Normumu düşürmek için Müdür dersimi seçtirmiyor

Kodla Büyü
Hocam beni de müdür norma düşürdü bişekilde napalım dedik tayin istedim şu anda daha güzel bir okuldayım odam var öğrencilerim iyi ama ders seçmeli ve bu her zaman idarenin elinde koz btr olmazsan dersi seçmem verdiğim görevleri yapmazsan dersi seçmem tehdidlerini duyuyorum Bilgisayar Öğretmenlerinin bu durumu haketmediklerini düşünüyorum

Müdürden önce EBS'ye üye ol. Sendika yöneticileri ile aranı iyi tut. Zaten ondan sonra sana bulaşamaz.

hocam durumunuza üzüldüm ama bu bir gerçek ki bt öğretmenleri sevilmiyor. Müdürler ne iş yüklesem diye düşünüyor bunun sebebi de dersin az olması, sınavlarda bt dersinden soru çıkmaması velisinden öğrencisine hatta öğretmenine kadar dersi boş görmesi, yılllardır her dersimde ders işlerim konu anlatırım ama kime sorsan bt dersinde oyun oynanıyor, öğretmenler odasında otursan ooo iyiymiş derler sanki biz istedik bu durumu. Kendimi bu branş yüzünden değersiz hissettiğim zamanlar oluyor

Ben kalıp hakkınızı savunmanızım güzel olduğunu düşünüyorum. Sırf birisi gitmenizi istediği için yer değiştirmenin kötü bir yaşam biçimi olduğunu düşünüyorum. İnsan sadece kendi istediği için gitmeli. Tabi bu elde olmayan nedenlerden(okul dönüşümü, rotasyon, vb.) ötürü olduğu zaman ona diyecek birşey yok.

Kalıp savaşmak yorucu ama iç doyum açısından güzel birşeydir. (Bence :))

Müdürden önce EBS'ye üye ol. Sendika yöneticileri ile aranı iyi tut. Zaten ondan sonra sana bulaşamaz.

her zaman bu düzene karşı oldum hocam..sendikalar ne zaman siyasetten koptu bağımsız sadece çalışan için var oldular işte o zaman bi sendikaya üye olurum. bugün müdür bana kendi adamı olmadım ona biad etmedim diye takık..eğer senin dediğini yapmış olsaydım bu seferde sendikaların adamı olurdum..bense kimseye minnet etmeden görevimi bihakkın yapmak isteyenlerdenim. eğilip bükülmeden yanlışa yanlış doğruya nasıl daha doğru olunuru söyleyerek işimi yapmak. asla da bundan taviz vermeyeceğim. sonu nereye varırsa..
öğretmenliğin onurunu birilerine yaranarak zaten al-aşaa eden biz kendimiziz. tuzun kuru herhalde çoluk çocuk yok geçim derdin yok diye düşünmeyin. şu ülkede hiç bir memurun tuzu kuru olamaz. rahatsız edebilirler sorun olmamalı..taviz vermeden aynen devam etmek en azından kendimize saygıyı korur..böylede olmalı

Sendikalara yanlış bakıyorsunuz. Sendikalar çıkar sağlama, hak koruma aracıdır. Bu doğrultuda her türlü kullanmak gerekir. Kullanmayıp kendinizi sıkıntıya sokmayın bence. Sendikayı kullanıp koltuk kapma yarışına girmezseniz kimsenin adamı olmazsınız.

Kendisi sözlü olarak bizzat itiraf etti. Normumu okuldan düşürmek için özellikle ders saatimi düşürdüğünü söylüyor. Bense okulumdan gitmek istemiyorum. Bu konuda yasal bi işlem yaptıramıyormuyum? sendikam yok.Kime şikayet edeceğimi bilmiyorum. Kendi seçtiği dersleri öğrencilere seçtiriyor sora kılıfına uydurup . Şu an çok mutsuz ve ne yapacağımı bilmez haldeyim
Çözümü söylemişsiniz, en kısa zamanda hakkınızı savunacak bir sendikaya üye olmanız gerekiyor. Çare örgütlülük...

her zaman bu düzene karşı oldum hocam..sendikalar ne zaman siyasetten koptu bağımsız sadece çalışan için var oldular işte o zaman bi sendikaya üye olurum. bugün müdür bana kendi adamı olmadım ona biad etmedim diye takık..eğer senin dediğini yapmış olsaydım bu seferde sendikaların adamı olurdum..bense kimseye minnet etmeden görevimi bihakkın yapmak isteyenlerdenim. eğilip bükülmeden yanlışa yanlış doğruya nasıl daha doğru olunuru söyleyerek işimi yapmak. asla da bundan taviz vermeyeceğim. sonu nereye varırsa..
öğretmenliğin onurunu birilerine yaranarak zaten al-aşaa eden biz kendimiziz. tuzun kuru herhalde çoluk çocuk yok geçim derdin yok diye düşünmeyin. şu ülkede hiç bir memurun tuzu kuru olamaz. rahatsız edebilirler sorun olmamalı..taviz vermeden aynen devam etmek en azından kendimize saygıyı korur..böylede olmalı

Sendikaya bakışınıza katılmıyorum. Sendika ne yapıyor ki diyenlerin, nöbet görevi, için ek ders almamalarını beklerim mesela. Bu bizlere lütfedilmiş bir hak değil çünkü.
Bu arada EBS değil de muhalif sendikada olmaktan da korkmayın. Ben muhalif sendika da olmanın çok faydasını gördüm(müdür, müdür yardımcısı olamayacaksanız tabii). Örnek; kendi adamlarına dikte ile yaptıklarını bana desturla söyleyebildiler çoğu kez.

sendikalar siyasetten arınmadığı sürece bakış açım değişmeyecek.. politik olmak ayrıdır siyasi partiler gibi onların arka bahçesinden çığırmak ayrıdır.. ben bundan iğreti oluyorum. A sendikası B sendikası farketmez. hepsi aynı

Geri