öğrenci numarası ve şifre ile oturum açmak

Kodla Büyü

goodielife

Seçkin Üye
Seçkin Üye
öğrenci numarası ve şifre ile oturum açmayı sağlayabilecek bir program var mı acaba.
Flash ve XML kullanarak yaptım,Bil açılınca otomatik çalışıyor tam ekran oluyor,

ESC ile tam ekrandan çıkışı engelledim,
Fakat "alt + F4" ü engelleyemiyorum
Bir fikri olan paylaşırsa çok sevinirim...

Ekli dosyalar

• giris.jpg
    giris.jpg
    65.3 KB · Görüntüleme: 1,265
alt f4 e basınca program kapanıyor. benim istediğim şey kapanmaması. sadece okul numarası ve şifre girildiğinde bu ekranın gitmesini istiyorum...

Alt f4 ü kapatmayınca bunun bir anlamı kalmıyo. Yarın öğrencilerden biri öğrense hepsi aynı şeyi yaparak kapatacak.

xml verisini hazırlamak için excel örneğini de ekledim. yapmanız gereken okul no / ad / soyad kısımlarını güncellemek.

daha sonra excel deki tüm verileri kopyalayıp flash içinde kod kısmına yapıştırın çıktı olarak karşınıza çıkacak metni xml deki yerine yapıştırın.

tabi xml deki bana ait verileri sildikten sonra.

kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• Bilgisayar Girişi.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 151
Hocam delphi de ufak bir porgram ile yapabilirsiniz. Uzun süredir ilgilenmedim delphi ile. Eğer siz halledemezseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Neden böyle bir programa ihtiyaç duydunuz hocam? Okul öğrencilerinden başka kişilerde mi kullanıyor bilgisayarları?

program bu gönderdiğim hali ile pek bi işe yaramıyor zaten( ilk yorumda da yazmışım bunu)

ben bunu daha sonradan bilgisayar numaraları ile ilişkilendirdim. böylece her öğrenci oturma planındaki yerde oturarak oturum açabiliyor.

Geri