O değilde bu sene ne anlatacaz

Kodla Büyü

volkantb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yine kitap yok geçen sene 5-6 lara aynı sözel konuları işledim. Lab olmayınca bir yerde insan tıkanıyor. İnternetin bile her zaman olmadığı sınıflarda ders işlemeye çalışacağız.Bakalım bu sene nasıl geçecek...

saldım çayıra mevlamm kayıraa eğitim sisteminde her sene düzen üstüne düzen getiren bir sistemde ne alatabilirsen onu anlat.
Ottannn böcekten bahsederiz ne olacak süper eğitim sisteminde kendi haline bırakılan akışına giden bir derss

Bizim okulda bu sene taşınacağından ve gideceğiniz okulda da lab olmadığından ne yapacağımı ben de bilmiyorum....

bence de süper başlık olmuş.Bende düşünüyorum ne anlatıcam.Hadi 5 lere yeni olacak konular ya 6 lar of .Lab da yok.

Nasıl ki bir doktor ameliyatı sokak ortasında yapamazsa veya yapmaya kalksa zorlanırsa bilişim öğretmenleri de bilgisayar sınıfı olmadan ders iş-le-ye-mez bu kadar basit ama gel de bunu yetkililere anlat.

Akşam akşam kahkaha attırdın hocam.
Trajikomik tabi. Bende de durum aynı.
Projeksiyon yok. 12 bilgisayar var 15 yıllık. İnternet yok.
Ben ilk hafta para toplayıp projeksiyon aldırıp, teorik anlatıp evde uygulatttırıp(tabi bilgisayarı olanlara, olmayanlar çıkışta eski bilglerde çalışarak) ilk dönem word, power point, ikinci dönem publisher, photoshop anlatıcam. Tabi photoshop temel seviyeden. Office programlarını bilgisayar kaldırırsa 2007 sürüm, photoshop cs4 sürüm. Vira bismillah dedik. Allah bu seneyi kazasız belasız bitirmeyi nasip etsin. ;)

hocam en iyisi hortumu musluğa nasıl takarız onu anlatalım, en azından bahçe sulamayı öğrenirler :puhaha:

hadi beslere bit, bitin yararlari-zararlari, dijital vatandaslik, yazilim, donanim birimleri, isletim sistemleri, sosyal medya, guvenli internet vb. konulari anlatabiliriz de.
eskinin besleri yenilerin altilarina ne anlatcaz. bilisim teknolojileri teori de bir yere kadar ilerliyor pratik olmadi mi cakiiliyor.
lab ve projektor olmadigi icin konulari derinlestirmenin haricinde bir sey anlatabilecegimizi sanmiyorum.
belki biraz sahte kod yazma ve algoritma serpistirebilirz.

Benim lab. da 15 yıllık. Okul yeni yapılsa da, bilgisayarlar çok kötü. Geçen yıl scatchu gösterelim dedim 6 lara. O kadar kastı ki makinalar eziyet oldu bana. Scratch inda herseyini gösterdik. Smalbasic diye bir program önerdi arkadaş bakalım bi onu deneyeceğim olmazsa 6 lara örgü örmeyi gösteririm artık :)

vibroyen' Alıntı:
Benim lab. da 15 yıllık. Okul yeni yapılsa da, bilgisayarlar çok kötü. Geçen yıl scatchu gösterelim dedim 6 lara. O kadar kastı ki makinalar eziyet oldu bana. Scratch inda herseyini gösterdik. Smalbasic diye bir program önerdi arkadaş bakalım bi onu deneyeceğim olmazsa 6 lara örgü örmeyi gösteririm artık :)

amerikan kumasina makine dikisini de ogretin hocam. is egitiimi dersinde gormustuk hala isime yarar. :)

Geri