Normumu düşürmek için Müdür dersimi seçtirmiyor

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
Kendisi sözlü olarak bizzat itiraf etti. Normumu okuldan düşürmek için özellikle ders saatimi düşürdüğünü söylüyor. Bense okulumdan gitmek istemiyorum. Bu konuda yasal bi işlem yaptıramıyormuyum? sendikam yok.Kime şikayet edeceğimi bilmiyorum. Kendi seçtiği dersleri öğrencilere seçtiriyor sora kılıfına uydurup . Şu an çok mutsuz ve ne yapacağımı bilmez haldeyim

Hocam seçmeli dersler öğrenci ve veliler tarafından seçilir. Formlarda seçen varsa ve öğretmeni de varsa ne demek seçmiyor.

her ne kadar seçmeli dersleri öğrenci ve velilerin seçtiği söylense de genelde idare ayarlıyor. Okulda ki öğretmen durumuna göre seçiyoruz biz de, öğrenciye bıraksak Fransızca felan seçiyor sanki fransızca hocası var :)
Sİzin okulda da hangi branş hocaları var ise onların seçilmesi uygun olur..

yasal yoldan bahsediyorum arkadaşım.bende biliyorum neyi nasıl kılıfına uyduruyorlar. Burda bana karşı yapılan usulsüzlükten bahsediyorum.istemediğim halde okuldan gönderilmeye çalışılıyorum. bu konuda ne yapmalıyım bunu soruyorum

Size bu tavırdaki bir kurum amiri ile ne ugrasırsınız ki hocam.Çalışmamanız daha mantıklı
Kulun iplerinin kendi ellerinde olduğunu sananlara acıyorum.
Başka okula geçin biraz uzak olur biraz büyük olur biraz küçük olur sıkıntılı olur.
Ama bilemezsiniz belkide daha başka huzurlarsizi bekliyordur.
Hocam düşür beni normdan de geç
Bakarsın o norm fazlası yapsa bile yer olmayacak o okulda kalmaya devam edeceksin belki resen görevlendirme ve atama olmayacak yada olacak .
Bırak geç hocam .DEĞMEZ

Size bu tavırdaki bir kurum amiri ile ne ugrasırsınız ki hocam.Çalışmamanız daha mantıklı
Kulun iplerinin kendi ellerinde olduğunu sananlara acıyorum.
Başka okula geçin biraz uzak olur biraz büyük olur biraz küçük olur sıkıntılı olur.
Ama bilemezsiniz belkide daha başka huzurlarsizi bekliyordur.
Hocam düşür beni normdan de geç
Bakarsın o norm fazlası yapsa bile yer olmayacak o okulda kalmaya devam edeceksin belki resen görevlendirme ve atama olmayacak yada olacak .
Bırak geç hocam .DEĞMEZ

hep böyle yapa yapa bunları bu hale getirmedikmi zaten hocam? yaptıkları yanlarına kar kalıyor her zaman

Bilgi edinme ile bilgi isteyebilirsiniz idareden ilk adım olarak. İsterseniz öğrenci yerine müdür dersleri seçti diye sikayet edebilirsiniz, buradan gelen cevap sizi doğruluyorsa mahkemeye verebilirsiniz. Etkili olacağını düşündüğünüz bir sendikadan yardım alabilirsiniz

Sene başında velilerden dilekçe alıniyor seçmeli dersler için. Bu dilekçeler ile ilgili bilgi almak için okula dilekce yazarsınız. Talep varsa secmemisse niye secmedin diye dilekçe yazarsınız. Sonra yola gelmezse bimere yazarsınız.

Hocam adam zaten aleni olarak yaptım oldu diyor. kendini saklama gereği duymuyor. Şimdi dilekçe verdim sebebini sordum. kopacak ipler tamamen artık. ya herro ya merro:) fakat bundan sonra ne yapacağım bilmiyorum.

Dik durun kaybetseniz bile pişman olmazsıniz... Bilgi edinme yönetmeligine bakip oradan ilgi gösterebilirsiniz.. tebrik ederim bu arada

Bilgi edinme dilekçesi yazdım hemen. dilekçede öğrencilerin seçim hakkına nasıl ipotek koyduğunu ve neden dersimin seçilmediğini sordum.anında beni yanına çağırdı ve dersimin seçileceğini söyledi. arkadaşlar resmi yollardan arayın hakkınızı. ben yaptım oldu dedi 1 saat önce ben dilekçe verdim 1 saat sonra normunu düşürmemek için derslerini seçtik sözlü bildiriyorum dedi.bende sözlü istemiyorum yazılı bildirin dedim.daha bi çok şey söyledimde neyse. kısacası şimdilik lehimde gelişti . umarım savaşmak zorunda kalmam. yasal yollara başvuracağımın ciddiyetini görünce böyle u dönüşü yaptı. siz siz olun Allahından bulsun deyip salmayın yakasını. Allahından gene bulsun fakat sizdende bulsun.
gelişme olursa hangi yolları takip ettiğimi yazarım buraya.başına gelen olursa aramasın benim gibi ne yapacağını...

Bilgi edinme ile bilgi isteyebilirsiniz idareden ilk adım olarak

hocama çok teşekkürler.. bunu düşünemediğim ve ne yapacağımı o sinirle bilemediğim için bana ışık oldu...çok çok saol hocam..küçük bi adımda olsa şimdilik işe yaradı

İşi düştüğünde yapmıyorum hocam.bu benim işim değil dyorum. bana zamanında kurs vermedi kankasının dersini seçmedi öğrenciler benim kursumu 10 saat seçtiler.kankasının dersini 2 saat seçtiler.kankasına 10 saat kurs vermek için benim kursumu açtırmadı. o yüzden bende okuldaki hiç bir işi yapmadım.ne formatörüm ne bişey.sadece dersime girip çıktım. bu yüzden bana takık

Çok iyi olmuş hocam, bence sendikanız varsa bi de onlara haber uçurun, bi gün okula ziyarete gelsinler, durum hakkında sorular sorsunlar müdüre, iyice bulaşamaz size

hocam kendini üzme benim müdür de beni seçmeli derslerin olduğu zamanda seçmeyerek norm fazlası olmama sebep oldu gittiğim okulda çok ek ders aldım idare ve öğretmenlerle çok iyi anlaştık

o yüzden olanda hayır vardır belki daha mutlu olacaksın

Allah(c.c.) yolunu açık etsin

Seni sendikaya çekmeye çalışmış bence. Sendikaya geçersen o işi olmuş bil
Öyle bişey değil hocam..kendisininde sendikası yok. Hükümete muhalif bi sendikaya uyeydi.15 temmuz sonrası istifa etti.onceden söven biriydi şimdi koltuğu yenilemek için yaranmaya çalışıyor. Fakat sendika üyesi değil. Nası derler herkese iyi görünen ama her türlü sinsiligi alttan alttan yapan tipler vardır ya.aynen öyle.. kime sorsan cennetlik bu adam der.ama okulda görev yapan yarı personeli bu sinsilikleriyle her türlü pisliği yaptı. Kimse de hakkını aramadikca (ohal durumundan tırsıp) bu istediği gibi at koşturuyor. Ne diyeyim Allah fırsat vermesin . Hakkımı bırakmam

Hocam müdürlerin 50 çeşit açığı vardır. İşini dört dörtlük yap açıklarını not al sonra ne yapacaksan yap...

İlk fırsatta tayin iste... yada didişeceğim diyorsan açıklarını not al, birbirinizi süründürün.. Çok stres yapan bir karekteriniz varsa ilk fırsatta tayin isteyin..

İşi düştüğünde yapmıyorum hocam.bu benim işim değil dyorum. bana zamanında kurs vermedi kankasının dersini seçmedi öğrenciler benim kursumu 10 saat seçtiler.kankasının dersini 2 saat seçtiler.kankasına 10 saat kurs vermek için benim kursumu açtırmadı. o yüzden bende okuldaki hiç bir işi yapmadım.ne formatörüm ne bişey.sadece dersime girip çıktım. bu yüzden bana takık

Bu ilk olaydaki tepkini ölçerek demekki zayıf bulmuş ki sonrada üzerine gelmeye karar vermiş. İlk olayda iyi bir tepki verseydiniz size max kurs saati bile verdirirdi.

Yazılanları okudum da ilk başta reste rest gerekirse normu düşürsün gibi konuşulmuş aklıma kemal sunalın ağam beni kov diye havuza işediği sahne geldiydi.

Müdürün son tavrını görince de yine kemal sunalın korkusuz korkak filmindeki 29:45 dakikadaki şu sahne geldi:

bırak okulu demem bu tip bir vatandaşla ben çalışmam anlamındaydı.Gerek yok bugün iyi olur yarın kötü olur.çek git okuldan hocam. devlette işler yarım kalmaz nereye gitsen devlet okulu görev aynı görev bir eksik bir fazla.

1.Bu düzende Müdür ile uğraşmak haklı olsan da çok yorar hocam sizi
2. Bence bir sendikan olsun, Hiç olmamasından iyidir. Sendikanın olmadığını bilerek de sıkıştırıyor olabilir.
3. Senin durumunda ben olsam norm fazlası olurdum, İlla gideceksin diye bir durum yok. Norm atamalarında daha güzel okullar açılıyor.
Huzurunun olmadığı sürekli açığını kollayan bir yerde çalışmaktansa başka bir okula geçerim kafam rahat olur.(Tabi benim fikrim)
4. Umarım herşey yoluna girer, Kolay gelsin hocam

Bilgisayar öğretmenini göndermeye çalışanı ilk kez görüyorum. Ulen hiç mi işiniz düşmez
Öyle demeyin @sumunu hocam.. İlk göreve başladığım yerde köy okulundaydım. İlçede bulunan ÇPL'ye Bilişim Alanı açmanın faydalı olacağını düşündüm. Durumu İlçe Mili Eğitim Müdürüne anlattım tamam yazın dilekçeyi işleme başlayalım dedi. ÇPL'nin müdürü denen tip ne gerek var bilgisayar bölümüne demişti! Çok şaşırmıştım.. Pes ettim mi hayır? Şu anda o okulda tam 8 yıldır Bilişim alanı mevcut.. Pes etme @bahhele hocam, oyunu kuralına göre oyna sen de o müdürü benim yaptığım gibi duman et ;) Allah yardımcın olsun, başarılar diliyorum..

Kendini bilmez liyakatsiz idareciler doldu maalesef. Bilişim öğretmeni okulda en çok is gören branşlardan birini norm fazlası yapmanın akılla bağdaşır yani yok. Bilgi edinme dilekcesinden kastınız bilgi edinme kanunu çerçevesinde yazdığınız dilekçe değil mi? Bilmeyenler için örnek eklenebilir.

Geri