Numara taşıma kararsızım?

Kodla Büyü

boteci87

Seçkin Üye
Seçkin Üye
vodafoneluyum, başka bir operatöre geçmek istiyorum, taahhütüm bitiyor bu ay, Telekom nasıl memnuniyet olarak Bilgi verecek olan var mı :)

eğer şebekeyle ilgili problem yoksa ben vodafone luyum 9 GB 750 dk 250 sms 29 TL + vergi = 31 Tl (5 gb aylık hediye 12 ay boyunca + 3 gb hoşgeldin 3 ay boyunca)

vadofone 3 kere geçtim 3 ay dolmadan her seferinde kaçtım.

eğer şebekeyle ilgili problem yoksa ben vodafone luyum 9 GB 750 dk 250 sms 29 TL + vergi = 31 Tl (5 gb aylık hediye 12 ay boyunca + 3 gb hoşgeldin 3 ay boyunca)
Hocam ben mevcut Vodafone abonesi olduğumdan bana en uygun 8gb 1000dk 250 SMS i, 46 TL ye veriyorlar şu an.

Numara taşıma ne kadar bir zamanda gerçekleşiyor?
Yani numara ne kadar süre ulaşılmaz oluyor?

T.Telekom şebeke olarak hemen hemen vodafone ile aynı biraz daha düşük. Benim hatta vodafone'de, taahhüt dolmak üzere, il merkezinde olmama rağmen evin içinde 4,5g bağlantı alamıyorum. Hatta bazı odalarda anlık şebeke bile gittiği oluyor. Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum.

Numara taşıma ne kadar bir zamanda gerçekleşiyor?
Yani numara ne kadar süre ulaşılmaz oluyor?

Genelde geçiş süresi 2-6 gün sürüyor hocam. Hat kapalı olmuyor. Şu gün şu saatte yeni hattınız açılacak diye mesaj geliyor o zamana kadar eskisini kullanıyorsunuz.

Çok geçiş yapmış biri olarak tavsiyem paketinizin bitmesine 1 hafta kala başvuru yapın. Paketsiz kalıp mağdur olmayın.

Ben bimcel kullanıyorum.
Bimcellilerle sinirsiz konusma
600 dk. 500 sms
2GB internet
19 lira

+1GB 25 tl yükleyince veriyor.

TTelekom şebekesi kullanıyor.
Ailecek kullanıyoruz 1 yila yakindir. memnunuz.
Evde okulda internet var zaten aşırı paketlere bulasmiyorum.

Ben bimcel kullanıyorum.
Bimcellilerle sinirsiz konusma
600 dk. 500 sms
2GB internet
19 lira

+1GB 25 tl yükleyince veriyor.

TTelekom şebekesi kullanıyor.
Ailecek kullanıyoruz 1 yila yakindir. memnunuz.
Evde okulda internet var zaten aşırı paketlere bulasmiyorum.
+1
Yaşadığınız bölgede çekim hangisinde iyiyse onu seçin. Bende sadece 1.ve zemin katta asansördeyken çekmiyor, diğerleri de.. Bundan dolayı en ucuzu seçtim.

Tek kötü tarafı otomatik ödeme yerine ön ödeme yapıyorsunuz... Bimlerden, bimcell.com.tr, internet bankacılığından...

Turkcellden başka bunu verebilen yok :)
Screenshot_2020-10-03-12-13-51-645_com.evozi.network.jpg

İstanbul'da çalışıyorum hocam, belki de konumdan dolayıdır şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

hocalarım sizler nasıl yapıyorsunuz bu tarifeleri bize da anlatın. Şuan turktelekom faturasız kullanıyorum. Ayın 25 inde bitiyor. Vodafonda böyle bir tarife göremedim. Hatta türktelekomdan daha palalı. Bunlar tam benim tarifem aslında :)

hocalarım sizler nasıl yapıyorsunuz bu tarifeleri bize da anlatın. Şuan turktelekom faturasız kullanıyorum. Ayın 25 inde bitiyor. Vodafonda böyle bir tarife göremedim. Hatta türktelekomdan daha palalı. Bunlar tam benim tarifem aslında :)
Hocam genel olarak faturalı hatlar faturasızdan daha uygun oluyor. Ben de numara taşımayı düşündüm. Vodafoneluyum bu tarife değil benim ki ama araştırdım biraz faturalı daha uygun oluyor. Tabi taahhüt sorun değilse.

türk telekom var benim de küçük bir anadolu kasabasındayım.
eba canlı dersler başladığından beri ev interneti de mobil internette bitik durumda.

valla tt bir tek bana kötü tarife sunuyor herhalde. 5 gb internete 40 tl istiyorlar.
Aradığında da şaka gibi teklifler yapıyorlar.

Şu düşük fiyata yüksek gb alan arkadaşlar işin sırrını açıklayın. :)

valla tt bir tek bana kötü tarife sunuyor herhalde. 5 gb internete 40 tl istiyorlar.
Aradığında da şaka gibi teklifler yapıyorlar.

Şu düşük fiyata yüksek gb alan arkadaşlar işin sırrını açıklayın. :)
Mevcut müşteriyseniz örneğin bir tarifeyi size 40 lira diyorlarsa, aynı tarifeyi veya çok yakın olanını numara taşımayla gelene 10 lira gibi daha ucuz fiyata verebiliyorlar. Geçen sene Turkcell 'deyken tarifeyi uzatmayı sormuştum 50 lira gibi bir şey demişlerdi, işin bir numarasını öğrendim; hani eskiden başka operatöre geçince 3 ay içinde eski operatöre dönerseniz ceza oluyordu. Neyse geçen sene böyle bir ceza yok demişlerdi ben de başka bir operatöre faturasız hatta taşıyıp para yüklemedim, geçiş gerçekleşince tekrar eski operatör olan Turkcell 'e numara taşıma yaptım ve aynı tarife 40 liraya düşmüştü. Buradaki tek sıkıntı, diğer operatöre geçip TL yüklemediğim için 1-2 gün kimseyi aramamıştım :) Bu sene de taahütün bitmesine 15 gün kaldı; korona vs. bunlarla uğraşamam. Turkcell muhtemelen pahalı gelecek ve Vodafone 'a taşıyacağım gibi görünüyor. Sonraki sene tekrar Turkcell 'e vs. döngü böyle devam edecek gibi benim için.

ya bu operatörleri anlamak mümkün değil. Veya bu sistemi anlayan bi anlatsın. Madem bu fiyata oluyor eski müşterilere de aynı fiyatı ver kardeşim.
Saçma bir düzen bence.

Geri