NSS çıldırttı.

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Nss de hergün bilgisayarların bir kaçı ana ekranda gözükmezken bazı günler sorunsuz gözüküyordu. bazende tümü sorunsuz görünüyordu. bende bu duruma çözüm olsun diye sabit ip verdim hepsine ve 1. gün giç sorun olmadan çok güzel çalıştı. ertesi gün okula geldim ve bilgisayarlarla bağlantı tamam ama hiçbirisi internete girmiyordu. Sonra sabit ip den vazgeçtim ve hepsini otomatiğe aldım ve yine 4 bilgisayara bağlanamıyorum bu bilgisayarlar internete girmiyor. hatta beim bilgisayarımda da bazen internet gidiyor.

Anlayacağınız bu bilgisayarları tek tek Depfreze yi kapatıp ayarlayıp tekrar denemekten sıkıldım. Siz nasıl yapıyorsunuz Acaba.

Öğrenci bilgisayarları internete bağlanmıyor, böylece netop teacher da ben de pc leri göremiyorum :-/ :scared:

üstelik deepfreeze de var, başka bir oturum açmayı denneyeceğim, bakalım işe yarar umarım

Oturum açıp denedim, yeni oturumda da olmadı. Sabit ip vermiştim, sildim ve otomatik ip verdim. şu an internete bağlanıyor ve netop teacher da bilgisayarlar görünüyor, sorunu bu şekilde çözdüm hocam.
Ama siz bunları zaten yapmışsınız sanırım.

evet yaptım hepsini. şu anda sadece 1 bilgisayar görünüyor :)

Ben de beceremedim NSS işini. Sıkıntılar çıldırtma noktasına gelince vazgeçtim. Halen aklımda ama yapabileceğim bir şey yok.

Antivirüs ve güvenlik duvarını devre dışı bırakın bir ağın özelliklerine bakın, dns otomatik mi ona da bakın

bende geçen senelerde aynı problemi yaşamıştım, tüm pc lerdeki netsupportu kaldırdım, hepsine elle ip verdim , yeniden kurdum, sorunsuz hepsi bağlandı.

arkadaşlar hazır yeni konu açılmışken biri bana şu programın ilaçlı halini yollayabilir mi? :cry:

_miracle_' Alıntı:
Oturum açıp denedim, yeni oturumda da olmadı. Sabit ip vermiştim, sildim ve otomatik ip verdim. şu an internete bağlanıyor ve netop teacher da bilgisayarlar görünüyor, sorunu bu şekilde çözdüm hocam.
Ama siz bunları zaten yapmışsınız sanırım.

Deepfreeze aktif ettim, dersten sonra baktım ki, bilgisayarlar internete bağlanıyor ama netop teacherda bilgisayarlar gorunmuyor. :shock: Ne oldu şimdi anlamadım ????

tati' Alıntı:
Antivirüs ve güvenlik duvarını devre dışı bırakın bir ağın özelliklerine bakın, dns otomatik mi ona da bakın

söylediklerinizi yapmıştım zaten. neyse olmuyor işte. eski okulumda sorunsuzdu. burada böyle napalım.

arkdaşlar konu açılmışken bende tam bugün bu işle uğraştım yeni okulda çalışmaya başladım, eski okulumda xp kuruluydu burda win 7 var pclerde çalışan nss programım yok elinde olan varsa yollasa bana bi zahmet, reca....

bilgisayarlarda arası ağ kurmayı deneyin hocam. kimi workgroup kimi ev-ağı oluyor ondanda olabiliyor.

hocam belki zor ama labaratuarın switchini degistirip dene bir. Aynı sorunlar eski okulumda vardi benim. Yeni okulumda ayni sekilde kurdum ve 2 yildir kusursuz calisiyor. Bende topu switche attim ve her switch tam desteklemiyor diye duymurtum

Modemin IP Adresi: 192.168.1.1 ise;

Öğretmen Bilgisayarının IP'si: 192.168.1.100 (Tabi başka bir bilgisayar bu ipleri kullanmıyorsa)
Öğrenci Bilgisayarlarının IP'leri: 192.168.1.101 - 192.168.1.115
Tüm Bilgisayarların;
Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi: 192.168.1.1
DNS Adresi: 192.168.1.1

Öğrenci Bilgisayarlarının Bilgisayar Adı: BIL01, BIL02 .... BIL15
Öğretmen ve Öğrenci bilgisayarları aynı çalışma grubunda, Örneğin: WORKGROUP

Tüm Bilgisayarların Güvenlik Duvarı -> Kapalı
Tüm Bilgisayarların Otomatik Güncelleştirmeleri -> Kapalı (Ağ trafiği oluşturmaması için)

Sonra her bilgisayara NSS veya NetOp kurulur.
Sorunsuz kullanılır. :)

modemden switche gelen internet kablosunu çıkartıp tüm bilgisayarları kapatıp açınca genelde hepsi bağlanıyor. ağda öğrenci flash belleklerinden kaynaklanan virüsler olabiliyor. yada öğrenciler ultrasurf benzeri program çalıştırırsa da etkileyebiliyor. kolay gelsin.

c1han' Alıntı:
Modemin IP Adresi: 192.168.1.1 ise;

Öğretmen Bilgisayarının IP'si: 192.168.1.100 (Tabi başka bir bilgisayar bu ipleri kullanmıyorsa)
Öğrenci Bilgisayarlarının IP'leri: 192.168.1.101 - 192.168.1.115
Tüm Bilgisayarların;
Alt Ağ Maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi: 192.168.1.1
DNS Adresi: 192.168.1.1

Öğrenci Bilgisayarlarının Bilgisayar Adı: BIL01, BIL02 .... BIL15
Öğretmen ve Öğrenci bilgisayarları aynı çalışma grubunda, Örneğin: WORKGROUP

Tüm Bilgisayarların Güvenlik Duvarı -> Kapalı
Tüm Bilgisayarların Otomatik Güncelleştirmeleri -> Kapalı (Ağ trafiği oluşturmaması için)

Sonra her bilgisayara NSS veya NetOp kurulur.
Sorunsuz kullanılır. :)

güzel derlemişsin hocam.elle ip ve güvenlik duvarı muhabbetini sonra yapacaktım ben oysa.
bir de ortak ağ kurmayı da ekleyebiliriz buna..çünkü benim makinalar win7 ana makina xp.

ben de sabir ip kullanıyorum en başından beri.9 versiyonunda hiç bir sıkıntı yaşamamıştım. şuan 10.02 heralde yanlış hatırlamıyorsam bazı bilgisayarları görmüyor. hocamın dediği gibi bazen tamamını görüyor.

Geri