Notebook/Masaüstü İmaj - Win10 - Aralik2020

Kodla Büyü

doganytu

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Masaüstü ve notebook bilgisayarlar için oluşturduğum genel imajdır. (Çalışmaları ile bu alana yön veren hafizoglu.net'e teşekkür ederim)
Sistemin oluşturulma amacı format atma olayını en kısa sürede, pratik bir şekilde yapmaktır. Açıklamaları okuyunuz:

* 240 GB ve üstü tüm SSD ve HDD'ler ile uyumludur. 240 GB altı sistemlerde kurulum hatası verir.
* Tüm diski sıfırlar ve mevcut diskinizi orantısal bölümlendirir.
* Imaj boyutu 10.3 GB'tır. MD-5 değeri: E4CB01A4EE208E40E47112DD1F18EB14
* Windows 10 20H2 sürümü UEFI ayarlamasıyla kurulmuş; aralık ayı itibarıyla sistem ve programlar günceldir.
* Sistem iyileştirmeleri ve ayarlamalar kullanımlara göre optimize edilmiştir.
* Herhangi bir anti-virüs yazılımı içermemektedir. Yerleşik güvenlik sistemi aktiftir.
* Kurduğunuz bilgisayarda etkinleştirme otomatik gerçekleşir; Windows 10 Pro oem key içermektedir. Kurulumdan sonra orjinal keyiniz varsa bunu entegre edebilirsiniz.
* Yerel Disk D bölümünde, Araçlar klasöründe, güncellemeleri kapatma yazılımı ve sistemi etkinleştirme yazılımları bulunmaktadır.
* Kurulumdan sonra yapmanız gereken tek şey; Ayarlar --> Güncelleştirme ve Güvenlik --> Güncelleştirmeleri Denetle yolunu izleyerek kurduğunuz sistemin sürücülerini yüklemektir.
* Yüklü programların listesini görselden inceleyebilirsiniz. (Microsoft Office 2016 etkinleşmiş bir şekilde yüklenir)
* Canlı ders yazılımları kurulmuş ve ayarlamaları yapılmıştır.
* Usb belleklere kurulum işlemi için Rufus, Usb Universal Installer, WinSetupFromUsb ve Ventoy yazılımları test edilmiştir. (Bu yazılımların detaylı kullanımını içeren bir video çalışmasının son kısmına geldim; biter bitmez paylaşacağım)
* Linkler Google Drive'dan verilmiştir. Kota dolmasına karşın alternatif platformlara yükleyen bir arkadaşımız olursa şimdiden teşekkür ederim.
* UEFI desteği eklenmiştir. (BIOS ayarlarınızdan UEFI seçeneğini öncelik yapmalısınız)

İndirme Linki: Google Drive
Alternatif Link: Google Drive

UEFI desteği olmayan bilgisayarlar için indirme linki:
Google Drive

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleme:
Eyvallah hocam. Elinize sağlık. Mbr-bios demişsiniz. UEFi desteği var mı yok mu?

Güzel çalışma hocam elinize sağlık. İşleri kolaylaştıracağına eminim. Sosyal medyadan isminizi ve çalışmayı paylaştım arkadaşlar faydalansın diye. İyi çalışmalar dilerim.

Elinize sağlık hocam.

Bu çalışmanızda full format yerine c format atmak için bir yol var midir hocam?

Güzel çalışma hocam elinize sağlık. İşleri kolaylaştıracağına eminim. Sosyal medyadan isminizi ve çalışmayı paylaştım arkadaşlar faydalansın diye. İyi çalışmalar dilerim.
İyi yaptınız hocam, elinize sağlık teşekkür ederim.

Elinize sağlık hocam.

Bu çalışmanızda full format yerine c format atmak için bir yol var midir hocam?
Hocam onun üzerinde çalıştım ama maalesef oluşmuyor. Her diskin hedef olarak sda (Csi) farklı oluyor. Part yerine diski baz alıyor. Sadece C olan kısmı da ekleyebilirdim fakat ön koşul olarak gene tam sürümü kurmuş olmak gerekecekti.

Buradaki arkadaşı tanıyorsunuz galiba, onu tenzih ederek soruyorum: Bu şekilde hazırlanan çalışmalara nasıl güvenebiliyorsunuz? Bu sistemlerin güvenliğini test edebildiğiniz bir yöntem var mı arkadaşlar?

Buradaki arkadaşı tanıyorsunuz galiba, onu tenzih ederek soruyorum: Bu şekilde hazırlanan çalışmalara nasıl güvenebiliyorsunuz? Bu sistemlerin güvenliğini test edebildiğiniz bir yöntem var mı arkadaşlar?
Bu soruyu sormakta haklısınız hocam; modifiye edilmiş hazır sistemler beraberinde zararlı yazılımlar ve kötü niyetler içerebilir.
Bunu öğrenmenin yollarından biri sisteme anti-malware yazılımlarını kurup tarama gerçekleştirmek olabilir.

hocam elinize sağlık, link te erişim isteği göndermemizi istiyor yardımcı olur musunuz

Bu soruyu sormakta haklısınız hocam; modifiye edilmiş hazır sistemler beraberinde zararlı yazılımlar ve kötü niyetler içerebilir.
Bunu öğrenmenin yollarından biri sisteme anti-malware yazılımlarını kurup tarama gerçekleştirmek olabilir.
o da cözüm degil cünki koydugu kötü yazılım diyeyim ben onu kapatıp görmemesini saglayabiliyor ,antivirus veya malware tararken onu atlıyor bazı şeyler boşa olmuyor dikkat etmek gerekir

Benim sistemimde güncellemeler kapalı değil hocam. Bazı yazılımlarda güncellemelerin kapatılmasının sebebi eğer crackli ise bu bozulmasın diyedir.
yazdıgında dogru ama sadece bu degil,güncellemeler kurulan olguyu kırıyor hangi şeye bir şey yapılmış ise onun güncellemesi onu bozuyor söylemek istedigim dll türü veya güvenlik türü dosyalar

Hocam elinize sağlık.
Ama tüm diski sıfırlama işlemi çok sıkıntılı evdeki bilgisayarda yılların arşivi var. 750 gb. Bunları yedeklemek problem.

Erişim izni bizde istedik. Hocam diğer arkadaşların isteğine bende destek veriyorum. Sadece C sürücüsüne format atan türünü yaparsanız çok daha faydalı olacaktır.

Sistem, UEFI desteği eklenerek yeniden paylaşılmıştır. Linkler indirmeye açıktır.

sadece c yi biçimlendirecek çalışma yapmayı düşünüyor musunuz
Hocam elinize sağlık.
Ama tüm diski sıfırlama işlemi çok sıkıntılı evdeki bilgisayarda yılların arşivi var. 750 gb. Bunları yedeklemek problem.
Erişim izni bizde istedik. Hocam diğer arkadaşların isteğine bende destek veriyorum. Sadece C sürücüsüne format atan türünü yaparsanız çok daha faydalı olacaktır.
Sadece C kısmını formatlamayı imaja ekleyebilirim fakat gene de sadece C kısmını kurabilmeniz için öncelikle aynı sistemin tam formatını atmış olmanız gerekmektedir. Bu durumda ancak ilerleyen zamanlarda Sadece C kısmını yükleyebileceksiniz.
Yani her koşulda ilk etapta tüm diskiniz sıfırlanmış olacak maalesef.

Geri