Öğrenci bilgisayarlarındaki dahili hoparlör

Kodla Büyü

bilgisayarcım

Aktif Üye
öğrenci bilgisayarlarına harici hoparlör tattığımda dahiliden gelen cızıltılı sesi nasıl kaldırabilirm.

hocam microfon bağlı ise ses denetimlerinden microfonu sessiz hale getirin ses kesilecektir

demek istediğim o değil. bir mp3 dinlediğinizi düşünün bilgisayara hoparlör bağlı. ama siz dahiliden gelen çızıltıdan dolayı hariciden gelen sesten bişi anlamıyorsunuz

bilgisayarcım' Alıntı:
öğrenci bilgisayarlarına harici hoparlör tattığımda dahiliden gelen cızıltılı sesi nasıl kaldırabilirm.
Bir çakışma olabilir ,aygıt yöneticisinden bi kontrol et. Ondada sorun yoksa Kasayı aç anakarta takılı oldğu yerden çıkart dahilinin kablosunu.. Hata uyarılarını duymazsın, sorun yoksa PCde zaten bu dahilinin sesinede gerek yok..Çözüm yolu bu olur şimdilik.

hocam demek istediğimi sanırım anlatamadım. exper marka bilgisayarların içerisinde dahili hoparlörler var fakat sesleri cızıltılı çıkıyor hiç bir şey anlaşılmıyor çıkan seslerden.
ben de öğrenci bilgisayarlarından birine hoparlör bağladım. bir şarkı dinleneceği zaman sesin sadece harici hoparlörden gelmesini istiyorum fakat ses hem dahiliden hem hariciden geliyor.
dahili hoparlörü iptal etmek için ne yapılmalıdır. onu soruyorum.
umarım anlatabilmişimdir

Geri