Normumuz belki okul dönüşümlerinden sonra biraz rahatlar.

Kodla Büyü
zencefil58' Alıntı:
8 saatten fazla ders olmayacak ki sonuçta
Hocam yerine göre değişir belki ama. Benim görev yaptığım kasabada 2 ilkokul ve ortaokul var. Şimdi biri ilkokul olacakken diğeri ortaokul olacak. Görev yaptığım okulda zoraki 6 sat ders var. Diğer okulun orta okul bölümüyle birleşince en azından 10 saati doldurabilirim sanırım.
Tabi bu benim bölge için böyle.
Bunlar gibi basit ve saçma şeyleri düşünecek kadar aciz duruma düştük malesef.

peki benim gibi ortaokulu kapatilip baska ortaokula gonderilen ve gittigi yerdede bir bt ogretmeni olanlar ne olacak. norm fazlasi iken simdi normu olmayan yerde iki norm fazlasi olmus olacak. yada birine yetecek ders saati obürü ne yapacak.

okullar ayrıldığı için sınıf olmadığından dolayı faz 1 kurulumu olan laboratuvarım seneye dağıtılıyor. Seneye norm fazlası olacağımı bildirdi müdürüm. :(

gzegen' Alıntı:
peki benim gibi ortaokulu kapatilip baska ortaokula gonderilen ve gittigi yerdede bir bt ogretmeni olanlar ne olacak. norm fazlasi iken simdi normu olmayan yerde iki norm fazlasi olmus olacak. yada birine yetecek ders saati obürü ne yapacak.
Ben de aynı durumdayım. Gideceğimiz okulda 1 öğretmenin normunu kurtaracak kadar ders varken seneye ne olacağı belirsiz . 4+4+4 le birlikte bir çok BT sınıfı dersliğe dönüştürüldü. İlkokullarda kalanları da bu yaz dönüştürürler. Seneye hem 5 hem de 6 larda dersleri öğrenciler seçecek, 7-8 lerde eskisi gibi okul belirleyecek. Kaç saat ders çıkacağını tahmin etmek şu an için mümkün değil.

Ders derken?? seçmeli dersimizi seçerlerse dersiniz olacak! işgüzar bir müdür yada müdür başyardımcısı çıkıpta bakanda dedi derse gerek yok derse ne yapacaksınız? dersimiz seçilsinde norm fazlası olmayalım diye müdürle kanka moduna geçmek gerekecek?? yada okulda bt öğretmeni olmayan okul dersi seçmeyecek dolayısıyla o okulda norm hiçbir zaman olmayacak!

anlayın artık arkadaşlar: Norm=BTR!!

biz anladik normun btr oldugunu ama yillardir calismalar sürüyor diyenler anladimi

Geri