Öğrenci Forumu Açıldı (Eski 6. bas teknoloji konusu için)

Kodla Büyü
Re: 6. Basamak Teknoloji Forumu konusu için forum açtım...

Geçen sene çocuklar için eğlenceli olmuştu, şimdiki 6'lar da bu hafta üye olacak inşallah :++: Tekrardan teşekkürler hocam...

Eslivya' Alıntı:
Geçen sene çocuklar için eğlenceli olmuştu, şimdiki 6'lar da bu hafta üye olacak inşallah :++: Tekrardan teşekkürler hocam...

Ben teşekkür ederim hocam. Ne mutlu, öğrencilerin faydalandığını gördükçe ben de mutlu oluyorum. 2 senedir Eylül-Ekim'de epey bir hareketlilik oluyor.

Yalnız forumda öğrencilerin ilgisini çekecek bölümler olsa, bir üye olup mesaj atıp bırakmak yerine, karşılıklı bilgi paylaşımı yapmalarını görmek daha güzel olur aslında. Bunu nasıl sağlarız emin değilim.

Çocuklar ya internetten aradıklarını, kopyala-yapıştır koyup gidiyorlar, ya da hiç araştırma yapmadan soruyu sorup gidiyorlar, ortasını yapan hiç yok :roll:

Bende yönlendireyim cocuklarimi :alkis:

İlgi çekebilecek şöyle bişey olabilir hocam. "Hadi paint eserlerimizi paylaşalım" gibi bi başlık sabitlense, çocuklar oraya basit de olsa kendi eserlerini yükleseler, yorumlansalar bi nebze daha ilgi çekebilir.

Hocam elinize,emeğinize sağlık. Nick porterta eklerseniz sevinirim. Kolay gelsin...

Eslivya' Alıntı:
İlgi çekebilecek şöyle bişey olabilir hocam. "Hadi paint eserlerimizi paylaşalım" gibi bi başlık sabitlense, çocuklar oraya basit de olsa kendi eserlerini yükleseler, yorumlansalar bi nebze daha ilgi çekebilir.

Akıl akıldan üstündür hocam, güzel fikir. Öğrenci çalışmaları diye anasayfada bir bölüm açıp, içinde paint resim çalışmaları diye ilk örnekleri de ben atarak bir konu açayım.

porterta hocam yetkilendiriyorum birazdan...

Vallahi hocam bayağı da üye olmuş aslında :) Güzel şeyler yapılabilir...

ben de bu hafta geçicem o konuya düşünüyodum acaba nasıl yapsam diye. bende derste kullanmak istiyorum emeğinize sağlık.

bugün derste kullandım çok işime yaradı teşekkürler hocam çok iyi düşünmüşsünüz...

Emeğinize sağlık teşekkürler

hocam emeğinize sağlık ben de uygulamayı sizin forumda yapmak istiyorum huriyed adında aldım moderatör olarak yetkilendirebilir misiniz ?

eya' Alıntı:
Forum http://forum.ogrenci.web.tr adresine mevcut içeriği ile birlikte taşınmıştır arkadaşlar.
aylık, haftalık, günlük, işlemci vb kota durumun nedir hocam 6. sınıflar için kullanabilirim müsaden varsa, yanlız benimkiler geçen seneden alışıklar baya bir meşgul ederler forumu :mrgreen: teşekkürler. :)

Arkadaşlar forum müsait, sunucu sağlam, merak etmeyin. Öğrenciler forum kullanmayı rahat rahat öğrenebilirler. Daha akılda kalıcı olması açısından http://forum.ogrenci.web.tr olarak adres değişti.

Başarabilirsem, ücretsiz eposta kayıt ve kullanımını da öğretebileceğimiz bir sistem daha kurmak istiyorum ama bakalım. Cpanel apileri biraz daha öğrenmem gerekiyor php ile eposta hesabı yönetimi için.

eya hocam çok güzel olmuş bu ,ben daha yeni görüyorum başlığı.foruma buradaki adımla eklermsiniz benide

nermin_böte' Alıntı:
eya hocam çok güzel olmuş bu ,ben daha yeni görüyorum başlığı.foruma buradaki adımla eklermsiniz benide

Foruma kendiniz üye oluyorsunuz önce hocam. Ben sonra yetkilendirme yapıyorum. (Yetkilendirme için nermin_böte kullanıcı adlı kayıt göremedim, kayıt olmamışsınız henüz galiba)

Bu arada bugüne kadar atılan tüm mesajları tek tek okuyarak kontrol ettim. Malesef küfürlü mesajlar, kullanıcı adları kullanan öğrenciler oluyor. Hatta aşırı müstehcen resim paylaşan öğrenci bile olmuş. Kontrol etmezsek sıkıntı. Herkes kendi açtığı başlıktaki mesajları kontrol ederse daha temiz ve düzenli olur forum.

Herkese iyi dersler.

Hocam beni de yetkilendirir misiniz huriye donmez adinda kayit oldum foruma simdiden Teşekkürler hocam

redsun' Alıntı:
Hocam beni de yetkilendirir misiniz huriye donmez adinda kayit oldum foruma simdiden Teşekkürler hocam

Hocam buraya epeydir bakamadım, şimdi yaptım yetkilendirmenizi.

Bu arada arkadaşlar, phpbb 3.1 tanıtımı yapıldı, responsive tasarımlı daha gelişmiş sürüm geliyor, sürüm gelir gelmez öğrenci forumunu güncelleyeceğim.

asege' Alıntı:
Hocam yetki verirmisiniz? Kullanıcı adı:bilahmetsalim
Teşekkürler.

Yetkiyi verdiğimi bile unutmuşum. Kusura bakmayın buradaki mesaja yeni bakabildim diyecektim ama yetkiyi vermişiz en azından.

İyi dersler hocam.

rkandemir öğretmen grubuna dahil edildi, zilal hocam daha önce zaten yetki vermişiz size.

İyi dersler.

Kullanıcı adı "rkandemir" eya hocam bizim okula bir bölüm açar mısınız?

ramkan' Alıntı:
Eya hocam bizi unuttunuz galiba

Hocam yetkilendirmenizi yapmıştım ama okul için bölüm talebinizi yeni fark ediyorum. Forumdan mesajlarınızdan okulun ismini bulursam açayım hemen :)

Açtım hocam, mesajınızı görmemiştim. İyi dersler :wink:

Geri