NSS ile Test Hazırlama-Görsel Ders

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,

Belki birçok arkadaşımızın haberdar olmadığı NSS ile Test hazırlamayı bu kısa dersimizde anlatmaya çalıştım. NSS ile gelen Test Designer aralığıyla nasıl soru oluşturulur, NSS tutorda sorularımızı nasıl görebiliriz dersin içeriğinde bunları öğrenebilirsiniz.

Sormak isteğiniz soru olursa başlık altında elimizde geldiğinde cevaplarız, hazırladığımız test sorularını da paylaşırız.

Faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar dilerim

http://www.bilgisayarbilisim.org/thekor ... s_test.wmv
http://vimeo.com/21037368

Ekli dosyalar

• ns testing.part1.rar
    3.8 MB · Görüntüleme: 1,195
  • ns testing.part2.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 1,257
  • testing.jpg
    testing.jpg
    27.4 KB · Görüntüleme: 8,661
Hocam elinize emeğinizze sağlık, videoları indirip izleyeceğim..
Öncesinde birşey sormak istiyorum.
Hazırladığımız test sorularına karışık puanlama yapabiliyor muyuz?
Mesela 1,2,3 soru 10 puan diğerleri 5 puan gibi?
Ben biraz uğraştım pek beceremedim...

sert_hard' Alıntı:
Hocam elinize emeğinizze sağlık, videoları indirip izleyeceğim..
Öncesinde birşey sormak istiyorum.
Hazırladığımız test sorularına karışık puanlama yapabiliyor muyuz?
Mesela 1,2,3 soru 10 puan diğerleri 5 puan gibi?
Ben biraz uğraştım pek beceremedim...

tabiki hocam, ekran resimleri ekliyorum, 3.resimdeki score valueden soru puanını ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 03.jpg
    03.jpg
    286.9 KB · Görüntüleme: 8,787
  • 02.jpg
    02.jpg
    286.9 KB · Görüntüleme: 8,787
  • 01.jpg
    01.jpg
    231.3 KB · Görüntüleme: 8,786
the_korsan hocam teşekkür ederim, resimler açıklıyor olayı...
Gerçi videoyu izlerkende bir bölümde dikkatimi çekmişti soruları sınava eklediğimiz bölümde sorunun özellik bölümünde gösteriyordu "score" şeklinde, alltta da gösteriyor Mark value of ... points diye ama değişiklikleri nasıl yapacağımı anlayamamıştım.
Emeğinize sağlık...

Hocam harika bir üretim ve paylaşım. Buna ihtiyacımız var, "BT Sınıfında ne yapılabilir, hangi olanaklar vardır" sorusuna TEST YAPABİLİRSİNİZ diyoruz ama biz bile tam olarak bilmiyoruz. Mesleki paylaşımlarınız tebrik ediyorum, sizin gibi bt öğretmenlerimizin çoğalmasını diliyorum.
Sadece ağlamak yetmiyor, hem çalışıp-üretip hem ağlamak etkili oluyor.

Daha önce denemiştim. Soru hazırlamak biraz uğraştırıcı geldi.

Buradan hazırladığımız sorularımızı da paylaşsak nasıl olur?

tdemirparmak' Alıntı:
Hocam harika bir üretim ve paylaşım. Buna ihtiyacımız var, "BT Sınıfında ne yapılabilir, hangi olanaklar vardır" sorusuna TEST YAPABİLİRSİNİZ diyoruz ama biz bile tam olarak bilmiyoruz. Mesleki paylaşımlarınız tebrik ediyorum, sizin gibi bt öğretmenlerimizin çoğalmasını diliyorum.
Sadece ağlamak yetmiyor, hem çalışıp-üretip hem ağlamak etkili oluyor.

estagfirullah hocam, her arkadaşın kendince bir uğraşı vardır mutlaka okulunda. dilekleriniz için teşekkürler

sert_hard' Alıntı:
the_korsan hocam teşekkür ederim, resimler açıklıyor olayı...
Gerçi videoyu izlerkende bir bölümde dikkatimi çekmişti soruları sınava eklediğimiz bölümde sorunun özellik bölümünde gösteriyordu "score" şeklinde, alltta da gösteriyor Mark value of ... points diye ama değişiklikleri nasıl yapacağımı anlayamamıştım.
Emeğinize sağlık...

rca ederim iyi çalışmalar hocam

eyvallah adnan hocam ve @blackpeace123.

Yarın inşallah öğretmenlere bu konuda ve soru bankası konusunda ufak semineriz var, devamında sorular hazırlandıkça buradan paylaşırım inşallah, yapan arkadaşlarda paylaşırlarsa güzel bir arşiv oluşur umarım.

benim merak ettiğim kısmıda multichoice kısmında 4 şık gelmekte ben bunun sayısı 5 yapabilirmiyim? uzun zamandır bakıyorum ama bulamadım bu yüzden farklı programlarla online test hazırla oldum.(ama geri dönüt kısımları netsupport kadar sağlıklı ve kapsamlı değil)

Bu dosyada NSS için Test vardır.
Office Word 2003
Html'e giriş olmak üzerek iki test vardır.
Not: Sorularda hata olabilir, kontrol etmeden uygulama yapmayınız.

Alternatif Link: rapidshare.com/files/456985074/Db_Export_12_04_2011.epp

Ekli dosyalar

• Db_Export_12_04_2011.rar
    8.3 KB · Görüntüleme: 243
the_korsan' Alıntı:
Hocam bende 10.0.6 kurulu ve malesef öyle bir ayar yoktu şu ana kadar.
teşekkürler hocam.
o zaman benim gibi ihtiyacı olanlar olur ise onlar için "Wondershare QuizCreator" programını tavsiye ederim(matematiksel ifadeleri ve resim ekleme desteğiyle ciddi testler hazırlanabiliyor.)

test designera giremiyorum.
Kullanıcı adı ve şifreyi admin olarak girdim fakat kabul etmiyor.
Bendeki şifreyi nasıl öğrenebilirim? veya değiştirebilirim?

hocam gerçekten çok teşekkür ediyorum.bu günlerde uğraşıyor ancak deşifre edecek enerjiyi bulamıyodum.

Hocam bu soruların cevaplarını rastgele dağıtıyor program bu rastgele dağıtmayı engelleyebileceğimiz bi ayar var mı ben göremedim de.şimdiden teşekkürler
NOT:Matematik hocamızın da selamı var bu arada

volkantb' Alıntı:
Hocam bu soruların cevaplarını rastgele dağıtıyor program bu rastgele dağıtmayı engelleyebileceğimiz bi ayar var mı ben göremedim de.şimdiden teşekkürler

Hocam öyle bir ayar bende göremedim, yakın zamanda @sugibi hocamızda bu konuyla ilgili bir eğitsel çalışması yapmıştı, isterseniz birde oradan gözatın hocam.
http://www.teferruat.org/2011/12/netsup ... itselleri/

Not: aleykum selam hocam :)

the_korsan' Alıntı:
volkantb' Alıntı:

Hocam öyle bir ayar bende göremedim, yakın zamanda @sugibi hocamızda bu konuyla ilgili bir eğitsel çalışması yapmıştı, isterseniz birde oradan gözatın hocam.
http://www.teferruat.org/2011/12/netsup ... itselleri/

Not: aleykum selam hocam :)
Eyvallah hocam çok teşekkür ediyoruz.Allah razı olsun...

the_korsan' Alıntı:
wes' Alıntı:
test designera giremiyorum.
Kullanıcı adı ve şifreyi admin olarak girdim fakat kabul etmiyor.
Bendeki şifreyi nasıl öğrenebilirim? veya değiştirebilirim?

8.5 sürümü sonrası admin-admin
8.5 öncesi: netsupport-school

http://www.netsupport-inc.com/support/k ... echDoc.xsl

Cevap için teşekkürler, fakat ben bunları daha önceden de denemiştim ve her ikisi de çalışmıyor bende.
bunları nasıl sıfırlayabilirim acaba bilgisi olan var mı?

Geri