NTLDR Hatası

Kodla Büyü

okanbaris

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim lab da vestel ler var bunlara bir tanesine windows kurdum gerekli programları kurup yedekledim acronis ile sonra yedekten geri yükleme yaptığımda NTLDR eksik diye hata verdi bana bir yol gösterin kurtulamazsam başım belada.... :)

18 bilgisayar olunca o kadar da kolay olmuyor hocam kaldıki xp yi kurmak 2 dk sonrasında office, netscholl, winrar, winamp, deepfreze.... bunları kurmak önemli olan :)

recover kısmı oluşturup da mı oldu bu yoksa harddiskin birtarafına mı attmıştın image ını

hdd nin boot kısmı bozulmuş. xp cds ile komut yöneticisine gir ve fixboot komutunu ver. inşallah açılır...

Sorunun sebebi c sürücüsünün acronis ile yedeğini almışsın ama boot.ini , ntldr ve ntdetect.com dosyaların d sürücüsünde.

Acronis ile geri yükleme yap.
bu üç dosyayı c sürücüsüne kopyala.

yeniden başlat. olmadıysa

boot.ini dosyasını açıp gerekli düzenlemeleri yap.
işletim sisteminin hangi partda olduğu kısmını düzeltmen gerek.

kolay gelsin..

başka bir bilgisayardan eksik dosyaları flasha kopyalayın. açılmayan bilgisayarı sistem cdsi ile açıp onarma seçeneğini kullanın. daha sonra siyah ekranda flashtaki kopyaladığınız eksik dosyaları c bölümüne atın. benimde başıma gelmişti ben böle halletmiştim. umarım işe yarar. kolay gelsin

Geri