NTLDR EKSİK!!! KESİN ÇÖZÜM

Kodla Büyü

MUSTAFAOZDERE

Site Gezgini
PROGRAMIN KULLANIMI VE GEREKLİ DÖKÜMANLAR DOSYADADIR.
BU HATA BOOT.İNİ, NTLDR VE NTDETECT DOSYALARININ SİLİMESİ VEYA ZARAR GÖRMESİ SONUCU OLUŞUR. FORMAT ATMAYA GEREK YOKTUR.

Ekli dosyalar

• ntldr.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 1,261
Hocam ben anlayamadım nasıl yapacaz bunu. Bilgisayarı hiç açamıyoruz ki. Bunu nasıl kullanacaz?

DOSYALARI FLASH BELLEĞE KAYDEDİP, FLASH BELLEKTEN BOOT EDEBİLİRSİNİZ. KULLANIM TALİMATINDA ADIM ADIM NE YAPACAĞINIZ YAZILI.

Arkadaşımızın bahsettiği programın boot cd'sini yapmışlar, ISO dosyasını nero ile kalıp dosyası olarak yazdırın,sisteminizi CD'den başlayacak şekilde ayarlayıp bu CD ile başlatın.
NTLDR_bootable_CD.iso (3,536 KB):
http://www.4shared.com/file/bG1p0m-m/NT ... ble_CD.htm

Ekli dosyalar

• 2010-05-02_212053.jpg
    2010-05-02_212053.jpg
    35.4 KB · Görüntüleme: 2,412
muallimievvel' Alıntı:
Arkadaşımızın bahsettiği programın boot cd'sini yapmışlar, ISO dosyasını nero ile kalıp dosyası olarak yazdırın,sisteminizi CD'den başlayacak şekilde ayarlayıp bu CD ile başlatın.
cdden boot edince eksik dosyaları da kopyalamış oluyor mu yoksa bi bu cd olmadan yine hata verir mi acaba?

NTLDR eksik uyarısı için ben şu yöntemi kullanırım hep. Her seferinde işe yarıyor:

1. Windows XP CD-ROM’u CD-ROM sürücüye takılır ve bilgisayar açılır.
2. Bilgisayarın CD-ROM’dan boot etmesi sağlanır, ekranda Windows XP kurulum programı görülür.
3. R tuşuna basarak REPAIR (tamir etme) seçeneği seçilir.
4. Bundan sonraki adımda C tuşuna basılır ve DOS ekranına benzer bir siyah-beyaz ekranla karşı karşıya kalınır.
5. Şimdi C: sürücüsünün root klasörüne geçilir. Buraya Windows XP CD-ROM’undaki I386 klasörünün içerisinde yer alan NTLDR ve NTDETECT.COM dosyaları kopyalanır. Örneğin eğer CD-ROM sürücü harfi E ise, bu durumda komut satırında sırayla:
Copy E:\I386\NTLDR ve Copy E:\I386\NTDETECT.COM yazılır, dosyalar bir güzel kopyalanır.
6. EXIT yazılıp ENTER tuşuna basılır, bilgisayar kapanıp açılır.
7. CD-ROM çıkarılır, sistem açılacaktır.

gerçekten çok önemli bir sorun ve çözüm...paylaşan arkadaşlara canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum... :alkis: :alkis: :alkis:

Geri