Norm fazlası olup ilçe dışına resen atanan var mı?

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar norm fazlası olup, çalıştığı ilçede gideceği okul olmayıp, resen ilçe dışına atanan var mı? Hiç böyle bi örnekle karşılaştınız mı? Ben ilçemde norm fazlasıyım ama ilçede okul yok. İlçe dışında var tabii. Ben de tercih yapmadım. Bu durumda ilçemde kalır mıyım yoksa ilçe dışına atanır mıyım? Bana gerçekten bu şekilde atanmış bi örnek lazım.

hocam önceki dönemlerde oldu böyle durumlar ama mahkeme yolu açık resen atamalarda. Son zamanlarda çok fazla ilçe dışına resen yapmıyorlar bildiğim kadarıyla.

hocam açıklamalar yapılmıştır diye düşünüyorum resmi yazı gelmişse okula.. ilçe dışına resen atama olup olmayacağı, ilçe içindeki öğretmene öncelik verildiği, 2014/22 sayılı genelgenin ya da atama yer değiştirme yönetmeliğinin dikkate alınacağı gibi açıklamaların olması gerekir yayınlanan kılavuzda.. bir de şu var ki insanı tercih yapmaya itebiliyor.. ilçe dışına resen atama yapılacak denir ama yapmazlar.. il veya ilçe mem ile görüşün derim size..

Hocam şu anda pekçok il resen atamaları ilçe içinde yaptı. Hatta son üç yıldır resen atamalar hep iptal edildi. Norm fazlası öğretmenlere de ilçe içinde tercih açıldı. Zaten resen ilçe dışına atananlar ile ilgili de pek çok örnek davalar var. Eğeğer evli iseniz ve eşiniz ile aynı ilçede görev yapıyorsanız mahkemeyle çok çabuk dönersiniz.

cincer' Alıntı:
Hocam şu anda pekçok il resen atamaları ilçe içinde yaptı. Hatta son üç yıldır resen atamalar hep iptal edildi. Norm fazlası öğretmenlere de ilçe içinde tercih açıldı. Zaten resen ilçe dışına atananlar ile ilgili de pek çok örnek davalar var. Eğeğer evli iseniz ve eşiniz ile aynı ilçede görev yapıyorsanız mahkemeyle çok çabuk dönersiniz.
Hocam yazı net değil. Yapılabilir diyor. Fakat sorduğumuz kişiler ilçende yoksa kalırsın diyor ama sözde. Kimi de ikamet ettiğin yere bakılı ona göre atanırsın diyor. Ben merkez ilçede oturuyorum çalıştığım yer başka ilçe gidiş geliş yapıyorum bekarım.Yani net bişey yok.

cincer' Alıntı:

evet mahkemeler bunu iptal edebiliyordu fakat o zaman ki atama yönetmeliğinde resen atama konusunda açık bir madde yoktu zannımca, ona dayanarak mahkemeler iptal edebilir.

fakat son yönetmelikte norm fazlası olanların resen atanabileceğine dair maddeler bulunmakta, bence eski yönetmelikle yeni yönetmeliği kıyaslayıp kesin hüküm vermek gerekir. Yani yapmayabilirler resen atamayı, ama yaparlarsa da iptal edilme olasılığı az gibi..

aktasankara' Alıntı:
cincer' Alıntı:

evet mahkemeler bunu iptal edebiliyordu fakat o zaman ki atama yönetmeliğinde resen atama konusunda açık bir madde yoktu zannımca, ona dayanarak mahkemeler iptal edebilir.

fakat son yönetmelikte norm fazlası olanların resen atanabileceğine dair maddeler bulunmakta, bence eski yönetmelikle yeni yönetmeliği kıyaslayıp kesin hüküm vermek gerekir. Yani yapmayabilirler resen atamayı, ama yaparlarsa da iptal edilme olasılığı az gibi..
Aynen öyle hocam. Fakat şu ana kadar yapılan atamalara bakıyorum bu yeni olanlara hep ilçe içinde yapılmış. İlçe içinde okul olsa sorun yok. Resen atamaya kalmadan ben tercih ederdim zaten. Böyle bi örnek de bulamadım hiç.

Hocam bizim il norm fazlası açıklamasında ilçe içinde tercih alınacak demiş.İlçe dışına pek yapılmıyor artık.Olursa dava açın.

iambilisimci' Alıntı:
Hocam bizim il norm fazlası açıklamasında ilçe içinde tercih alınacak demiş.İlçe dışına pek yapılmıyor artık.Olursa dava açın.
Sağolun hocam bekleyip göreceğiz artık. İlçe içinde okul yok. Umarım ilçe dışına göndermezler. Sene sonuna kadar tutsalar bi hal çaresine bakarım zaten il içi atamalarında.

İzmir dışında ilçe dışına resen atama yapan il var mı arkadaşlar?
takip ettiğim kadarıyla yok. (Kayseri, Manisa, Afyon yapmadı Aydın'ın klavuzunda da resen atamadan bahsetmiyor)

Bizim ilde 2. aşama henüz yapılmadı ama yayınladıkları yazıya göre muhakkak atayacaklarmış. Bakalım bekleyip göreceğiz.

Antalya 'da ilçe içinde resen atamalar yapıldı fakat ilçeler arası yapılmadı. İlçeler arası resen atamada dava yolu açık.

Bende norm fazlası oldum ilçede ihtiyaç da yok 2 öğretmen fazla. İzmirde ilçe dışına resen atama yaparlar mı? Geçen sene ne durumdaydı?

Geri