Norm fazlasıyım çıldırcam biri bi akıl versin !!!

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Karstayım 22 saatle norm fazlasına düştüm.asker öğretmenim ama illa sende tercih edeceksin diyorlar.
atama klavuzuna asker öğretmen ve aylıksız izindeki öğretmenlerde tercih yapacaklar ibaresi eklenmiş.hadi bana bi akıl. ?

arkdaşlar ekteki dilekçenin bir örneğini mem e vermeyi düşünüyorum ne diyosunuz !!!

Ekli dosyalar

• norm dile...rar
    7 KB · Görüntüleme: 34
hocam bende norm fazlasıyım ama kimse bana dikte etmiyor, tercih dönemi bulunduğum ilde geçti yapmadım da, tercih yapmak zorunda değilsin hocam...

g.cetin.66' Alıntı:
Karstayım 22 saatle norm fazlasına düştüm.asker öğretmenim ama illa sende tercih edeceksin diyorlar.
atama klavuzuna asker öğretmen ve aylıksız izindeki öğretmenlerde tercih yapacaklar ibaresi eklenmiş.hadi bana bi akıl. ?

Hocam ders saatlerini girerken geçen yıl az girmişlerdir bu seneye göre güncel değildir belki, hemen bir dilekçe yazıyorsunuz 22 saatle norm fazlası olamayacağınıza dair resmi süreci başlatıyorsunuz.

bilisimci61' Alıntı:
hocam bende norm fazlasıyım ama kimse bana dikte etmiyor, tercih dönemi bulunduğum ilde geçti yapmadım da, tercih yapmak zorunda değilsin hocam...

Hocam her yeri Trabzon sanmayın, orada bilişimciye birşey olmaz...

Hocam aynı asker öğretmenken norm fazlasından resen tayinim çıktı. Çalıştığım ile dönünce resen atandığım okulda başladım. Yolu daha az daha rahat bir okul çıktı şansa, kısmet yani...

Hocam Bilişim Öğretmenleri Norm çalışması Bakanlık tarafından yapılır okulların veya illeirn norm belirleme yetkisi yoktur bu nedenle norm fazlası olarak sizi atayamazlar. Zira ben Gaziantepteyim geçen sen 50 ye yakın bişimci norm fazlası olduğu halde bakanlığın ilgili yazısına dayanarak hiçbirine resen veya istekle atama yapmadılar. İlgili baknlık yazısı forumda olacaktı bir araştırın bulursunuz.

BT Öğretmenlerin Normların Nasıl Belirleneceği Açıklanmalıdır

“MEB, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin normunu ne zaman belirleyecek?” haberimizde gündeme getirdiğimiz üzere Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası oldukları gerekçesiyle BT öğretmenleri resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz.

bingöl merkezde de 11 tane norm fazlasıyız.7 tane açık göstermişler.tercih yapmamak için elimden geleni yaptım.haatta mem müdürüyle bile görüştüm.ben bide yaza eş durumundan gidicem boşuna kadro doldulrtmayın dedim ama dinleyen olmadı.tercih yapmazsanız marta kadar sizi resen atıcaz dediler bende tercih yaptım.hatta yarın açıklanıyor.

icenur' Alıntı:
bingöl merkezde de 11 tane norm fazlasıyız.7 tane açık göstermişler.tercih yapmamak için elimden geleni yaptım.haatta mem müdürüyle bile görüştüm.ben bide yaza eş durumundan gidicem boşuna kadro doldulrtmayın dedim ama dinleyen olmadı.tercih yapmazsanız marta kadar sizi resen atıcaz dediler bende tercih yaptım.hatta yarın açıklanıyor.
Kimsenin haktan hukuktan haberi yok. Memler kafalarına göre iş yapıyor, onlara hak olanı hatırlatmak bize düşüyor. eş durumu filan değil bakanlık-ğın ilgili yazısını gösterip belgeli bir şekilde itiraz etmeniz gerekir.

bariskoc006' Alıntı:

“MEB, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin normunu ne zaman belirleyecek?” haberimizde gündeme getirdiğimiz üzere Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmelik 22.02.2011 tarihli ve 27854 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi 2. Fıkrasındaki; “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir. Bu güne kadar normu belirlenmeyen BT öğretmenleri hakkında norm kadro fazlası veya norm kadroya dâhildir şeklinde bir tabir kullanılamaz bu nedenle de; norm kadro fazlası oldukları gerekçesiyle BT öğretmenleri resen yer değiştirmeye tabi tutulamaz.

hocam bu yazının resmi hali varmı sizde yoksa sadece bunu yazdırıp göstermek yeterli mi?

bende geçen sene asker öğretmenken 6 saatle norm fazlasıydım diğer norm fazlası olanlar tercih yapmıştı ama ben asker öğretmen olduğum için bir işlem yapılmadı..

ya arkadaşlar dedim ki asker öğretmenim ben nasıl yerimi kıta mı değiştiriyosunuz dedim
müfettişin biri dedi ki seni atarlar fakat terhis olana kadar seni yerinden kımıldatamazlar
şube müdürü dediki , atarız genel kurmaya yazı yazarız ayrılış dilekceni alır yeni okuluna hemen başlarsın dedi !!!

hocam istemeyin, kesinlikle mecbur değilsiniz. öyle birşey şart diyemezler çünkü sonuçları sadece sizi ilgilendiriyor.
yazmak zorundayım diyorsanız da sendikanın sayfasından aldığım şu dilekçeyi okulunuza verin ki haklarınız saklı kalsın.

Ekli dosyalar

• norm_fazlasi_dilekce.rar
    5.6 KB · Görüntüleme: 87
g.cetin.66' Alıntı:

çıldırma çıldırma kız meslekteyim arada gel çay içelim :)

bariskoc006' Alıntı:

bu maddeye göre gittim görüştüm dedikleri şuna ki normu biz belirlemedik ki bakanlık belirledi. Yani norm fazlasının dediler.

bende bulunduğum okula 3 yıl önce atandım ilk yıl sorun yoktu ikinci yıl norm fazlası oldum müdür gidin kendinize okul bulun vs dedi kaç kere... bu yıl yeniden düzenlendi artık norm fazlası değilim ! ..sonuc paniklemeyin gittiğinize pişman olacağınız bi yere gitmeyin

hangi okuldasınız hocam,merkez mi ilçe mi? ben de geçen yıl karstan geldim,5 yıl çalıştım kars ta. bana sa norm fazlasısın tayib istetecekler diyip durdular ama hiç bu sebepten tayin istemedim. sizinki de öyle olur büyük ihtimalle...
Bi de bu ne ya her il kafasına göre durup durup tayin istetiyor ya..Bu nasıl iş !!

Merhoom' Alıntı:
Hocam Bilişim Öğretmenleri Norm çalışması Bakanlık tarafından yapılır okulların veya illeirn norm belirleme yetkisi yoktur bu nedenle norm fazlası olarak sizi atayamazlar. Zira ben Gaziantepteyim geçen sen 50 ye yakın bişimci norm fazlası olduğu halde bakanlığın ilgili yazısına dayanarak hiçbirine resen veya istekle atama yapmadılar. İlgili baknlık yazısı forumda olacaktı bir araştırın bulursunuz.

Hocam sen neye dayanarak öğretmnlerle bilgisayar öğrt ayrı değerlendiriyorsun. normu okul belirler. kaç saat dersin varsa sisteme girilir. o saat üzerinden bölge normları hesaplanır ve norm fazlaları belirlenir. sizin norm fazlalarına atama yapmadılar dediğiniz olay ise bilişim öğrt norm hesabı belirlenirken maliyeden görüş alınarak meb belirler maddesinin hala yönetmeliğe uyarlanamamasından kaynaklanan problemin sendikalar tarafından dile getirilmesydi. yani yönetmelik çıkmadığı için hala ders saatine göre normumuz hesaplanıyor.

g.çetin hocam sizin yapacağınız iş dersin 22 saat olduğunu milli eğitime tel açarak söyleyin. eğer şu anda 22 saat varsa. ha dersi seçmedilerse sisteme girilmediyse ki norm fazlası olmanızın sebebi budur iyi olan okulları tercih edin, iyi okul yoksa tercih yapmayın

ben de norm fazlasıyım ve ne yapacağımı bilmiyorum. ilçede 2 okul göstermişler istekte bulun diye. ama seneye ortaokul olarak bir başka okulla birleşeceğiz ve şube sayısı artacak dolayısıyla norm açılacağını düşünüyorum. ama şimdi başka okulu istersem de tekrar yer değişikliği isteyemeyeceğim. ne yapacağım iyice şaşardım. çünkü isteyeceğim okullar uzak ve küçük bebeğim var. günde 2 kere gidip geliyorum eve emzirmeye. sizce istemesem beni zorla başka yerlere görevlendirirler mi?? yoksa seneye kadar durabilirmiyim okulumda....

Takmayın kafanıza bakın neler olacağını tahmin ediyorum
dersimiz seçmeli
1.bu sene 4+4+4 e dahil olmayan 6-7-8. sınıflarda ders seçildi
2.bunlardan birinde medya seçildiği için, diyelim ki 8 lerde medya seçildi biz 6-7 lere derse giriyoruz.
3.Bir de seçmeli ders olayı var en fazla 8 saat-Doğrumu-Doğru
seneye
4. bu sene 5 ler seneye 6 olacak, 6 lar 7 olacak tek bilişim 7 ve 8 lerde olacak ve 8 lerde medya seçileceğinden, 8 lerde ders yok.
5.seçmeli dersi de ekle seneye en fazla 7. sınıflar ve 8 saat seçmeli ders

sonraki sene
6. 4+4+4 e geçmeyen tek şube 8 ler onda da medya seçildimi bilişim dersi tarih oldumu- oldu
7.elimizde ne kaldı sadece seçmeliler, o da haftada en fazla 8 saat..
yani 2 seneye kalmaz herkes norm fazlası olacak, ama biz Fatih Projesi ile günü kurtarmaya devam edersek ve o gün emekli olana kadar bitmezse ayrı, herkes fatih projesini seçsin kadro istemesin, tepki olarak istemiyorum demesin çünkü gelecekte başımıza geleceklerden hepimiz sorumlu olacağız... Eylem olayını daha önce yazmıştım. en büyük eylem birlik olmak sokak yerine ortak kararla olur ama biz günü kurtarıyoruz ya, yarına Allah Kerim. saygılar

DERSİM 22 SAAT MEM DEDE GÖZÜKÜYOR FAKAT EĞİTİM BÖLGESİNİN DERS ORTALAMASINA BÖLÜNDÜĞÜNDE NORM FAZLASINA DÜŞÜYOMUŞUM OLAY BU

the_korsan' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:

Hocam ders saatlerini girerken geçen yıl az girmişlerdir bu seneye göre güncel değildir belki, hemen bir dilekçe yazıyorsunuz 22 saatle norm fazlası olamayacağınıza dair resmi süreci başlatıyorsunuz.

bilisimci61' Alıntı:

Hocam her yeri Trabzon sanmayın, orada bilişimciye birşey olmaz...

hocam her yeri Trabzon sandığımdan değil sonuçta tayin istemeyince ne yapabilirler... hemen resen atayacaklar mı atasalarda nereye gönderecekler boş yer olduğunu pek sanmıyorum...

Hocam;
Madde 1. Sakin ol
Madde 2. Sen hiçbir şeye imza atma(Dilekçe verme)
Madde 3. Hiç birşey yapamazlar.
Madde 4. Yaparlarsa Bilişimciye her yer Trabzon...

Geri