Notebook için İntel i3'e alternatif AMD işlemcisi hangisi?

Kodla Büyü

regulus11

Seçkin Üye
Seçkin Üye
AMD işlemcili notebook almayı düşünüyorum, fiyatları daha uygun. i3 ayarındaki AMD modeli hangisidir? Tavsiye eder misiniz?

amd nin şu an için hiç bir işlemcisi i serisinin yerini maalesef tutamıyor. Fakat i serisi işlemcilerde çok fiyat farkı da var. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

ben 6 yıldır amd işlemcili bir toshiba kullanıyorum.gayet de memnunum.ben genel anlamda fiyat-performans değerlendirmesi yaparak alıyorum.bu anlamda yanlış olduğunu düşünmüyorum.kaldıki hiçbir sıkıntı da yaşamadım...

Teknik bilgi sayılır mı bilmem ancak bende 3 sene önce maceraya girdim. HP amd bir notebook aldım. Aldıktan sonra ısınma sorunu ile başedemedim. Yani kombi kapattıracak kadar ısınıyordu... :p Belli bir süre sonra kapanmaya başlayınca servis yolunu tuttu. 30 gün içinde fan tedarik edilemeyince yenisini yolladılar. Aldığım seri kalmadığından bir üstünü yolladılar 3 çekirdekli bir AMD kullanıyorum. Isınma sorunu bu alette da bulunmakta. Şu an için kapanmadığından dolayı idare etmekte beni. Bu arada klavye bozuldu servise yolladım klasik sıvı teması deyip yolladılar. Tamir için 480 lira istediler. gittigidiyordan 50 liraya alıp taktım. Orjinal klavyeye baktığımda sıvı temasından eser yoktu... Bundan sonra ne AMD ne HP bana uzak olsun.

Geri