NORM FAZLASIYIM TERCİH YAPMAZSAM ZORLA GÖREVLENDİRİLİR MİYİM

Kodla Büyü

bilisim5587

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu konuda nedne kımse baslık acmamıs Norm fazlasıyım 10 saat dersim var . BTRyim.Tercih yapmazsam rresen atanacagımı yazmışlar. Bu gerçekmıdır. Tercih yapmak zorundamıyım. Benım durumumumda olan kac kısı var

bilisim5587' Alıntı:
Arkadaşlar bu konuda nedne kımse baslık acmamıs Norm fazlasıyım 10 saat dersim var . BTRyim.Tercih yapmazsam rresen atanacagımı yazmışlar. Bu gerçekmıdır. Tercih yapmak zorundamıyım. Benım durumumumda olan kac kısı var
Resen atama yapabilirler hocam bu ilinizdeki mem in bileceği iş. Ama mahkemeye başvuranlar kazanıyor

resen atamalar ne zaman oluyor. yok mu mahkemeye basvuran . kac senedir mahkemeye bsvurmadım resen atamadılar da bu sene mı atayacaklar

bilisim5587' Alıntı:
8)
Daha eski konu başlıklarını incelerseniz bu konuda oldukça fazla başlık açılmış olduğunu göreceksiniz.
Artık bu duruma alıştık 8) Bu kez ilk defa tercih yapmayı düşünüyorum 8)

Ben daha yeni duydum yarın da son günmüş kusura bakmayın resen atamalar ne zaman olur b

ya bir de şu var ben şu an btr yim. Diyelim o okula gittim(gideceğim okulda 8 saat ihtiyaç var saçmalık) orada sekiz saat alıp yine orada mı btr olacagım?

btr kadrolu olmadığı için bi fonksiyonu yok hocam norm fazlası olmanız tamamen ders saati ve bölge normu ile alakalı bir durum.

Bölge normundan ötürü norm fazlası olmuşum.. İşin garibi bulunduğum okula norm fazlası olduğum için geldim.. Bir türlü yakamı bırakmıyor.. Alıştım artık.. :) Zorla tercih yaptırana kadar tercih yapmayı düşünmüyorum. Norm fazlası olduğum tebliğ edilmedi bununla ilgili de bir bilgi verilmedi henüz bana.. Bilmiyor ayağına yatıyorum şimdilik.. Bakalım Şu seneyi atlatalımda sonrası bakacağız artık..

Eşim Anadolu Öğretmen Lisesinde, sınav kazanıp geldi ve 8 saat dersi var.

Bölge norm sayısı 17, bölgede mevcut 19 (kontenjan.meb.gov.tr adresinden mebbis şifresi ile bakılıyor)

Şu an norm fazlası. Tercih edebileceği 4 yer var. Biri halk eğitim. Diğer okullardaki ders sayısı ise 6.

İşte olay burada başlıyor. Kendi okulunda 8 saatte norm fazlası ise gideceği diğer okullarda 6 saat ile norm kurtuluyor mu?

:verymad: Bunları benzin döküp yakmalı. Zihniyete bakın arkadaşlar. :verymad:

benimde aynı ilçe merkezinde ihl de 8 saat dersim var ve aynı okulda btr yim. il dışından yeni geldim bu okula daha ama norm fazlasıyım işin kötüsü bu ilçeye bağlı iki köy okulu var 6şar saat ders var oralara resen gönderecekler gibi aradım ili önce ilçeye sonra ile göre değerlendireceğiz dediler. ne yapayım hiç tercih yapmayayım mı zorla gönderirler mi acaba

bende 30 saat ders+koordinatörlükle beraber full ek ders aldığım halde hatalı norm hesaplamasından dolayı meslek lisesinde norm fazlasıyım, ili aradım resen atama olmaz denildi, zaten gönderilen yazıda "istekli olan öğretmenler" ibaresi var denildi.
hayırlısı artık..

ewt resen ataya bilir ama tamamen sizin il meb in tutumu burda çok önemli. tercih yapmayıp açıkta okul olmasına rağmen resen atama yapmayada biliyor.ben daha 2 ay önce resen atanmayım diye korkudan tercih yaptım . ama yapmaz olaydım keşke. çünkü ikinci aşama atamalara kalacaktım şimdide ikinci aşama atamalarını yapıyor ve açık olan okullar yok denecek kadar az. üstelik evli iseniz özür durumunuzuda düşünerek zaten aile bütünlüğünü düşünerek resen atamanız yapılmayada bilir.ama tamamen ilin tutumuna kalmış bişey. bence il meb ile görüşün fikir alın.ben öle yaptım.yardımcıda oldular.anlayışla yaklaştılar. ama yine de keşke yapmasaydım..

arkadaşlar norm fazlası olarak norm dan dolayı yapılan tayinlerde tercih yapsanız dahi 2 okulda çalışma süreniz 3 yılı aşıyorsa il içi hakkınız ölmüyor, geçen sene normdan dolayı tercihen bir okula atandım ve 6 ay sonra il içi tayinlerinde tercih yaparak şu anki okuluma yerleştirildim, yani işin özü norm fazlası olmuşsanız tayin isteyebilirsiniz il içi hakkınız ölmüyor.

Iyide benn Özür durumundan geldigim okulda iki ay sonra norm fazlası olarak buraya atandim.simmdi bu iki okulda gecen yil sayisinin üç yili gecmesi mi gerekiyor.ne kadar saçma.bide bunu bekle isin yoksa.temmuuz gelsede gorsem neyi yapip neyi yapamiyacagimi.ama insan merak etmeden duramiyor. En iyisi gidip meb den ogrenmeye calisayim .o kadar cok kural var ki.birini ssgliyosun su da gerek.onu yapiyosun buds gerek.vallahii biktim

Geri