Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Norm fazlası oldum. Okulumda kalma şansım yok mu?

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında ozlem22 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ozlem22

ozlem22 Süper Üye Süper Üye

Okulumda 8 saat dersle norm fazlası oldum. pazartesi günü norm atamaları başlıyormuş. Listede 4 okul görünüyor, meslek lisesi, sosyal bilimler lisesi ve 2 ortaokul. Böte mezunu olduğum için 3 okul kalıyor geriye. Hiç biri de istediğim okullar değil. lise müfredatlarına zaten çok uzağım sosyal bilimleri de düşünmek istemiyorum.

diğer 2 ortaokulda da bt sınıfı yok, akıllı tahta kurulumu yok. ek derse ihtiyacım var bu durumda o okullarda formatör de olamıyorum:( benim okulumda bt sınıfı da var tahtalar da var şimdiye kadar 8 saat dersle yıllardır norm fazlası olmadığım için 7-8lerde seçmedi okul idarecilerim bilişim dersini. Diğer 2 okul seçtiği için onlarda 12-14 saat dersle norm var, bizde yok :(( Çok üzüldüm, cuma gününden beri kara kara düşünüyorum ne yapıcam diye.

bizim branşımız açısından sırf ders saatine bakılarak norm işine karar verilmesi çok yanlış değil de ne?

ben zaten haziranda il dışı tayin hakkımı kullanarak üniversiteyi kazandığım ile tayin isticektim. 1 dönemliğine hem kendim zor durumda kalıcam, hem de okulumdaki öğrencilerimi yarı yolda bırakmak istemiyorum hiç.

bununla ilgili yapılabilecek hiç bir şey yok mu? illa ki bu sorunu yaşamış olanlar vardır aranızda. bizim ilçede 4 kişi norm fazlası, 4 tane de okul var. Herkesi bi yere yerleştircekler mi bu durumda? tayin istemezsem bi şekilde okulumda kalma şansım olabilir mi birileriyle konuşsam, dilekçe versem vs :(

Bana yol gösterin, akıl verin zira kafayı yicem artık :(

2. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Resen atama yapacaklarsa kalma şansınız yok. Konuşacağınız kişilerin konumuna göre (!) önce tayininiz çıkar daha sonra geçiçi görevlendirme ile okulunuza gelebilirsiniz.

3. dersders

dersders Üye

Atamanız olduktan sonra şuanki okulunuza btr olabilirsiniz istekte bulunup siz gidince bir başkası norm olmadığı için gelemeyecektir

4. faras

faras Site Gezgini

Hocam sosyal bilimler lisesine geçin çok rahat edersiniz.

5. ozkanozen

ozkanozen Site Gezgini

Tercih vermeyebilirsiniz. Eğer vermezseniz
    1) resen atama olmazsa yerinizde kalırsınız.
    2) eğer resen olursa ilçe içindeki resen atama puan üstünlüğüne göre, il içindeki resen atama ise puan düşüklüğüne göre yapılır. Şansınız varsa norm yetersizliğinden atama yapılamayabilir.

6. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

Sendikanız varsa soruşturun.. Bulunduğunuz İl M.e.m re'sen atama yapacakmıymış.. Eğer atama olmayacaksa tercih yapmayın norm fazlası şeklinde Haziran'a kadar çalışın.. Eğer tercih yapmanız gerekiyorsa bence Sosyal Bilimler Lisesi'ne gidin.. Çünkü ortaokullarda hele de BT sınıfı yoksa çekilmiyor.. En azından lise öğrencisi kitap okur, test çözer vb. etkinlik yapar..

7. bilisimcomu

bilisimcomu Seçkin Üye Seçkin Üye

tamamen milli eğitimlere bağlı,gittiğiniz okulda derslere girer eski okulunuzda da formatörlük isteyip devam edebilirsiniz bence.
    bu arada 4 yıllık üniversite kazanıp,kayıt yaptırınca eğitim özrü geçerli oluyor mu?sizin o şekilde mi?bana eşdeğer eğitim sayılıyor(mezun olduğumuz bölüm için diyorlar)olmuyor öyle dediler yüksek lisans olsa olurdu dediler de araştırmadım tayin düşünmediğim için.

8. ozlem22

hayır öğrenim özrü kapsamında sayılmıyor.

9. ozlem22

ne açıdan?

10. mtunay

mtunay Site Gezgini

sosyal bilimler lisesini de tercih edemezsiniz hocam daha önce fen yada sosyal bilimler lisesinde çalışmadığınız için.

11. ozlem22

hımm anladım. o zaman 2 ortaokul seçeneğim var. 2 sinde de bt sınıfı yok, fatih projesi yok.. hayırlısı.

12. selocan32

selocan32 Seçkin Üye Seçkin Üye

Muhtemelen seneye hepimizin durumu aynı olacak gibi. 5 lerde ders bitiyor. Allah kerimdir.

13. buka_

buka_ Aktif Üye

Hocam Bursa da yapıldı norm fazlası atamaları. Bende okulumda norm fazlası olup tercih yapmak zorunda kaldım ve atandım başka okula. Müdür yardımcımızın dediğine göre itiraz dilekçesi verebilirmişiz. Ben okulumdan memnun olduğuma dair, idare de öğretmenini göndermek istemediğine dair iki dilekçe hazırlarız dendi. Daha önce örnekleri varmış bu durumun.

14. ozlem22

idareci bizden memnun değil diye norm fazlası olup gitmiyoruz ki, ya da okulumuzu sevmediğimiz için norm fazlası olmuyoruz ki.. keşke dediğiniz gibi dilekçe ile filan hallolsa:(((

Son düzenleme: 28 Kasım 2017
  15. mdio

mdio Seçkin Üye Seçkin Üye

Diğer iki okul akıllılık edip ders seçmiş, norm olsun da bilişimci gelsin diye. Benzer sıkıntıları bölge normunda yaşıyoruz zaten, başka okulun dersi seçip seçmemesi bizim okuldaki normumuzu etkiliyor.

16. yusufcuk51

yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

2 yıl önce aynı duruma düşmüştüm tayin istemedim ve ilçe merkezinden resen köy okuluna atandım iyi düşünün hocam...

17. afsinbey

afsinbey Aktif Üye

İyi de hocam 6 saat derse 1 norm veriliyor. 8 saatle nasıl norm fazlası oluyorsunuz?

_Ali bunu beğendi.
  18. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Yönetmeliğini paylaşabilir misiniz sayın hocam

19. _Ali

_Ali Aktif Üye

böyle durumlarda ilçe normu fazla oluyor sanırım. ilçeden köylere falan alıyorlar. ama hocamın dediğine göre aynı yerde farklı okullar da açılmış. konu hakkında bilgi sahibi birisi açıklarsa biz de öğrenmiş oluruz

20. behise

behise Site Gezgini

Fatih projesi olan okullar için ders saatleri dolmuyorsa bile norm verilir. Bunun geçen yıl yönetmeliği çıkmıştı. Okulda tek öğretmen iseniz kalırsınız okulunuzda hocam. Bir yıl önceki yönetmelikleri gözden geçirin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal