştı ben de düşünüyorum da kurmayı

bidene' Alıntı:
hocam 1 gb ramlarla sistemler nasıl çalıştı ben de düşünüyorum da kurmayı
Öğretmenler odasında çift çekirdek ama 1 GB RAM'li windows 7 bilgisayarları kullandırıyorum. Öğretmen arkadaşlar işlerini görüyorlar. Office 2010 ile işlerini yürütüyorlar.

gilisoft -->flash bellek takılmasını şifrelemek için.
Drive vaccine--> deep frezein güncelleşmiş ve daha iyi hale getirilmişi gibi düşünebiliriz.
total 360-->virüs programı
flash bellekten bulaşan virüsler için ek olarak zen mate ve mscshield tavsiye ederim.
notepad++ -->dreamweaver kasıyor derseniz burda da renkli renkli kod yazabilirsiniz.

Biraz da sık kullanılanlar tavsiyesi alsam?

Okul Web sitesi
E-okul
Odgsm
Code.org
Bilişimgaraj akademisi
ÇiZg tagem online sertifika lı eğitimler

Geri