Oda Termostatı Tavsiye Eder misiniz?

Kodla Büyü
Arkadaşlar BEKO dijital kombide kullanılmak üzere oda termostatı önerisi istiyorum.

Araştırmalarıma göre kablosuz ve programlanabilir olanlar öneriliyor. İstenilen odaya götürülmesi ve sağı solu delmeme açısından öneriliyor. Marka model yada fikir tavsiyeleriniz itina ile dinlenir..

kesinlikle kablosuz öneririm, hele ki çocuk varsa koy oraya kendi yaksın yaksın söndürsün...ama marka dersen kombide ve termostatta vaillant

peteklere vana termostadlı vana alırsan aynı işi görebilir. daha ucuza daha uzun ömürlü

Ben kablolu General marka taktırmıştım. Yakıt sarfiyatım yaklaşık %25 oranında azaldı. Tavsiye ederim. İnternetten siz alın, onlar taksınlar, daha ucuza maloluyor. Bana 300 lira fiyat çekmişlerdi, ben 115 liraya malettim. :D

habbe' Alıntı:
Ben kablolu General marka taktırmıştım. Yakıt sarfiyatım yaklaşık %25 oranında azaldı. Tavsiye ederim. İnternetten siz alın, onlar taksınlar, daha ucuza maloluyor. Bana 300 lira fiyat çekmişlerdi, ben 115 liraya malettim. :D
hocam genelde general marka geçiyor hangi siteden almıştınız?

poet' Alıntı:
habbe' Alıntı:
hocam genelde general marka geçiyor hangi siteden almıştınız?

General ht 300 modelini almıştım. Haftalık programlı olanını tavsiye ederim. Gittigidiyordan almıştım.

General marka oda termostati Demirdöküm kombiye uyarmı acaba?
Birde birkaç odaya oda termostatı taktırmak faydalı olurmu?
Çocuk odası, yatak odası ve oturma odası gibi.

oda termostatı bir odada kullanılır. her odayı ayrı ayrı ayarlayım derseniz peteklere termostatik vana taktırmalısınız. onunda tanesi ortalama 30 TL civarıdır.

glassic' Alıntı:
General marka oda termostati Demirdöküm kombiye uyarmı acaba?
Birde birkaç odaya oda termostatı taktırmak faydalı olurmu?
Çocuk odası, yatak odası ve oturma odası gibi.

Ben alırken her kombiye uyar demişlerdi.
Tek odaya takılır.
Oturma odasına takmak kafi.

habbe' Alıntı:

General HT 300 modelinin hem kablosuz hem kablolu olanı var. Galiba fiyat farkı ordan kaynaklanıyor. Yoksa bu kadar fark olmaması lazım.
Kablolu : 90 TL + Montaj Ücreti
Kablosuz 250 TL + Montaj Ücreti

glassic' Alıntı:
habbe' Alıntı:

General HT 300 modelinin hem kablosuz hem kablolu olanı var. Galiba fiyat farkı ordan kaynaklanıyor. Yoksa bu kadar fark olmaması lazım.

Sayın hocam kablolu için vermişlerdi o fiyatı. Tutturabildiğine anlayacağınız.

habbe' Alıntı:
glassic' Alıntı:
habbe' Alıntı:

Sayın hocam kablolu için vermişlerdi o fiyatı. Tutturabildiğine anlayacağınız.

dün buderus servisi ile konuştum eleman 4 yıl önce 1-2 eve general takmış verim alamamış ama ben şu anda baktığımda generalden başka marka yok gibi. açıkcası general almayı düşünüyorum ama elemanın dediğine göre kablosuz alıp bir oraya bir buraya taşımak mantıklı değil diyor. bir odaya sabitlersin diğer odaları da ona göre ayarlarsın diyor. Atıyorum oturma odasına taktın ve 22 dereceye ayarladın baktın ki çocuk odası 20 derecede kalıyor 2 derece arttırırsın dedi. Bilmiyorum bakalım ya kablolu general ya da kablosuz general alacağım heralde.

Demirdöküm kombim için yine Demirdöküm RF 6001 kablosuz oda termostatı aldım. 57 TL ye gold bilgisayardan almıştım. Çok hantal çalışıyor. Hiç tavsiye etmiyorum. Diğer marka oda termostatlarına lafım yok.

Alarko Seradens Tam Yoğuşmalı kombi almıştım. Yanında Wireless (Honeywell) kablosuz oda termostatı ile birlikte almıştım. Şuan kullanıyorum çok iyi ve konforlu. Haftalık programda yapılıyor. tatil programlarıda yapılıyor. En güzel yanı arkadaşların dediği gibi kablosuz duvarda delikler kablo kirliliği yok. Yakıt tasarrufuda sağlıyor oda en iyi yanı.

Geri