Norm Fazlasıyım, Tercih yapmassam ne olur? lütfen yardım

Kodla Büyü

bilisimcih

Aktif Üye
Arkadaşlar bilişim teknolojileri Öğretmeniyim, aralık 2010da atandım, mayıs 2011 de norm kadro fazlasısın dediler o zaman tercih yapmadım, bu kış norm fazlası değilsin dediler norm atamalarında, şimdi iliçi yer değiştirmelerde yine norm fazlasıymısım....

Yazabileceğim okullar kısıtlı hepsi de bulunduğum yerden daha kötü
Oralara gittiğimde norm fazlası olmayacağım da mechul
yazabileceğim okullar da normal ilçe okulu ve ortaokul, benim okulumdan farklı olmadığından oralarda da norm fazlası olabiilirim

Tercih yapmassam ne olur?
Lütfen yardım

Hiç bir şey olmaz. En kötü ihtimal aralıkta zorunlu tercih yapmanız istenir.

Geçen eğitim öğretim yılı başında çağırılan branşlardan bilitim teknolojileri branşı olan 7 öğretmeni ilçe mem'e açık olan bir okula tercih yapmaları için çağırdırlar. Bir arkadaş uzak köye gidiyordu ona yazdırdık diğer 6 arkadaş yazmadık. Yerlerimize marş marş dendi.

Şimdi peki ortaokullarda bt sınıf yok ve malum faith projesi yüzünden de bt sınıfı kurulumları ihaleleri iptal edildi. Peki ne olacak. Tamam fomatörlük olmayacaksa ders nasıl dolacak?

benim gelmeyecek tercih yapma şansım da yok,
zorunlu hizmetimi tamamlamadığım için, halen zaten doğu görevi sayılan bir ilçede çalışıyorum burada iyi değil
zorunlu hizmetimi tamamlamadığım için olabilir, hiç güzel okul yok listemde, hepsi zorunlu hizmet yerler
ve bulunduğum yerden cok kötü
bulunduğum yer merkeze 50 km ise onlar 100 km, köy okulu falan

2,3 gün önce bütün eğitimle ilgili sitelerde, norm fazlaları artık kesin res'en atanacak diye haber çıkmış ben o yüzden çok korktum ve kararsız kaldım

bi kaç yere sordum, kesin res'en atama yapcaklar bu sefer dediler,

sizce böyle kesin olan bi zorunluluk gelmişmi, yoksa eskisi gibi sürüncemede kendi okulumuzda idare edermiyiz

:(

tercıh yapmayın derım ama bu kendı dusuncem sız herkezden ıyısını bılırsınız sonucta sızı resen atayamazlar once tercıh etmenızı ısterler o zmn bekleyın derım

Bu tayin yönetmeliğinde norm kadro fazlalarının da tayin istemesi gerektiği zaten söyleniyor.Önceki yönetmelikte de vardı re'sen atama ama uygulanmadı....Yani re'sen atama bu sefer olabilir.

bu iliçi atamadan sonra, normlar güncellenir mi? beklesem belki norm fazlası bi çözüm bulunacak, ama gidersem hak da iddea edemem kendim istemiş olurum

ya konuyla alakası az ama, tercih yaptım son iki tercih hiç içime sinmedi..okul müdürüne iptal ettirsem tekrar tercih yapabilir miyim arkadaşlar?

ben yapamassın diye biliyorum, iptal ettirme hakkın varmış , tekrar yapma yokmuş....

konuya dönersek, daha kötü yerlere elimle gitmek istemiyorum , hala kararsızım arkadaşlar:(

yönetmeliğe ve klavuza iyi bakarsanız, norm fazlası öğretmen istemiyor bakanlık, dikkatle takip edeceğiz demişler. resen atama yapılacak gibi.

norm fazlası istemiyor, anladık onu da
bir köy okulunda ilçeden daha mı fazla norm var, daha mı fazla ders var, adamlar büyük ihtimal ya hoca gelirse diye şişirme norm oluşturmuş,

yazabileceğim ilçede mesela aynı ilçenin başka okulunda ki bilişim öğretmeni de norm fazlası, 1 kişi norm fazlası oluyosa iki kişi hayli hayli olur

normal sınıfcıların norm fazlalığını istemeseler haklılar, eş durumundan il emrinden merkezde bekleyen torpillilerin norm fazlalığını istemeseler de haklılar

bizim bölüm çok garip yaaa, oralara gidip te yine norm fazlası olmak var bi de :(
,

bu bölümü kazandığım güne bu gün bi kez daha kızdım.... ne kadermiş yaaaaa ooooffff

ben de norm fazlası oldum son guncellemlerde. tercih yapmadım... bakalım sonumuz ne olacak?

Sonumuz pek iyi durmuyor gibi yaw. Benim ilçede açılan ortaokullarda bt sınıfı olmadığından dersi seçmemişler ve ortaokullardan çok az açıldı. onlarda yanlışlıkla seçmişler.

benim müdürüm de norm fazlası olmama rağmen tercih yapma, bekleyelim dedi, eylül de tekrar güncelleme yapıcaz ders veririm sana dedi, vaktinde seçip bu strese girmeseydim diyemedim. resen atama konusunda yıllardır söylenir hiç uygulama olmadı dedi, açık olan okulları söyledim onların eylül de tekrar dersi kapatmayacaklarının garantisi yok, ister gidersin eylülde yine norm fazlası olursun dedi, enteresan tabii.

"Norm fazlası iseniz tercih yapın" deniyor, iyi de tercih yapmakla bitmiyor ki. Sanki tercih yapıp da atanamayan resen atanmayacakmış gibi bir hava oluşuyor.

Her bakanın bir sıkıntısı oluyor. Bununda sıkıntısı norm fazlalarını resen atamak olacak gibi duruyor...

arkadaşlar ders saatleri benim de 0 girildiği için ben de norm fazlası duruma düşmüşüm...böyle bir gerizekalılık olamaz...ben de tek tercih meslek lisesine tayin istedim...tayinim çıkmazsa ne olacak?...bulunduğum ilçede mi resen atama yapacaklar?...Bizi tutup da ilin en uzak yerlerine gönderebilirler mi?...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...Müdürüm tayinin çıkmazsa okulunda kalacaksın,Eylül ayında normunu tekrar güncelleyip norm fazlası olmaktan kurtulacaksın dedi...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...

yaliya' Alıntı:
benim müdürüm de norm fazlası olmama rağmen tercih yapma, bekleyelim dedi, eylül de tekrar güncelleme yapıcaz ders veririm sana dedi, vaktinde seçip bu strese girmeseydim diyemedim. resen atama konusunda yıllardır söylenir hiç uygulama olmadı dedi, açık olan okulları söyledim onların eylül de tekrar dersi kapatmayacaklarının garantisi yok, ister gidersin eylülde yine norm fazlası olursun dedi, enteresan tabii.

Hocam ilkokulda çalışıyorsan seneye ne olacak. Hadi bu sene norm fazlası olmaktan kurtuldun. seneye 6'lar olmayacak. Ortaokulda da bt sınıfı kurulmayacak. :-1:

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
"Norm fazlası iseniz tercih yapın" deniyor, iyi de tercih yapmakla bitmiyor ki. Sanki tercih yapıp da atanamayan resen atanmayacakmış gibi bir hava oluşuyor.
:alkis: :alkis: :alkis:

Beni de müdür dün aradı. BT sınıfını kapatıp dersi seçmeyeceğim dedi. Tayin iste dedi. Ben istemedim. Bekliyorum ne olacak görelim.

bizleri bu hale getirenleri nefretle kiniyorum, her branşın norm fazlası olmasını anlıyorum da bizleri bir türlü anlamıyorum!!!

meslek lisesindeyim,mayısta ben de norm fazlasıydım, üstelik okuluma geleli 1 yıl oldu, nasıl bu kadar hızlı norm fazlası oldum bilmiyorum :) Eş durumuyla geldim, il merkezindeyim ve il merkezinde bizim branştan açık yok(meb ihtiyaç listesini yayınladı), ben şimdi ilçe mi yazayım? Resen de atasalar yine ilçeye atayacaklar, benim için 50km lik ilçede bir 150km ilçe de... Bu arada 3 öğretmeniz, birisi hamile ve bu yılokulda olmayacak, belki onun hatrına normları yeniden gönderirken fazla göstermemişlerdir beni :mrgreen: Okuldan arayan soran olmadı tercih yap diye, ben de o yüzden yapmıycam, atarlarsa da eş durumuna yine başvuracağım, yapacak bişey yok...

Geri