normla ve eş durumu ile ilgili bir soru

Kodla Büyü

olcay34

Üye
arkadaşlar okulumda norm fazlasıyım,il merkezinde tercih edebileceğim bir okul yok:(beni sanırım ressen ilçeye atayacaklar ama ben merkeze eş durumundan geldim ve eşim merkezde çalışıyor...bu durumda beni ressen atayabilirler mi bunun yargı yolu var mıdır?

Hocam aynı duruma ben de düşmek üzereyim.Siz ne yaptınız bu konu hakkında bilgi alabildiniz mi?.Ben büyükşehir kapsamında olan bir ilde çalışıyorum.2 kişiyiz ve benim puanım düşük.Ne olacak bilmiyorum.Bilgi aldı iseniz yazarsanız sevinirim.

güncel.Arkadaslar bu durumda olan varsa cevap yazsın.tercih yapmayacağım.Yapmadğım halde resen atayacaklarını söylediler.Eş durumu old. için atarlar mı?

Normalde siz istemedikten sonra 2 yıl sizi atayamazlar ama bu MEB in ne yapacağı da belli olmaz. Sizin eşiniz merkezdeymiş. Bu yönden bakarsak eşleri uzaklıştırmamak için de sizi bir yere yollamazlar bence.

hocam moral bozmak gibi olmasın ama eğer sizi norm fazlasından atamak isterlerse il dışına kadar atama yapabilirler.atama yönetmeliği tamamen meb lehine. 2 yıl bekleme olayı falan kalkalı çok oluyor.

özet olarak mebin insiyatifinde.

allen15' Alıntı:
güncel.Arkadaslar bu durumda olan varsa cevap yazsın.tercih yapmayacağım.Yapmadğım halde resen atayacaklarını söylediler.Eş durumu old. için atarlar mı?
evet resen atarlar eş durumu filan hikaye. başıma geldiği için kesin ve net söylüyorum.

ferdierdem55' Alıntı:
Normalde siz istemedikten sonra 2 yıl sizi atayamazlar ama bu MEB in ne yapacağı da belli olmaz. Sizin eşiniz merkezdeymiş. Bu yönden bakarsak eşleri uzaklıştırmamak için de sizi bir yere yollamazlar bence.
hatay başlığını takip etmemişsiniz heralde 41. madde gereği sizin söylediklerinize gülüp geçerler.

Geri