office2010 ve starboard sorunu? çözene helal olsun...

Kodla Büyü

gezegen10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
biliyorsunuz tahtalarda office starter var onu etkinleştirdikten sonra sadece word ve exceli açıyoruz. peki arkadaşlar ben office 2010 starter ı etkinleştirdikten sonra starboarda herhangi bir word excel belgesini gönderemiyorum. starboard a al komutunu verince dosya yolunu gösterdikten aç dedikten sonra office 2010 da açılıyor. starboarda aktarmıyor. ÇÖZÜM????????

pdf dosyaları için dosyayı açarsın akıllı kaleme tıklarsın pdf'yi aktarır tahtaya. ama aynısı word ve excelde denemedim dene bakalım olacak mı??

Dokümanı açın, YAZDIR Seçeneğine tıklayın, yazıcılar içinde Starboard Document Capture sanal yazıcısını göreceksin. Bu yöntemle yazdırılabilir olan tüm dokümanları -hem de sayfa sayfa- starboard yazılımına aktarabilirsiniz.

onu da denedim evet Starboard Document Capture da yazdırabilir durumda ama sorun aynen devam ediyor.

Olcay Büyükçapar' Alıntı:
Dokümanı açın, YAZDIR Seçeneğine tıklayın, yazıcılar içinde Starboard Document Capture sanal yazıcısını göreceksin. Bu yöntemle yazdırılabilir olan tüm dokümanları -hem de sayfa sayfa- starboard yazılımına aktarabilirsiniz.
:+1:

arkadaşlar okulunuzda dediğimi bir deneyin oluyorsa tamam sorun bende diyeceğim office starter ı üzerinde gelen starterdan bahsediyorum sadece word ve excel olan onu kullanılır hale getirin daha sonra herhangi bir word belgesini starboarda almayı deneyin office de açıldığını sizde göreceksiniz. starboarda yazdırılabilir olsa bile

Bu arada Xp makina da Dosya-Al dediğimizde yapıyor(Not: word 2003)
ama tahta da win7 makinada yapmıyor... :?:

Not: Xp makinede Word 2010 almıyor.

1.Dokümanı PDF yazıcısına gönderiyor mu? Aklıma gelen dolaylı çözüm bu oldu şimdi. Eğer bir PDF yazıcı ile PDF yapılabiliyorsa, PDF olarak Starboard'a aktarılabilir sanki.
2.Starter yüklü tahtada aynı zamanda Libre Office de olmalı. Libre ile açıp o şekilde "Starboard Document Capture" yazıcısına göndermek mümkün olabilir diye düşünüyorum.
Haftaya kursumda bunu deneyeceğim, çözümü bulmamız lazım.

Aynen senin sorunun buğun başıma geldi hocam, etkinleştirdikten sonra al ile ppt yi dahi açmadı bırak, word exceli hiç açmadı.
Birde etkinleştirdikten sonra powerpoint wiever çalışmaz oldu niye?

hocam powerpointwiever 2007 kurdum sorunsuz gibi ama istersen bide 2007 i indir kur. bu arada tamam ben o yöntemi denedim pdf ye dönüştür aç o mantıklı kullanılıyor ama öğretmene gel bunu anlat hocam ben onla mı uğraşayım ders mi anlatayım deyip çıkar beni de deli eder zaten var bi tane deli etti beni geçen hafta çalışan şey şimdi niye çalışmıyor deyip duruyo yanıma gelip sanki ben gelince her şey bozulmuş iması veriyo deli oldum herife.

@gezegen10 hocam,
Zaten bunun gibi dönüştürme, içe alma işlemlerini ders esnasında yapmak doğru değil. Tahta başında zaman kaybı olur. Öğretmenin daha önceden sınıfında kullanacağı sunumunu, excel dokümanını, word belgesini, pdf test kitabını zaten hazırlamış ve herhangi bir bilgisayarda YAR dosyasına entegre etmiş olması ideal olandır. Sınıfta sadece yar dosyasını çalıştırır ve dersini işler, sorusunu çözer.
Fatih Projesi Teknoloji Kullanımı Kursunda öğretmenlerin kendi bilgisayarlarına Starboard kurmalarını, yar dosyalarını önceden hazırlamalarını salık veriyoruz. Ancak sadece kursun konsepti gereği yar dosyalarını tahta başında hazırlıyorlar, sadece kurs için yapılan bir sunum için.

aynen öle ilk olarak öğretmen arkadaşları bilinçlendirmek belki de en doğru olanı ama hangi birine biz yetişeceğiz tahtalara program kurmakla mı uğraşalım öğretmenleri kurmakla mı daha 1 hafta oldu göreve başlayalı daha web sitesi bile yok okulun 2 el ne eyler görücez. neyse lafı uzatmayalım bu sorunnnn nasılllllll ÇÖZÜLECEKKKKKKK.... Öğretmenleri de geçtim kendi meselem haline geldi

caylakcekirge' Alıntı:
Bu arada Xp makina da Dosya-Al dediğimizde yapıyor(Not: word 2003)
ama tahta da win7 makinada yapmıyor... :?:
Not: Xp makinede Word 2010 almıyor.
Win 7 masaüstü pc de word 2003 ve word 2010 almada hiç bir sıkıntı yok, ama tahta da ise bunları starboard içine aktaramıyoruz.
Bunun sebebi bence tahta da kullanılan office starter sürümden kaynaklanıyor, çünkü win 7 ve office 2010 sürüm kurulu masüstü pc de hiç bir sıkıntı yok(word 2003 ve word 2010).
Ayrıca tahtada word dosyası üzerinde sağ tuş-->birlikte aç dediğimizde gelen listede "microsoft office virtualization handler" de geliyor :?:

gezegen10' Alıntı:
biliyorsunuz tahtalarda office starter var onu etkinleştirdikten sonra sadece word ve exceli açıyoruz. peki arkadaşlar ben office 2010 starter ı etkinleştirdikten sonra starboarda herhangi bir word excel belgesini gönderemiyorum. starboard a al komutunu verince dosya yolunu gösterdikten aç dedikten sonra office 2010 da açılıyor. starboarda aktarmıyor. ÇÖZÜM????????

Hocam öncelikle tahtadaki starboard doc ve docx uzantılarınız kabul etmiyor.
Word belgeni zengin metin biçimi rtf uzantısıyla kaydedersen alma işlemini gerçekleştiriyor.
Zaten dosya-al yaptığın zaman alabileceği dosya seçenekleri mevcut.

deneyelim bakalım ? ama neden word exceli direk almaz bu arkadaşın da dediği gibi bu muhtemelen office starter ın halt yemesi

yupo' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

Hocam öncelikle tahtadaki starboard doc ve docx uzantılarınız kabul etmiyor.
Word belgeni zengin metin biçimi rtf uzantısıyla kaydedersen alma işlemini gerçekleştiriyor.
Zaten dosya-al yaptığın zaman alabileceği dosya seçenekleri mevcut.

evet yöntem işe yaradı .rtf olarak kaydettiğimizde açıyor. ancaaaaakkkk 7,58 Mb lık word belgesi zengin metin biçimi .rtf olarak kaydettiğimizde oluyor 353 Mb !!!! bu da bi sıkıntı :D ama olsun çözüm 1 cepte.

Geri