NTRDL eksik uyarı hatası

Kodla Büyü

salih

Üye
Selamün aleyküm.Sayın arkadaşlar;BT sınıfındaki bir bilgisayarda işletim sistemi açılmadan NTRDL eksik uyarı hatasını veriyor.Formatlamak istedim fakat eksik dosya diyerek formatlanamıyor.Konuya açıklayıcı bir cevap verseniz minnettar olurum.Şİmdiden teşekkür ederim.Selahattin /Gölbaşı

ntrdl eksik hatası diz üstü ama

selamüaleykum bana yardımcı olursanız sevinirim önceki hatalalara baktım ama bana yardımcı olmuyo diz üstü olduğu için sorunu nasıl çöze bilirim

hocam yalnız bu dosya hem sistem dosyası hemde gizli dosya. dolayısıyla bu dosyayı DOS'tan bu özelliklerini kaldırmak ve kopyalamak için Attrib.exe dosyasıda gerekecek. ayrıca ben bu yöntemide denemiştim yine çalışmamıştı.sanırım iki makinanın sistemleri arası farktan.
olup edip yapamayınca formatlamak gerekti.
Formatlarken Eksik Dosya uyarısının bu hatayla alakası yok, büyük ihtimalle XP cdsinden kaynaklanıyorsur.

ondan olacağını sanmıyorum, 98-XP farketmez
genelde makina kendi kapanırken elektrik digerse yada fişi çekilirse oluşuyor.
Ben formattan başka bir çözümünü bulamadım.Bilen arkadaşlar varsa umarım yazarlar çünkü çok sık çıkıyor bu gibi durumlar

hdd yi bşka makinada ntfs ile biçimlendirdim hala ntrdl eksik hatası veriyo başka bir hdd bulursam sorun kalkabilir mi

nasıl yani anlamadım...
NTRDLL hatası sistem dosyasının arızalanması ile ortaya çıkar. sen format attıysan bu dosyadan eser kalmamış demek oluyor, dolayısıyla bu hatayı vermesi saçma olur.
o hdd ye tekrar format atıp sistem kurarsan bişey kalmaz diye düşünüyorum.

Geri