ntldr eksik diye bi uyarı

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu sabah bilgisayarımı açtığımda ntldr eksik diye bi uyarı verdi neden kaynaklanır elimde kurtarma dvd var sistemi nasıl kurabilirim baştan

atalar' Alıntı:
Güvenli mod da açmayı denediniz mi?
bilgisi olan kimse yok mu ya güvenli modda açmıyo post ekranı gelmeden NTLDR eksik yeniden başlat diyo elimde imaj dvd si var ama nasıl kuracam

Hocam ntldr bir system dosyasıdır. bu dosya olmadan pc nizi açamazsınız. bu mesajı aldıgınızda tavsiyem formattır. ( çözüm olarak ntldr dosyasını kopyalayarak da aşabi,lirsin ancak windows bu dosyanın kopyalanmasına da izin vermez. anlayacagınız en kolay yolu elinizdeki image dan geri yuklemektir.

bahsettiginiz bilgisayr okullardaki bilgisayarlardan mı yoksa kişisel bilgisayarınız mı?
elinizdeki image DVD si hangi programda alınan image içeriyor. bunları bilemden yorum yapmak dogru olmaz. Ancak genel olarak image dvdleri bootable disk şeklinde hazırlandıgından
bilgisayrının setup ayarlarına gir advanced bios setup bölümünde olması lazım. "first boot device" olarak DVD yi seç. image DVD ni DVD ROM a yerleştir. Bilgisayrını aç muhtemelen açılışta karşılama mesajı aacaksındır. adımları takip et seni kuruluma görütecektir.

Hacker' Alıntı:
Hocam ntldr bir system dosyasıdır. bu dosya olmadan pc nizi açamazsınız. bu mesajı aldıgınızda tavsiyem formattır. ( çözüm olarak ntldr dosyasını kopyalayarak da aşabi,lirsin ancak windows bu dosyanın kopyalanmasına da izin vermez. anlayacagınız en kolay yolu elinizdeki image dan geri yuklemektir.

bahsettiginiz bilgisayr okullardaki bilgisayarlardan mı yoksa kişisel bilgisayarınız mı?
elinizdeki image DVD si hangi programda alınan image içeriyor. bunları bilemden yorum yapmak dogru olmaz. Ancak genel olarak image dvdleri bootable disk şeklinde hazırlandıgından
bilgisayrının setup ayarlarına gir advanced bios setup bölümünde olması lazım. "first boot device" olarak DVD yi seç. image DVD ni DVD ROM a yerleştir. Bilgisayrını aç muhtemelen açılışta karşılama mesajı aacaksındır. adımları takip et seni kuruluma görütecektir.
hocam dvd nin içinde 4 tane gho uzantılı dosya var bootable disk değil ghost 2003 ile denedim olmadı

first boot device olarak ayarladığım dvd açılışta ghost 2003 ekranı geliyo ve donuyo bilgisayar fare ve klavye çalışmıyo

murathan21' Alıntı:
first boot device olarak ayarladığım dvd açılışta ghost 2003 ekranı geliyo ve donuyo bilgisayar fare ve klavye çalışmıyo
hocam başınızı ağrıtıyorum ama onu da denedim olmadı :oops:

Hocam kalvye ve mouse USB dir PS2 bir kalvye tak bilgisayarına. ondan kaynaklanıyor olabilir.

kalvyeni çalıştırdıktan sorna norton ghost2003 ün

local--> partition -->from image

seçiyorsun ve gho uzantılı yedek dosyanın yolunu gösteriyorsun.
muhtemelen o 4 dosya tek gho dan bölünmüştür. sen ilkini göster diğerlerini kendisi otomatik alır.

Hacker' Alıntı:
Hocam kalvye ve mouse USB dir PS2 bir kalvye tak bilgisayarına. ondan kaynaklanıyor olabilir.

kalvyeni çalıştırdıktan sorna norton ghost2003 ün

local--> partition -->from image

seçiyorsun ve gho uzantılı yedek dosyanın yolunu gösteriyorsun.
muhtemelen o 4 dosya tek gho dan bölünmüştür. sen ilkini göster diğerlerini kendisi otomatik alır.
ya hocam kurtarın beni delirtecek bu makine beni :) hocam kalvye ve fare ps2 hocam ghostun hangi versiyonunu kullanayım sizce arkadaşlar 2003 sorun çıkartıyo dediler

murathan21' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
hocam başınızı ağrıtıyorum ama onu da denedim olmadı :oops:

öncelikle bu makinelerde SATA HDD kullanıldığı için ghost donuyor. bunu devre dişi etmelisiniz.
ghostu çalıştırmak için:
EXPER marka pc ker için
öğretmen PC: bios ta (DEL) MAİN menusunde IDE CONFİGRATİON menusunde" NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapacaksınız o zaman ghost çalışır.

öğrenci pc : bios ta (F2) ADVANTEG altında PRİPHERAL CONFİGRATİON altında ATA CONTROLLER CONFİGRASYON altında SATA MODE altındaki "NATİVE" yi "COMPATİBLE" yapmalısınız ki ghost çalışsın

bunları yapmazsanız ghost DONAR kalır.
kolay gelsin...

Geri