Office 2007 Docx Dosyalarını Çevirmek

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ImageOffice 2007 ile hazırladığınız dosyalar, Office 2003 ile açılmayabilir. Format sorununu ortadan kaldıran ücretsiz araç ile Office 2007 dosyalarını Office 2003'e çevirebilirsiniz.

Microsoft'un en yeni ofis paketi Office 2007, görsel arabirimi ile büyük beğeni topluyor. Değişiklikler her ne kadar sadece görsel arabirimdeymiş gibi algılansa da aslında teknik tarafta da büyük değişiklikler var. Bunların yansımalarından biri de dosya uzantıları. Örneğin Word 2007 ile oluşturduğunuz bir belge, varsayılan olarak *.docx dosyası olarak kaydediliyor. Bu dosyayı ne Wordpad ne de Office 2003'teki Word açabiliyor. Ama çaresiz değilsiniz.

ilgili program için tıklayınız
Alternatif

program kullanmadan da sol ust kosedeki office düğmesi(veya logosu) tıklayıp farklı kaydeti secerseniz orada 2003 formatında kaydetme secenegini gorursunuz..

çok teşekkür ediyoruz.Emeğinize sağlık.
Eğer office 2007 kullanan arkadaşlar varsa başka makinelerde dosyaların açılabileceğimni düşünerek dosyayı FARKLI KAYDET SEÇENEĞİNDEN kayıt türünü;
"wORD 97-2003 belgesi(*.doc) olarak kayıt edebilirler
daha sonra istenilen türde de açıllır

carteremre' Alıntı:
program kullanmadan da sol ust kosedeki office düğmesi(veya logosu) tıklayıp farklı kaydeti secerseniz orada 2003 formatında kaydetme secenegini gorursunuz..

Hocam Maksat office 2007 yüklü olmayan bilgisyarlarda docx uzantılı dosyayı acabilmek olduğu için converterin yüklenmesi lazım biri belge getiripte verdiği zaman acmak için uğraşılımasın...Evinde yada işeyeri bilgisayarında offive 2007 kullananlara sorun yok..olmayan ne yapacak?

Tabiki kendim bir yere dosya götüreceksem sıkıntı olmasın diye 2003 uyumlu kaydediyorum..

bilgisayarıma 2007 ile yazılıp kaydedilmiş bir .docx uzantılı dosyavar ve bende de ofc2003 var dosyayı nasıl açarım
başaramadım ben

ben 2007 yi yüklerken 2003 ün üzerine kurmadım. böyle bir sorunum yok fakat. fakat bir dosya açarken otamatik olarak 2007 de açıyor. yanlışlamaya 2007 de kaydediyorum. başka bilgisayara gittiğimdede açamıyorum. bunun için birşey yok mu?
teşekkürler...

elinizde docx uzantılı dosya var sizde 2003 varsa programm güzel. Ama siz yapıyorsanız farklı kaydetten 97-03 şeklinde kaydetmenizi tavsiye ederim.

İlginç ya adamlar doğrudürüst birşey yapmayıyor muhakakk yama var işin içinde :)

Geri