Office Programlarında SWF Kullanımı

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bunları eklemek için Visual Basice gerek yok..

1 Hocam araç çubuklarından Denetim arac kutusuna tıkla
2 Acılnca araççubuüu üzerindeki en sondaki üzerinde çekiç gibi bir simge var (Diğer Denetimler) ona tıkla
3 Açılan menüden shokwave flash object i sec
4 Diktörtgen bir kutu acılcak mektup azrfı gibi ona Sağ tıkla Özellkler i sec
5 Properties Paneli açılınca soldan en üstten Custom yazan bölümün sonundaki [...] butonuna tıkla
6 Yeni Açılan Pencereden URL kısmına eklemek istediğiniz swf nin bulunduğu adresi yazın
7 Son olarak Url Yazıldıktan sonra Embed Movie seceneğini aktif edin..
Uygula ve tamam dedikten sonra Denetim Tasarlama modundan cıktıktan (üzerindeki cetvel ve kalem olan simge) sonra çalıştırıyor

bukadar..

teşekkürler gizemkar..

gizemkar hocam,
çok teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• flashGomuluExcel.rar
    254.5 KB · Görüntüleme: 261
Hocam Bu arada Gömdüğün Swf hoşuma gitti avrupa birliğine almamak için neler nerler :)

bilgi için teşekkürler. bu arada örnekteki swf ye ben de bayıldım:)bu excel dosyasından alabilir miyim bilmiyorum ama gönderir misinz hocam?

processor' Alıntı:
bilgi için teşekkürler. bu arada örnekteki swf ye ben de bayıldım:)bu excel dosyasından alabilir miyim bilmiyorum ama gönderir misinz hocam?
ben de bilmiyorum export edilebilir mi ilk haline?..
ilk halini tabi gönderebilirim.

Ekli dosyalar

• ab-bitmeyenHikaye.rar
    204 KB · Görüntüleme: 45
Bu .SWF nerede tutuluyor, acaba dışarı yalnız başına çıkartabilirmiyiz ki??

peki excel ile animasyonlar arasında nasıl bir ilişki vardır?bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olanlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

süeda' Alıntı:
peki excel ile animasyonlar arasında nasıl bir ilişki vardır?
nası yani?.. bi ilişki yoktur hocam, ne ilşkisi olsun..
sadece o programın içine gömüyorsun diğerini o kadar. yani o programın gömme yatağı oluyor(yani misafirhanesi gibi bişey), diğerini misafir ediyor o kadar..

ben zarfın üzerine sağ tıklayıp özellikleri seçtiğimde properties de custom diye bişey yok. yani devamını getiremiyorum:(

hocam ofis 2007 de nereden ekleyebiliriz bilen varmı.
2007 de malum araç cubuğu kavramı baya değişti eski klasik araçların bazıları yok.

Geri