ÖĞRENCİ KURTARMA DVD'Sİ İLE KURULUM YAPILAMIYOR

Kodla Büyü

ozdemir1001

Aktif Üye
Slm arkadaşlar..Lab'ta exper bilgisayarlar var..bilgisayarın bir tanesine öğrenci kurtarma dvd ile kurulum yapıyorum ama karşıma mavi ekran üzerine hata msj geliyor..Donanımları yeniden yükleyin, bilgisayarı güvenli modda açın vs... yazıyor.Bu bilgisayara daha önce bir bilgisayarcı format atmış.şimdi dvd ile kurulum yapamıyorum.Ne önerirsiniz.

Bios ayarlarını ve koruma kartını sitemden kaldırdın mı?
Daha öncede adres verilmişti ama yine vereyim. meb1400.probil.com.tr

hocam aynı sorun için bende başlık açmıştım ama cevap gelmedi güvenlik kartını çıkartıp deniyorum şimdi umarım olur denemediyseniz sizde deneyin bence çünkü bu güvenlik kartı herşeye engel ortadan kaldırınca düzelmesini umut edyorum :)

BİOS AYARLARINA GEREK KALMADAN GÜVENLİK KARTINI PASİFLEŞTİRİNCE NORMAL KURULUM YAPILIYOR.BENİM ASIL SORUNUM O BİLGİSAYARLARA NORMAL FORMAT ATILMIŞTI...VE ŞİMDİ KURTARMA DVDSİ İŞE YARAMIYOR...NE YAPMAM GEREKİYOR...

biosa girip advanced menüsünden drive configuration a girip ATA/IDE mode "legacy" olarak değiştirin ve Boot menüsünden boot menü type 'ı "normal" olarak değiştirin ve kaydedip tekrar deneyin formatı...

hocam bende bi bilgisayara kurtarma cd sinden farklı cd ile format attım. çünkü çalışmıyordu cdler. daha sonra yine kurtarma cdsi ile o bilgisayara önce diskleri biçimlendir seçeneğini seçerek sistemi geri yükle dedim. ve o çalışmayan cd diskleri biçimlendirdiğim için çalıştı.
kurtarma cdlerini biçimlendirme yapmadan denediğimde yarıya kadar gelip duruyodu. bu yöntemle içindeki herşey gitsede sistemi geri yüklüyor.

buka_ hocam ne zaman diskleri biçimlerdir işlemini yapıcaz tekrar söylermisiniz?Ancak benim kurtarma cd normal çalışıyor aslında.problem daha önce format attığım bilgisayarlarda sıkıntı oluyor..

ilk olarak gelen seçeneklerde var diskleri biçimlendir. bir diğer seçenekte sistemi geri yükleydi. önce diskleri biçimlendir dedim. bu işlemi yaptıktan sonra tekrar sordu ne yapılmasını istiyorsunuz diye. bu seferde sistemi geri yükleyi seçtim. sorunsuz bir şekilde vistayı kurdu.

arkadaşlar aynı sorun bende de var
işlem basamaklarını aynen yapıyorum fakat 100 de 25 civarına kadar gelip bir uyarı veriyor
sanırım bi dosya eksikliğiden bahsediyor.ok dediğimde A:\GHOST yazıyor ve bırakıyor.
merkezi aradım. yaptıklarımı anlattım herşeyi doğru yapmışsınız dedi ve il formatörüne aktardı. bakalım bu hafta içi gelecek. işin raconu neymiş öğrenince yazarım size de.
hepimize kolay gelsin :(

ozdemir1001 hocam başka bi başlıkta yazmıştım çözüm buldum çözümü buraya kopyalayayım senin için

"öğrenci geri yükleme dvdsi yerine öğretmeni kullandım önce diskleri biçimlendirdim sonra geri yükledim bu sefer oldu )
arkadaşlar bize Y/N die sorduğu yerde f klavyedeki y ye basıp durduğum için olmadı heralde bi arkadaşım farkedene kadar hiç aklıma gelmemişti şimidilik format ve geri yükleme sorununu hallettim ama tarayıcımı hala tanıtamıyorum ve 1 bilgisayarım nete bağlanmıo yeni lab olsada arıza çıkıo"

ARKADAŞLAR,önceki bilgisayar öğretmeni bütün Öğrenci biligasayarlarına kurtarma DVDsini bulamadığı için başka yoldan format atmış. Exper kurtarma DVDsi buldum , probil'in destek sayfasındakileri adım adım uyguladım ya yarıda kalıyor yada pc açılışta Windows logosu donup kalıyor.önceden Exper kurtarma DVDsi olmadan formatlanan bu tür bilgisayarlara exper öğrenci kurtarma DVD leri ile kurulum yapılamıyor mu? Bilgisi olan arkadaşlara TEŞEKKÜRLER

ozdemir1001' Alıntı:
BİOS AYARLARINA GEREK KALMADAN GÜVENLİK KARTINI PASİFLEŞTİRİNCE NORMAL KURULUM YAPILIYOR.BENİM ASIL SORUNUM O BİLGİSAYARLARA NORMAL FORMAT ATILMIŞTI...VE ŞİMDİ KURTARMA DVDSİ İŞE YARAMIYOR...NE YAPMAM GEREKİYOR...
HOCAM ÖNCELİKLE ELİNİZDE OLAN SP2 İLE BİLGİSYARI AÇIN.FORMAT ATMA İŞLEMİ YAPAR GİBİ İLERLEYİN c: ve d: yi SİLİN. YANİ HDD Yİ BİRLEŞTİRİN.SONRA WİNDOS KURULUMU YAPMADAN F3 İLE ÇIKIP BİLGİSAYARI KAPATIN. EXPER ÖĞRENCİ KURTARMA DVD Sİ TAKIN. GHOST TAN AÇILACAKTIR BİLGİSAYAR. YES DİYİN OLAY TAMAMDIR

Bence kurtarma DVD si o bilgisayara ait değil. Ya da o bilgisayara sonradan bir donanım eklenmiştir...

Geri